Gæsteliste til Det Kongelige Teater

H.M. DRONNINGEN
H.K.H. PRINSEN
H.K.H. KRONPRINSEN
Frøken Mary Elizabeth Donaldson
H.K.H. Prins JOACHIM
H.K.H. Prinsesse ALEXANDRA
H.M. Kong KONSTANTIN
H.M. Dronning ANNE-MARIE
H.K.H. Prinsesse ALEXIA
Hr. Carlos Morales Quintana
H.K.H. Kronprins PAVLOS
H.K.H. Kronprinsesse PAVLOS
H.R.H. Prince NIKOLAOS
H.K.H. Princesse THEODORA
H.K.H. Prinsesse BENEDIKTE
H.H. Prins RICHARD zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
H.H. Prins GUSTAV zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
H.H. Prinsesse ALEXANDRA zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Greve Jefferson-Friedrich von Pfeil
H.H. Prinsesse ELISABETH
M. Claude Bardin
Mme. Claude Bardin
M. Xavier Bardin
Mme. Xavier Bardin
M. Antoine Bardin
Mme. Antoine Bardin
M. Guillaume Bardin
Mme. Guillaume Bardin
Le Comte Etienne de Laborde de Monpezat
La Comtesse Etienne de Laborde de Monpezat
Le Comte Raphaël de Laborde de Monpezat
Le Comte Bertrand de Laborde de Monpezat
Le Comte Arthur de Laborde de Monpezat
Le Comte Jean-Baptiste de Laborde de Monpezat
La Comtesse Jean-Baptiste de Laborde de Monpezat
Mlle. Clemence de Monpezat
Le Comte Grégoire de Laborde de Monpezat
Le Marquis Florent de Laborde de Monpezat
Mlle. Gwenola Thierry
M. Jacques Beauvillain
Mme. Jacques Beauvillain
M. Pierre Beauvillain
Mme. Pierre Beauvillain
M. Thomas Beauvillain
Mme. Thomas Beauvillain
M. Vincent Diego
Mme. Vincent Diego
M. Vincent Beauvillain
M. Jérôme Beuste
Mme. Jérôme Beuste
M. Bénoit Beauvillain
M. Louis Beauvillain
Mr. John Donaldson, Professor
Mrs. Susan Elizabeth Donaldson
Mr. Craig Stephens
Mrs. Craig Stephens
Mr. Alexander Stephens
Miss Erin Stephens
Miss Kate Stephens
Mr. Scott Bailey
Mrs. Scott Bailey
Mr. Michael Woods
Miss Maddison Woods
Mr. John Stuart Donaldson
Mrs. John Stuart Donaldson
Mr. Peter Donaldson
Mrs. Peter Donaldson
Mrs. Margaret Howard
Mr. Brendon Johncock
Mrs. Brendon Johncock
Ms. Alison Donaldson
Mr. John Pugh
Mrs. John Pugh
Mrs. Andrew Weitnauer
Mr. Derek Syme
Mrs. Derek Syme
Ms. Margaret Cunningham
Mr. Jack Maton
Mrs. Jack Maton
Mrs. Catherine Murray
Dr. Barry O’Grady
Mrs. Barry O’Grady
Mr. Ben Moody
Le Baron Christian de Watteville-Berckheim
Greve Carl Johan Bernadotte Wisborg
Grevinde Gunnila Bernadotte Wisborg
H.E. Greve Ingolf af Rosenborg
Grevinde Sussie af Rosenborg
H.E. Greve Christian af Rosenborg
Grevinde Anne Dorte af Rosenborg
Grevinde Ruth af Rosenborg
Direktør Christian Castenskiold
Fru Thyra Moes
Mr. Richard Manley
Mrs. Richard Manley
H.M. DRONNINGEN af NORGE
H.K.H. KRONPRINSEN af NORGE
H.K.H. KRONPRINSESSEN af NORGE
Prinsesse MÄRTHA LOUISE
Hr. Ari Behn
S.A.R. le Duc du BRABANT
S.A.R. la Duchesse du BRABANT
S.A.R. le Prince LORENZ de BELGIQUE
S.A.R. la Princesse LORENZ de BELGIQUE
S.A.R. le Prince LAURENT de BELGIQUE
S.A.R. la Princesse LAURENT de BELGIQUE
S.A.R. l’Infante CRISTINA, DUCHESSE de PALMA de MALLORCA
S.E. le Duc de PALMA de MALLORCA
S.A.R. le PRINCE des ASTURIES
Donã Letizia Ortiz Rocasolano
H.I.H. the CROWN PRINCE of JAPAN
H.R.H. the EARL of WESSEX
H.R.H. the COUNTESS of WESSEX
S.A.R. le GRAND-DUC de LUXEMBOURG
S.A.R. la GRANDE-DUCHESSE de LUXEMBOURG
S.A.R. le PRINCE HÉRITIER de Luxembourg
S.M.I. Shahbanou FARAH PAHLAVI
S.A.R. le Dom DUARTE PIO de BRAGANCE
S.A.R. la Duchesse de BRAGANCE
S.A.R. le Prince VICTOR EMMANUEL de SAVOIE
S.A.R. la Princesse de SAVOIE
S.A.S. Prince Wenceslas de Liechtenstein
S.A.R. le Duc de CALABRE
S.A.R. la Duchesse de CALABRE
S.A.I.R. l’Archiduchesse KARL de HABSBOURG-LORRAINE
S.A.R. le Prince Héritier de Yougoslavie
S.A.R. la Princesse Héritiere de Yougoslavie
S.A.R. le Prince KARDAM de BULGARIE
S.A.R. la Princesse KARDAM de BULGARIE
S.A.R. le Prince ERNST AUGUST de HANOVRE
S.A.R. la Princesse ERNST AUGUST de HANOVRE
S.A.S. le Prince PHILLIP de HESSE
S.A. le Prince AGA KHAN
H.E. Islands Præsident
Fru Dorrit Moussaieff
H.E. Major General Michael Jeffery, Govenor-General of Australia
Mrs. Michael Jeffery
H.E. Richard Butler, Governor of Tasmania
Mrs. Richard Butler
Fhv. kancellichef Stefán Lárus Stefánsson
Statsminister Anders Fogh Rasmussen
Fru Anne-Mette Rasmussen
Økonomi- og erhvervsminister Bendt Bendtsen
Fru Kirsten Bendtsen
Udenrigsminister Per Stig Møller
Finansminister Thor Pedersen
Fru Ingelise Pedersen
Beskæftigelsesminister Claus Hjort Frederiksen
Fru Christina Hall Frederiksen
Justitsminister Lene Espersen
Hr. Danny Feltmann Espersen
Kulturminister Brian Mikkelsen
Fru Eliane Wexøe-Mikkelsen
Minister for flygtninge, indvandrere og integration Bertel Haarder
Fru Birgitte Haarder
Skatteminister Svend-Erik Hovmand
Fru Lone Kirsten Hovmand
Trafikminister samt minister for nordisk samarbejde Flemming Hansen
Fru Birgit Schultz Hansen
Minister for videnskab, teknologi og udvikling Helge Mølsted Sander
Fru Ingelis Miltersen Sander
Fødevareminister Else Mariann Fischer Boel
Hr. Hans Laurids Fischer Boel
Miljøminister Hans Christian Schmidt
Fru Birgitte Schmidt
Indenrigs- og sundhedsminister Lars Løkke Rasmussen
Fru Sólrun Jákupsdóttir Løkke Rasmussen
Kirkeminister Tove Fergo
Undervisningsminister Ulla Pedersen Tørnæs
Hr. Jørgen Larsen Tørnæs
Socialminister og minister for ligestilling Henriette Kjær
Hr. Erik Skov Pedersen
Forsvarsminister Søren Gade
Fru Helle Buskbjerg Poulsen
H.E. Højesteretspræsident Jacques Hermann
Fru Kate Houlberg Hermann
H.E. fhv. Højesteretspræsident Peter Martensen Christensen
Fru Inger Margrethe Christensen
H.E. fhv. Højesteretspræsident Niels Erik Pontoppidan
Fru Alette Pontoppidan
H.E. Forsvarschef, general Hans Jesper Helsø
Generalinde Helsø
H.E. Chef for forsvarsstaben, viceadmiral Tim Sloth Jørgensen
Admiralinde Mariane Ekberg
H.E. Admiral, fhv. forsvarschef Sven Egil Thiede
H.E. General, fhv. forsvarschef Jørgen Lyng
H.E. General, fhv. forsvarschef Christian Hvidt
Generalinde Hvidt
H.E. Viceadmiral Sven Thostrup
Admiralinde Thostrup
H.E. Generalløjtnant Bent Erik Amled
Generalinde Amled
H.E. Generalløjtnant Kjeld Georg Hilligsøe Hillingsø
Generalinde Hillingsø
H.E. Generalløjtnant Ole Larsen Kandborg
Generalinde Kandborg
H.E. Generalløjtnant Mogens Viggo Hansen
Generalinde Hansen
H.E. Overdirektør, greve Erik Danneskiold-Samsøe
Grevinde Danneskiold-Samsøe
Generaldirektør, dr. Halfdan Theodor Mahler
Fru Mahler
Ambassadør Eigil Jørgensen
Fru Alice Jørgensen
Fhv. statsminister Poul Schlüter
Fru Vessel Schlüter
Fhv. direktør for Udenrigsministeriet Otto Erling Møller
Fru Mira Julia Møller
Fhv. generalsekretær, ambassadør Niels Erling Nygaard Ersbøll
Fru Ersbøll
Fhv. præsident for Den Europæiske Unions Domstol Ole Due
Fru Due
Fhv. præsident for Den Europæiske Menneskerettighedskommission, dr.jur. Carl Aage Nørgaard
Fru Nørgaard
Administrerende direktør Poul Svanholm
Fru Svanholm
Fhv. rigspolitichef Ivar Boye
Fru Boye
Fhv. udenrigsminister Uffe Ellemann-Jensen
Fru Alice Vestergaard
Generalmajor, kammerherre, fhv. hofmarskal Ian Søren Haslund-Christensen
Kammerherreinde Haslund-Christensen
Lensgreve Holstein-Ledreborg
Lensgrevinde Holstein-Ledreborg
Lensgreve Reventlow
Lensgrevinde Reventlow
Lensgreve Schimmelmann
Lensgrevinde Scimmelmann
Lensgreve Schaffalitzky de Muckadell
Lensgrevinde Schaffalitzky de Muckadell
Lensgreve Scheel
Lensgrevinde Scheel
Lensgreve Wedell
Frk. Pernille Korsbak Poulsen
Lensgreve Ahlefeldt-Laurvig
Lensgrevinde Ahlefeldt-Laurvig
Lensgreve Lerche-Lerchenborg
Lensgrevinde Lerche-Lerchenborg
Lensgrevinde Bente Bernstorff-Gyldensteen
Lensgreve Bille Brahe Selby
Lensgrevinde Bille Brahe Selby
Lensgreve Knuth
Lensgrevinde Knuth
Hofjægermester, greve Ulrich Holstein-Holsteinborg
Grevinde Holstein-Holsteinsborg
Direktør for Udenrigsministeriet, ambassadør Friis Arne Petersen
Fru Birgitte Wilhelmsen
Protokolchef, ambassadør Niels Kaas Dyrlund
Fru Dyrlund
Viceprotokolchef, ministerråd Annette Lassen
Hr. Knud Moestrup
H.E. The Ambassador of The Republic of Uganda
H.R.H. The Ambassador of The Kingdom of Swaziland
H.R.H. Princess Cynthia H. Dlamini
H.E. The Ambassador of Norway
Mrs. Dagfinn Stenseth
H.E. The Ambassador of Mexico
H.E. The Ambassador of The Czech Republic
Mr. Emil Kost’álová
H.E. The Ambassador of The Netherlands
Mr. Olivier D.B. Talpaert
H.E. The Ambassador of Chile
Mrs. Toni Lagos
H.E. The Ambassador of Sweden
Mrs. Carl-Magnus Hyltenius
H.E. The Ambassador of The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Mrs. Sami Ibraimi
H.E. The Ambassador of Portugal
H.E. Ambassador of Thailand
Mrs. Adisak Panupong
H.E. The Ambassador of The Republic of Croatia
H.E. The Ambassador of Bosnia-Herzegovina
H.E. The Ambassador of The People’s Democratic Republic of Algeria
H.E. The Ambassador of Finland
Mrs. Pekka Armas Ojanen
H.E. The Ambassador of The Republic of Lithuania
Mrs. Rima Matulioniene
H.E. The Ambassador of Burkina Faso
H.E. The Ambassador of The Federal Republic of Germany
Mrs. Johannes Dohmes
H.E. The Ambassador of The United States of America
Mrs. Stuart A. Bernstein
H.E. The Ambassador of The Slovak Republic
Mrs. Roman Buzek
H.E. The Ambassador of The Socialist Republic of Vietnam
Mrs. Nguyen Thi Chau Ly
H.E. The Ambassador of The Republic of Poland
H.E. The Ambassador of The Republic of South Africa
Dr. Duduzile Moerane-Khoza
H.E. The Ambassador of The Republic of Bulgaria
Mrs. Maria Dokova Dimova
H.E. The Ambassador of The Kingdom of Lesotho
H.E. The Ambassador of The Republic of Turkey
Mr. Nurettin Ok
H.E. The Ambassador of The Republic of Estonia
Mrs. Taavi Toom
H.E. The Ambassador of France
Mme. Régis de Belenet
H.E. The Ambassador of The Republic of Korea
Mrs. Young-hee Kim
H.E. The Ambassador of Ireland
Mrs. James Brennan
H.E. The Ambassador of Malta
Mrs. Carmel J. Aquilina
H.E. The Ambassador of Belgium
Mrs. Michel Lastschenko
H.E. The Ambassador of Switzerland
Mrs. Jürg Streuli
H.E. The Ambassador of Romania
Mrs. Vlad-Andrei Moga
H.E. The Ambassador of The People’s Republic of China
H.E. The Ambassador of Nicaragua
Mrs. Paula Katariina Blomster
H.E. The Ambassador of Argentine
Mrs. Marina Reyes de Kreckler
H.E. The Ambassador of Iceland
Mrs. Ingibjörg Th. Rafnar
H.E. The Ambassador of Saudi Arabia
Mrs. Mariam A. Al-Oraifi
H.E. The Ambassador of The Republic of Latvia
Mrs. Ilze Gelnere
H.E. The Ambassador of The Republic of Hungary
Mrs. Ottó Róna
H.E. The Ambassador of India
Mrs. Harsh Kumar Bhasin
H.E. The Ambassador of Italy
Mrs. Luciana Nardelli Di Leo
H.E. The Ambassador of The Russian Federation
Mrs. Elena Ryurikova
H.E. The Ambassador of The Grand Duchy of Luxembourg
Mrs. Simone Goedert
H.E. The Ambassador of Austria
H.E. Her Britannic Majesty’s Ambassador
Lady Nicholas Walker Browne
H.E. The Ambassador of Australia
Mrs. Richard Matthew Peek
H.E. The Ambassador of The Arab Republic of Egypt
H.E. The Ambassador of Japan
Mrs. Gotaro Ogawa
H.E. The Ambassador of Brazil
Mrs. Marco César Meira Naslausky
H.E. The Ambassador of Spain
Mrs. Maria D. Solana Monasterio
H.E. The Ambassador of The Kingdom of Morocco
H.E. The Ambassador of The Republic of Indonesia
H.E. The Ambassador of The Republic of Slovenia
Mrs. Rudolf Gabrovec
H.E. The Ambassador of Greece
Mrs. Maria Maggiorou-Vassilopoulou
H.E. The Ambassador of The Bolivarian Republic of Venezuela
H.E. The Ambassador of Bolivia
H.E. The Ambassador of Serbia and Montenegro
Mrs. Zdenka Radulovic
H.E. The Ambassador of The Republic of Côte d’Ivoire
Mrs. Thérèse Ly
Mr. Chargé d’Affaires of Canada
Ledsager
Mr. Yurii Pavlov, Chargé d’Affaires a.i. of Ukraine
Mrs. Nataliia Pavlova
Mr. Pedro Pablo Prada Quintero, Chargé d’Affaires a.i. of The Republic of Cuba
Mrs. Magda Luisa Arias Rivera, Ph.D.
Mr. Qemal Minxhozi, Chargé d’Affaires e.p. of The Republic of Albania
Mrs. Qemal Minxhozi
Dr. Mohamed Ali El-Fandi, Chargé d’Affaires a.i. of The Great Socialist People’s Libyan Arab Jamahiriya
Mrs. Fatma M.N. Mansur
Mr. Berekhetab Habtemariam Ogbazghi, Chargé d’affaires a.i. of Eritrea
Mr. Ephraim Ben-Matityahu, Chargé d’Affaires a.i. of Israel
Mr. Yannis Iacouou, Chargé Affaires of The Republic of Cyprus
Mrs. Yannis Iacouou
Kammerherre, ambassadør Peter Dyvig
Kammerherreinde Dyvig
Kammerherre, hofjægermester Mogens Krag-Juel-Vind-Frijs
Grevinde Krag-Juel-Vind-Frijs
Kammerherre Ingo Emil Nielsen
Kammerherreinde Nielsen
Kammerherre, oberst Helge William Gram
Kammerherreinde Gram
Kammerherre, statsamtmand Hans Jakob Lassen
Kammerherreinde Lassen
Kammerherre, ambassadør Rudolph Anton Thorning-Petersen
Kammerherreinde Thorning-Petersen
Kammerherre, hofjægermester Nils Wilhjelm
Kammerherreinde Wilhjelm
Kammerherre, kommandør Viggo Hansen
Kammerherreinde Annemette Schütt Ruth
Kammerherre, kommandør Steen Vestergaard Andersen
Kammerherreinde Andersen
Kammerherre, oberst Henrik Fogh-Andersen
Kammerherreinde Fogh-Andersen
Kammerherre, hofjægermester Bernt Johan Holger Collet
Kammerherreinde Collet
Kammerherre, oberst Ole Nørring
Kammerherreinde Nørring
Kammerherre, hofjægermester Henrik Erik Lassen
Kammerherreinde Lassen
Proprietær, kammerherre Hans Olaf Agerup Kjeldsen
Kammerherre, major Carl Erik Gustav von Freiesleben
Kammerherreinde von Freiesleben
Kammerherre, hofjægermester Iakob Estrup
Kammerherreinde Estrup
Kammerherre, hofjægermester Oluf Krieger von Lowzow
Kammerherreinde von Lowzow
Professor, kammerherre, dr.polit. Hector Estrup
Kammerherreinde Estrup
Kammerherre, greve Niels Brockenhuus-Schack
Grevinde Brockenhuus-Schack
Kammerherre, hofjægermester Erik Ludvig Skeel
Kammerherreinde Skeel
Kammerherre, hofjægermester Jon Henrik Krabbe
Kammerherreinde Krabbe
Kammerherre, hofjægermester Christian Vincens Steensen-Leth
Kammerherreinde Steensen-Leth
Kammerherre, hofjægermester Torben Gustav Garth-Grüner
Kammerdame, kammerherreinde Garth-Grüner
Kammerherre, hofjægermester Christian Niels Brock Ulrich
Kammerherreinde Ulrich
Kammerherre, hofjægermester Gerhard Henrik Schaumburg
Kammerherreinde Schaumburg
Kammerherre Henrik Alexander Berner
Kammerherreinde Berner
Kammerherre, hofjægermester Gustav Alexander Berner
Kammerherreinde Berner
Proprietær, kammerherre, hofjægermester Steen Louis Reventlow-Mourier
Kammerherreinde Reventlow-Mourier
Kammerherre, hofjægermester, baron Michael Schaffalitzky de Muckadell
Baronesse Schaffalitzky de Muckadell
Kammerherre, hofjægermester Erik Tillisch
Kammerherre, hofjægermester Erik Wolff-Sneedorff
Kammerherreinde Wolff-Sneedorff
Kammerherre, hofjægermester Erik Sophus Dinesen
Kammerherreinde Dinesen
Kammerherre, greve Jørgen William Ahlefeldt-Laurvig
Grevinde Ahlefeldt-Laurvig
Kammerherre, hofjægermester, greve Jens Knud Bille Brockenhuus-Schack
Grevinde Brockenhuus-Schack
Kammerherre, hofjægermester Carl Henrik Castenschiold
Kammerherreinde Castenschiold
Kammerherre, hofjægermester Lennart von Lowzow
Kammerherreinde von Lowzow
Kammerherre, hofjægermester Fritz Treschow
Kammerherre, hofjægermester August Villads Bech
Kammerherreinde Bech
Kammerherre, hofjægermester Flemming Lüttichau
Kammerherreinde Lüttichau
Kammerherre, hofjægermester, greve Ulrik Benedicht Ahlefeldt-Laurvig
Grevinde Ahlefeldt-Laurvig
Kammerherre, hofjægermester Niels Leif Krabbe
Kammerherreinde Krabbe
Kammerherre, hofjægermester Peter Collet
Kammerherreinde Collet
Kammerherre, hofjægermester Henrik Algreen-Ussing
Kammerherreinde Algreen-Ussing
Kammerherre, hofjægermester, greve Carl Iver Rantzau
Grevinde Rantzau
Kammerherre, hofjægermester Henri Christoffer Hage
Kammerherreinde Hage
Kammerherre, hofjægermester Einer Laurits Rasmus Salomon Lange
Kammerherreinde Lange
Kammerherre, hofjægermester Ove Christian Sehestedt Juul
Kammerherreinde Sehestedt Juul
Kammerherre, hofjægermester Iver Edward Tesdorpf
Fru Jette Gertz
Kammerherre, hofjægermester Ove Ditlev Frederik Reventlow-Mourier
Kammerherreinde Reventlow-Mourier
Kammerherre, hofjægermester Johan Nicolaj Flach de Neergaard
Kammerherreinde de Neergaard
Kammerherre, hofjægermester, greve Adam Kristian Knuth
Grevinde Knuth
Kammerherre, hofjægermester, lensbaron Iuel-Brockdorff
Lensbaronesse Iuel-Brockdorff
Kammerherre, hofjægermester Anders Michael Hvass
Kammerherreinde Hvass
Kammerherre, hofjægermester, lensbaron Rosenørn-Lehn
Kammerherreinde Rosenørn-Lehn
Kammerdame Ulla Obel
Kammerdame Merete Davide Rostock-Jensen
Hr. Ole Rostock-Jensen
Kammerdame, enkelensgrevinde Wedell
Hofjægermester Poul Christian Tage Kjær
Hofjægermesterinde Kjær
Hofjægermester Erik Knud Juel
Hofjægermesterinde Juel
Hofjægermester Allan Aage Hastrup
Hofjægermesterinde Hastrup
Hofjægermester Anne Dorothea Agnete Tesdorpf Castenschiold
Hr. Ivar Christian Holten Castenschiold
Hofjægermester Anders Aage Schau Danneskiold Lassen
Hofjægermesterinde Danneskiold Lassen
Hofjægermester Silvia Charlotte Marie Munro
Hr. John Alexander Seymour Munro
Hofjægermester Oscar Peter Oxholm Tillisch
Hofjægermesterinde Tillisch
Hofjægermester Jørgen Christian Skeel
Hofjægermesterinde Skeel
Højesteretsdommer Marie-Louise Andreasen
Hr. Carl Vang Petersen
Højesteretsdommer Hugo Wendler Pedersen
Fru Wendler Pedersen
Højesteretsdommer Poul Sørensen
Højesteretsdommer Torben Melchior
Fru Melchior
Højesteretsdommer Peter Birger Blok
Fru Blok
Højesteretsdommer Per Louis Walsøe
Fr. Irene Zehngraff
Højesteretsdommer Stig Asbjørn Jensen
Fru Nielsen
Højesteretsdommer Børge Dahl
Fru Benedicte Federspiel
Højesteretsdommer Lene Pagter Kristensen
Hr. Niels Bang
Højesteretsdommer Poul Søgaard
Fru Søgaard
Højesteretsdommer Jytte Scharling
Hr. Kjeld Scharling
Højesteretsdommer Niels Grubbe
Fru Grubbe
Højesteretsdommer Thomas Peter Rørdam
Højesteretsdommer Marianne Højgaard Pedersen
Hr. Bent Carlsen
Højesteretsdommer Lars Bay Larsen
Højesteretsdommer Jon Ulrik Stokholm
Fru Stokholm
Højesteretsdommer Poul Dahl Jensen
Chef for Søværnets Operative Kommando, kontreadmiral Kurt Birger Jensen
Admiralinde Østergaard
Chef for Gardehusarregimentet, oberst, kammerherre, John Kidde-Hansen
Kammerherreinde Kidde-Hansen
Chef for Hærens Operative Kommando, generalmajor Poul Kiærskou
Generalinde Kiærskou
Chef for Den Kongelige Livgarde, oberst, kammerherre Flemming Rytter
Kammerherreinde Rytter
Chef for Hjemmeværnet, generalmajor Ulf Scheibye
Generalinde Scheibye
Chef for Flyvertaktisk Kommando, generalmajor Leif Simonsen
Generalinde Simonsen
H.E. Chef for Forsvarets Operative Styrker, generalløjtnant Jan Scharling
Generalinde Scharling
Chef for Forsvarets Efterretningstjeneste, kontreadmiral Jørn Olesen
Admiralinde Olesen
Departementschef i Miljøministeriet Lars Hindkjær
Fr. Ann-Beth Funk-Hansen
Departementschef i Statsministeriet Nils Bernstein
Fru Ulla Bernstein
Departementschef i Økonomi- og Erhvervsministeriet Michael Dithmer
Fru Karen Mette Holst
Departementschef i Finansministeriet Karsten Dybvad Dalsjö
Fru Kirsten Gregens Dalsjö
Departementschef i Beskæftigelsesministeriet Niels Bo Smith
Fru Helle Birkman Smith
Departementschef i Justitsministeriet Michael Lunn
Fru Dorte Rønnemoes Christensen
Departementschef i Kulturministeriet Karoline Prien Kjeldsen
Hr. Hans Henrik Christensen
Departementschef i Ministeriet for flygtninge, indvandrere og integration Niels Preisler
Departementschef i Skatteministeriet Peter Sam Loft
Fru Désirée Loft
Departementschef i Trafikministeriet Thomas Als Egebo
Fru Anne Egebo
Departementschef i Ministeriet for Videnskab, Teknologi og Udvikling Leo Bjørnskov
Fru Jytte Lyngvig
Departementschef i Ministeriet for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri Ib Byrge Sørensen
Fru Larsen
Departementschef i Forsvarsministeriet Anders Troldborg
Fru Mariane Troldborg
Departementschef i Indenrigs- og Sundhedsministeriet Ib Bruno Stenmann Valsborg
Fru Anne Valsborg
Departementschef i Kirkeministeriet Finn Langager Larsen
Fru Birgit Hanne Aaen Larsen
Departementschef i Undervisningsministeriet Henrik Nepper-Christensen
Fru Susanne Lunn
Departementschef i Socialministeriet Thomas Børner
Fru Hanne Børner
Biskop over Århus Stift Kjeld Christian Festersen Holm
Bispinde Holm
Biskop over Københavns Stift Erik Norman Svendsen
Bispinde Svendsen
Biskop Lise-Lotte Gauger Rebel
Hr. Bent Flemming Nielsen
Biskop over Roskilde Stift Jan Holger Lindhardt
Bispinde Lindhardt
Biskop over Lolland-Falsters Stift Holger Jepsen
Bispinde Kjestine Luise Ipland
Biskop over Fyens Stift Kresten Drejergaard
Bispinde Drejergaard
Biskop over Haderslev Stift Niels Henrik Arendt
Bispinde Arendt
Biskop over Viborg Stift Karsten Hansen Nissen
Bispinde Nissen
Biskop over Ribe Stift Elisabeth Dons Christensen
Hr. Thomas Bonner
Biskop over Aalborg Stift Søren Lodberg Hvas
Bispinde Hvas
Biskop over Grønlands Stift Sofie Bodil Louise Lisbeth Petersen
Domprovst over Københavns Stift Anders Borre Gadegaard
Fru Ragnhild B Skovgaard Riis
Menighedsrådsformand Karsten Fledelius
Fru Anne Dorte Schwarz-Nielsen
Kirkeværge ved Vor Frue Kirke Viggo Grunnet
Domkantor Ebbe Munk
Fru Birgitte Munk
Statsamtmand Jørgen Frejo Varder
Amtmandinde Varder
Statsamtmand Vibeke Larsen
Hr. Søren Ole Larsen
Statsamtmand Bente Flindt Sørensen
Hr. Per Sørensen
Overpræsident i Københavns Overpræsidium Emil le Maire
Statsamtmand Christian Trønning
Amtmandinde Trønning
Statsamtmand Niels Bentsen
Amtmandinde Dinna Gilston
Statsamtmand Lauritz Nicolai Hvidt
Amtmandinde Hvidt
Statsamtmand Ninna Würtzen
Hr. Hans Würtzen
Statsamtmand Torben Sørensen
Statsamtmand Henrik Moltke-Leth
Amtmandinde Moltke-Leth
Statsamtmand Erik Toftgaard
Amtmandinde Toftgaard
Statsamtmand Knud Jessen
Amtmandinde Jessen
Statsamtmand Peter Christensen
Statsamtmand Bent Klinte
Amtmandinde Klinte
Statsamtmand Claus Henrik Rosholm
Amtmandinde Rosholm
Rigspolitichef Torsten Erik Hesselbjerg
Fru Hesselbjerg Schmidt
Politikommissær Axel Hansen Ravn
Politimester Lars Johan Findsen
Fru Maj Hagstrøm
Politidirektør Hanne Bech Hansen
Folketingets formand Christian Mejdahl
Fru Eva Mejdahl
Folketingets 1. næstformand, fhv. minister, cand.scient.pol. Svend Auken
Fru Anne Wivel
Folketingets 2. næstformand, ekspeditionssekretær Poul Enevold Nødgaard
Fru Hanne-Merete Nødgaard
Folketingets 3. næstformand, fhv. minister Kaj Nielsen Ikast
Fru Anna Margrethe Ikast
Folketingets 4. næstformand Margrete Auken
Hr. Erik A. Nielsen
Partileder Mogens Lykketoft
Frk. Mette Holm
Partileder Pia Merete Kjærsgaard
Hr. Henrik Thorup Gamst
Partileder Holger K. Nielsen
Fru Elisabeth Nielsen
Partileder Marianne Jelved
Hr. Jan Jelved
Partileder Marianne Karlsmose
Hr. Birger Nielsen
Gruppeformand Erik Larsen
Fru Harriet Juul Larsen
Gruppeformand Kristian Thulesen Dahl
Frk. Berit Holmgaard Olesen
Gruppeformand Knud Erik Kirkegaard
Fru Karen Kielsgaard Kirkegaard
Gruppeformand Mogens Nørgård Pedersen
Fru Jytte Nørgård Pedersen
Politisk ordfører Jens Rohde
Fr. Katrine Fusager
Politisk ordfører Frank Jensen
Fru Jane Frimand Pedersen
Politisk ordfører Pia Christmas-Møller
Folketingets direktør Henrik Tvarnø
Fr. Connie Bang Jensen
Landsstyreformand Hans Enoksen
Fru Aaliiaraq Enoksen
Landstingsformand Jonathan Jakob Jørgen Otto Motzfeldt
Fru Kristjana Gudrun Gudmundsdottir
Lagmand J. Eidesgaard
Fru Eidesgaard
Lagtingsformand Edmund Joensen
Fru Edfríö Johnsen
Folketingets ombudsmand, professor Hans Thomas Gammeltoft-Hansen
Fru Bodil Stein
Nationalbankdirektør Bodil Nyboe Andersen
Rigsrevisor Henrik Otbo
Fru Otbo
Fhv. barnepige hos D.K.H. Kronprinsen og Prins Joachim Else Kirstine Pedersen
Fru Ann Sofie Nilson Erlandson
Dekanesse, lensgrevinde Beke Reventlow
Formand David Holm (Dansk Yacht Klub)
Fru Monica Holm
Fhv. skovfoged Vagn Damgaard
Fru Bodil Damgaard
Skovfoged Torben Mangaard
Fru Mangaard
Skræddermester Mogens Eriksen
Fru Eriksen
Skræddermester Celli Freifeldt
Fru Freifeldt
Skrædder Annette Freifeldt
Hr. Eli Arad
Læge, cand.pharm Anders Mørch Tuxen
Fru Dorte Falster
Fru Elisabet Lundsgaard
Hr. Claus Christian Lundsgaard
Frisør Poul Nejlund
Ledsager
Læge Niels Dyre Valdemar Skovgaard
Fru Skovgaard
Ambassadør, Udenrigsministeriet Peter Rosting
Fru Rosting
Arkitekt Michael Bloch
Fru Bloch
Direktør i Slots- og Ejendomsstyrelsen Carsten Jarlov
Fru Jarlov
Amtsborgmester i Københavns Amt Vibeke Storm Rasmussen
Amtsborgmester i Frederiksborg Amt Jørgen Christensen
Fru Christensen
Borgmester i Bornholms Regionskommune Thomas Thors
Overborgmester, formand for borgerrepræsentationen Jens Kramer Mikkelsen
Fru Connie Mikkelsen
Direktør Henning Hummelmose (KBHs havn)
Fru Merete Hummelmose
Direktør Mads Krage (NETTO)
Fru Lise Krage
Adm. direktør Niels Boserup
Fru Esther Malling Boserup
Koncernchef for Carlsberg Nils Smedegaard Andersen
Fru Kirsten Andersen
Adm. Jørgen Mads Clausen
Fru Nøhr Clausen
Fabrikant Bitten Clausen
Adm. direktør i TDC Henning Baunbæk Dyremose
Fru Dyremose
Direktør Enan Galaly
Fru Margrete Gorky
Adm. direktør for Harbo Bryggeri Bernd Griese
Fru Kirsten Griese
Verkställande direktör for Volvo Peter Hansson
Fru Kristina Hansson
Adm. koncernchef for Grundfos-koncernen Niels Due Jensen
Fru Minna Højgaard Jensen
Grosserer Flemming Karberg
Fru Karberg
Direktør Kjeld Kirk Kristiansen (LEGO)
Fru Kristiansen
Kommunikationschef Henrik Kyst
Fru Kyst
Adm. direktør for Royal Copenhagen Flemming Bent Lindeløv
Fru Lindeløv
Informationschef Hanne Lindgaard
Hr. Michael Hald
Seniorkonsulent i Københavns Lufthavne A/S Jørgen Mangor
Fru Mangor
Museumsleder for Royal Scandinavia Steen Nottelmann
Mag.art. Claus Olsen
Assurandør i Codan Lars Christian Poulsen
Fru Poulsen
Direktør Leif Rasmussen
Fru Rasmussen
Koncernchef for Harbo Bryggeri Ruth Schade
Skibsreder Jess Søderberg
Fru Søderberg
Formand for bestyrelsen for Det Kongelige Teater Mads Øvlisen
Fru Øvlisen
Teaterchef Michael Christiansen
Fru Benedikte Hansen
Arkitekt, professor Henning Larsen
Fru Lone Backe
Generaldirektør Christian S. Nissen (DR)
Fr. Mai Buch
Adm. direktør Peter Haumann Parbo (TV2)
Fru Parbo
Fru Malling
Komtesse Marina af Rosenborg
Greve Christian Ahlefeldt-Laurvig
Grevinde Ahlefeldt-Laurvig
Professor Erik Albæk
Direktør Michael Brandt
Fr. Rikke Juel
Læge Christian Buchwald
Fru Buchwald
Direktør Peter Bysted
Fru Charlotte Hauch
Godsejer Christian G. Castenskiold
Fru Ettie Castenskiold
Marketingchef Christoffer Castenskiold
Fru Ellen Hillingsø
Direktør Gustav Amstrup Christensen
Fru Vibeke Christensen
Direktør Preben Damgaard
Fru Charlotte Damgaard
Kunsthandler Lars Fog-Poulsen
Fru Fog-Poulsen
Hr. Holger Torkild Foss
Fru Rose Gad Foss
Chef for Frømandskorpset, orlogskaptajn Anders Friis
Fru Lene Friis
Konsulent Jeppe Handwerk
Fru Birgitte Zachau Handwerk
Hr. Michael Haslund-Christensen
Fru Haslund-Christensen
Hair/Makeup Artist Søren Hedegaard
Direktør, major Peter Heering, Jr.
Fru Caroline Heering
Operachef Kasper Bech Holten
Fru Bech Holten
Ambassadør Anita Hugau
Hr. Søren Nielsen
Direktør Jacob Jørgensen
Fru Jane Jørgensen
Godsejer Frederik Lüttichau
Fru Lüttichau
Generalmajor Karsten Jakob Møller
Generalinde Birgith Møller
Vicedirektør Klaus Mønsted Pedersen
Godsejer Anders Christen Obel
Fru Henriette Obel
Direktør for McCann Erickson Jens Olesen
Fru Renate Olesen
Direktør Henrik Olsen
Fru Anita Olsen
Pastor, civilingeniør Peter Parkov
Adm. direktør Michael Pram Rasmussen
Fru Anne Grønbech Kjølbye
Baron Otto Reedtz-Thott
Baronesse Reedtz-Thott
Direktør og bestyrelsesformand, generalkonsul Fritz Henrik Schur
Hr. Lars Thomassen
Fru Christina Obel
Mr. Matthew Annells
Miss Sarah Bellenger
Maler Jens Birkemose
Fr. Nanna Hansen
Mr. Bruce Bolden
Mrs. Bruce Bolden
Dr. Fernando de Arruda Botelho
Mrs. Fernando de Arruda Botelho
Miss Rowena Calvert
Mr. Hamish Campbell
Miss Karen Chaffey
Miss Rebecca Coleman
Mr. Marshall DeSaxe
Comte Alexandre Pozzo Di Borgo
Comtesse Alexandre Pozzo Di Borgo
Mr. Nick Eaves
Mrs. Mandie Ellis
Hr. Ulrik Garde-Due
Fru Garde-Due
Miss Laurie Glynn
Mr. Aaron Graham
Mrs. Aaron Graham
Miss Beverly Harper
Miss Luci Hill
Dr. Dominic Hodgson
Dr. Nadine Johnston
Miss Sacha Hodgson
Princess Xenia Hohenlohe Langenburg
Restauratør Søren Jessen
Mrs. Kylie Jones
Mr. Anthony Jones
Mr. Alex Knight
Mr. Oliver Lee
Director Christopher Scott Meehan
Mr. Andrew Miles
Mrs. Gina O’Rourke
Mr. Stephen Dametto
Friherre Niclas Palmstierna
Friherreinde Palmstierna
Miss Amber Petty
Direktør Jakob Reese
Fru Reese
Miss Naomi Smith
Miss Kate Sutton
Mr. Tony Thomas
Mrs. Josephine Rechner
Mr. Matthew Tisdall
Mrs. Selina Tracey
Mr. Andrew Tracey
Miss Emma Turnbull
Mr. Brett Wolf
Mrs. Brett Wolf
Mrs. Tatiana Blatnik
Direktør Erik Brandt
Fru Margit Brandt
La Comtesse de la Béraudière
Ingeniør Holger de Neergaard
Fru Therese de Neergaard
Journalist Jakob Johannsen
Fru Suad Johannsen
Fru Anne Fabricius-Bjerre
Advokat Thomas Holger Federspiel
Fru Federspiel
Direktør, civilingeniør Nils Foss
Fru Dorte Foss
Direktør Peter Heering, Sr.
Fru Susanne Heering
Museumsdirektør Steingrim Bjarne Laursen
Greve Christian C. K. Lerche-Lerchenborg
Grevinde Lerche-Lerchenborg
Sir Roger Moore
Lady Moore
Auktionsleder Jesper Bruun Rasmussen
Fru Bruun Rasmussen
Hr. Knud Roding
H.H. Prins Dimitri Romanoff
H.H. Prinsesse Romanoff
Disponent Valentin Sibbern
Fru Sibbern
Direktør Søren Toft
Fru Annegrethe Toft
Baron Frederik Wedell-Wedellsborg
Baronesse Wedell-Wedellsborg
Direktør Peter Hermann Zobel
Fru Henriette Bjerring Zobel
H.H. Prins Wilhelm af Schaumburg-Lippe
H.H. Prinsesse Ilona af Schaumburg-Lippe
Hans Højhed Prins Christian af Schaumburg-Lippe
Skuespiller Joen Bille
Fru Bente Scavenius
Direktør og komponist Bent Fabricius-Bjerre
H.H. Prinsesse Désirée Iuel, hofjægermesterinde
Hofjægermester Michael Frederik Iuel
Grevinde Helle Knuth
Greve Christoffer Knuth
Fru Marianne Tholstrup Lauritzen
Direktør Mikael Olufsen
Fru Olufsen
Direktør Poul Rørsgaard
Fru Rørsgaard
Proprietær Michael Tetzlaff
Fru Tetzlaff
Direktør Frank Uhrenholt
Fru Uhrenholt
Advokat, baron Henrik Mogens Wedell-Wedellsborg
Baronesse Wedell-Wedellsborg
Skibsreder, baron Ebbe Wedell-Wedellsborg
Baronesse Wedell-Wedellsborg
Mlle. Monique Qvistgaard
Kammerherre, kommandør Svend Aage Kundby Nielsen
Kammerherreinde Nielsen
Hofmarskal, ambassadør, kammerherre Ove Ullerup
Kammerherreinde Ullerup
Kabinetssekretær, ordenssekretær, kammerherre Niels Eilschou Holm
Ceremonimester, kammerherre, oberstløjtnant Christian Eugen-Olsen
Kammerherreinde Eugen-Olsen
Hendes Majestæt Dronningens privatsekretær Karen Margrethe Clausen
Hr. Claus Christian Clausen
Økonomichef, personalechef Søren Kruse
Fru Susanne Weiskopf
Hendes Majestæt Dronnningens Jagtkaptajn, kommandør Kai Rasch Larsen
Kommandørinde Hanne Platen Larsen
Chef for Hendes Majestæt Dronningens Adjudantstab, oberst, kammerherre Søren Lyder Jacobsen
Kammerherreinde Jacobsen
H.K.H. Prinsens sekretariatchef, oberst, kammerherre Mogens Christensen
Kammerherreinde Christensen
Kontorchef i Kabinetssekretariatet, lic.jur. Henrik Gam
Fru Merete Zuschlag
H.K.H. Prinsens sekretær Anette Mariann Glangetas Kjeldsen
Hr. Patrick Glangetas
Fuldmægtig Susanne Brix
Hr. Poul Brøchmann
Slots- og palæforvalter, kammerherre oberst Jens Greve
Kammerherreinde Greve
Slotsforvalter, kammerherre, oberst Niels Christian Eigtved
Kammerherreinde Eigtved
Hofdame fru Inger Marianne Boel
Hofdame, kammerdame, komtesse Wava Kitty Armfelt
Hofdame, kammerherreinde Camilla Castenskiold
Kammerherre, hofjægermester Claus Christian Castenskiold
Hofdame fru Ane Vibeke Foss
Hr. Christian Foss
Hofdame, oberstinde Annette de de Scheel
Oberst Christian Lennart Linois de Scheel
Hofdame, Lensgrevinde Bernstorff-Gyldensteen
Lensgreve Bernstorff-Gyldensteen
Adjudant, major Ernst Højgaard Clausen
Fru Clausen
Adjudant, major Michael Christian de Voss
Fru de Voss
Adjudant, major Hans Jørgen Andersen
Fru Andersen
Adjudant, orlogskaptajn Jens Vester
Fru Vester
Adjudant, major Thomas Nymand Bork
Fru Pia Rousing
Adjudant, orlogskaptajn Peter Schinkel Stamp
Fru Stamp
Ordensskatmester, kammerherre, ambassadør, dr.jur. Paul Henning Fischer
Ordenshistoriograf, professor, dr.phil. Knud Jesper Vinggaard Jespersen
Fru Karen Marie Jespersen
Kgl. jægermester ved Statsskovene, statsskovrider, hofjægermester Klaus Waage Sørensen
Hofjægermesterinde Sørensen
Kgl. konfessionarius, professor, dr.phil. Christian Thodberg
Professorinde Thodberg
Håndbibliotekar, dr.phil. Klaus Wilhjelm Hammer Kjølsen
Fru Anne Chaplin Kjølsen
Sølvregistrator Ole Villumsen Krog
Staldmester, major Peter Michael Mentz
Fru Inger Birgitte Mentz
Vognmester, major Bjarne Sørensen
Fru Anna Lise Sørensen
Hofchef, kammerherre Per Thornit
Kammerherreinde Thornit
Hofdame fru Christine Lyng
Hr. Erik Wiberg-Jørgensen
Privatsekretær, kammerherre, oberst Kurt Bache
Kammerherreinde Bache
Hofdame, grevinde Karin af Rosenborg
Hr. Mikael Warberg
Privatsekretær, kammerherre, oberst Peter Arndal Lauritzen
Kammerherreinde Lauritzen
Sekretariatschef, kontorchef i Udenrigsministeriet Pui Ling Lau
Hr. Neilas Tankevicius
Konsul Annelise Wern
Hr. Henrik Wern
Fhv. kammertjener Anker Arne Andersen
Fhv. 1. hoffourer hos Hendes Majestæt Dronningen Poul Anker Larsen
Fru Larsen
Fhv. 1. hoffourer Bent Lykke
Fru Lykke
Kammerherreinde Ruth Sølvhøj
Fhv. hofdame hos Dronning Ingrid Varvara Wahl

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies