Gæstelisten

Hans Kongelige Højhed Kronprinsen
Hendes Kongelige Højhed Kronprinsessen

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen
Hans Kongelige Højhed Prins Christian
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Isabella
Hans Kongelige Højhed Prins Joachim
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Marie
Hans Højhed Prins Nikolai
Hans Højhed Prins Felix
Hans Højhed Prins Henrik til Danmark
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Benedikte
Hans Højhed Prins Richard zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Hans Højhed Prins Gustav zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Fr. Carina Axelsson
Hendes Majestæt Dronning Anne-Marie
His Royal Highness Prince Nikolaos
Her Royal Highness Princess Tatiana
Son Altesse Royale le Prince Charles de Bourbon des Deux-Siciles
Son Altesse Royale la Princesse Camilla de Bourbon des Deux-Siciles

Professor John Donaldson
Mrs. Susan Donaldson
Mr. John Stuart Donaldson
Mrs. Patricia Bailey
Mrs. Catherine Murray

Monsieur Guillaume Bardin
Madame Guillaume Bardin

H.E. Skibsreder Mærsk Mc-Kinney Møller
Lensgrevinde Bente Bernstorff-Gyldensteen
H.E. The Ambassador of Australia, Mr. James Choi
Overborgmester i Københavns Kommune Frank Jensen
Fru Jane Frimand Pedersen
Adm. direktør Claus Schønemann Juhl
Fr. Eva Zeuthen Bentsen
Provst Ejgil Bank Olesen
Sognepræst Peter Thyssen
Sognepræst Helene Dam
Sognepræst Anna Mejlhede
Domkantor Ebbe Munk
Organist og kantor Jakob Lorentzen
Biskop over Københavns Stift Peter Henrik Skov-Jakobsen
Bispinde Skov-Jakobsen

Greve Ditlev Erik Ahlefeldt-Laurvig
Grevinde Jean Merete Ahlefeldt-Laurvig
Hofjægermester, greve Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille
Grevinde Caroline Søeborg Ahlefeldt-Laurvig-Bille
Personlig assistent Anja Camilla Alajdi
Hr. Steen Christiansen
Hr. Nikolaj Albinus
Fr. Louise Eleonora Kathleen Iuel Albinus
Professor Erik Albæk
Hr. Thor Andersen
Fr. Anette Thrane Nielsen
Orlogskaptajn Christian Blegvad Andersen
Fr. Rikke Andersen
Hr. Peter Bang
Juliane Meulengracht Bang
Hr. George Bergengren
Fr. Cecilia Bergengren
Art Directing Consultant Malene Birger
Hr. John Risman
Direktør Michael Brandt
Fr. Rikke Brandt
Hr. Søren Bredvig
Fr. Ida Holst Clausen
Hofjægermester, greve Michael Brockenhuus-Schack
Hofjægermesterinde, grevinde Ulla Brockenhuus-Schack
Hr. Andreas von Buchwald
Professor, dr.med. Christian von Buchwald
Kurator, mag.art. Elisabeth von Buchwald
Fr. Ida von Buchwald
Fr. Anna von Buchwald
Miss Rowena Calvert
Formand for Højteknologifonden, Bestyrelsesformand i Danfoss A/S, kammerherre Jørgen M. Clausen
Kammerherreinde Clausen
Hr. Christian Dalum
Fr. Gitte Dalum
Hr. Thomas Dam
Fr. Julie Dam
Komponist og musiker Chris Minh Doky
Privatsekretær, hofdame hos H.K.H. Kronprinsessen Tanja Doky
Adm. direktør Nils Ulrik Garde Due
Mr. Charles Lambert
Designer Julie Fagerholt
Instruktør Jacob Grønlykke
Fr. Caroline Fleming
Fr. Rose Gad Foss
TV-vært Jarl Friis-Mikkelsen
Fr. Susanne Pehrsson
Mrs. Jane Graham
Direktør Michael Halbye
Fr. Pernille Halbye
Adm. direktør Jeppe Handwerk
Projektleder Birgitte Handwerk
Sygeplejerske Mette Hansen
Frisør Søren Hedegaard
Adm. direktør, oberstløjtnant Peter Heering
Hofdame for H.K.H. Kronprinsessen Caroline E. Heering
Skuespiller Ellen Hillingsø
Direktør Christoffer Castenskiold
Dr. Dominic Hodgson
Dr. Nadine Johnston
Adm. direktør Jacob Holm
Fr. Barbara Bendix Becker
Designer Henrik Hviid
Fotograf Marc Reingaard Høm
Fr. Marie-Louise Høm
Læge Henrik Jepsen
Fr. Hella Joof
Direktør Søren Jessen
Godsejer Anders Kirk Johansen
Fr. Anja Buchwald
Læge Trine Juhler
Adm. direktør Carl Erik Kjærsgaard
Direktør Søren Lauritsen
Direktør Christian Levin
Fr. Sofie Glahn
Guldsmed Charlotte Lynggaard
Hr. Michel Normann
Ms. Kylie Matthews
Mr. Scott Southhall
Chief Executive Officer, Oxford Analytica Nader Mousavizadeh
Fr. Marie Elisabeth Alexandra Mousavizadeh
Produktionsleder Julie Cloos Mølsgaard
Hofjægermester Anders Christen Obel
Hofjægermesterinde Henriette Zeuthen Obel
Direktør Thomas Olsen
Fr. Annette Juhl Olsen
Direktør Henrik Olsen
Fr. Anita Valentin
Pastor, civ.ing. Peter Parkov
Miss Amber Petty
Hofjægermester, baron Otto Reedtz-Thott
Baronesse Helle Reedtz-Thott
Direktør Jakob Reese
Fr. Anna-Sofie Reese
Mr. Jason C. Roberts
Greve Valdemar af Rosenborg
Komtesse Marina af Rosenborg
Professor i geologi Minik Rosing
Fr. Tine Keiser-Nielsen
Formand Richard Sand
Fr. Tina Groth Sand
Direktør Flemming Schmidt
Fr. Mette Riis Schmidt
Bestyrelsesformand, generalkonsul, kammerherre Fritz Schur
Hofjægermester Jørgen Skeel
Hofjægermesterinde Malou Skeel
Fr. Alette Mærsk Mc-Kinney Sørensen
Hr. Franz Willum Sørensen
Godsejer Jan Tholstrup
Fr. Signe Tholstrup
Direktør Jakob Grymer Tholstrup
Fr. Alexandra Winther Høeg
Mr. Tony Thomas
Mrs. Josephine Rechner
Hr. Christopher Kiær Thomsen
Fr. Sofie Kirk Kiær Kristiansen
Mrs. Selina Tracey
Mr. Andrew Tracey
Guitarist Henrik Tvede
Fr. Lisbeth Madsen
Hr. Thomas Velin
Fr. Julie Schulin
Hr. Flemming Velin
Fr. Majken Velin
Fr. Charlotte Velin
Direktør Kim Vibe-Petersen
Fr. Nina Vibe-Petersen
Direktør Peter Warnøe
Hofjægermester, lensgreve Bendt Wedell
Hofjægermesterinde, lensgrevinde Pernille Wedell
Baron Ditlev Wedell-Wedellsborg
Baronesse Dorte Wedell-Wedellsborg
Baron Johan Wedell-Wedellsborg
Baronesse Rebecca Alexandra Wedell-Wedellsborg
Advokat, kammerherre, baron Henrik Wedell-Wedellsborg
Kammerherreinde, baronesse Wedell-Wedellsborg
Direktør Peter Aandahl
Direktør Nina Louise Wedell-Wedellsborg

Direktør Birgitte Hagemann Snabe
Projektchef Helle Østergaard
Kommunikationschef Lise Bendix
Kommunikationsmedarbejder Jeanette Grøn Nielsen
Projektleder Wencke Kathrine Jansen Tiemroth
Projektleder Dorte Fredskilde Braad
Projektleder Tine Oxholm Jacobsen
Projektleder Lone Bak Nielsen

Indretningsarkitekt, præsidiemedlem Minna Højgaard Jensen
Koncernbestyrelsesformand i Grundfos Niels Due Jensen
Koncernchef Peter Engberg Jensen
Fru Grete Sandberg Mortensen
Formand for Carlsbergsfondet, professor, dr.pharm. Povl Krogsgaard-Larsen
Fru Tove Krogsgaard-Larsen
Direktør Gurli Martinussen
Christian Madsen Motzfeldt
Formand for Det Obelske Familiefond Christen Winther Obel
Hr. Claus Reumert
Fondsbestyrelsesformand Niels Boserup
Fru Esther Boserup

Centerdirektør Bent Smedegaard Ottesen
Klinikchef, Ph.D. Morten Hedegaard
Klinikchef, professor, dr.med. Gorm Greisen
Professor, overlæge Peter Damm
Overlæge, dr.med Karin Sundberg
Børnelæge Steen Hertel
Funktionschef Jan Krogshede
Chefjordemoder Mette Simonsen
Vicechefjordemoder Agnete Nørrelund
Vicechefjordemoder Lotte Broberg
Afdelingsjordemoder Birgitte Hillerup
Oversygeplejeske Pernille Emmersen
Afdelingssygeplejerske Dorthe Grønning
Afdelingssygeplejerske Vivi Kronborg
Sygeplejerske Lene Brage
Sygeplejerske Malene Tingvar
Sygeplejerske Susanne Nystrand
Sygeplejerske Line Figueira

Hofchef, kammerherre Christian Schønau
Kammerherreinde  Schønau
Hofmarskal, kammerherre, ambassadør Ove Ullerup
Kammerherreinde Ullerup
Kabinetssekretær, ordenssekretær, kammerherre Henning Fode
Kammerherreinde Fode
Ceremonimester, kammerherre, oberstløjnant Christian Eugen-Olsen
Kammerherreinde Eugen-Olsen
Ordensskatmester, kammerherre, fhv. hofchef Per Thornit
Kammerherreinde Thornit
Kommunikationschef Lene Balleby
Økonomichef og personalechef ved Den Kongelige Civilliste, kammerherre Søren Weiskopf Kruse
Privatsekretær Morten Roland Hansen
Arkitekt Charlotte Søeborg Ohlsen
Hofdame, kammerherreinde, grevinde Jytte Krag-Juel-Vind-Frijs
Adjudant, Major Michael Rose
Adjudant, Major Gorm M. Larsen
Adjudant, Orlogskaptajn Ole B. Pedersen
 

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies