Gæsteliste til barnedåben

Amalienborg, den 21. januar 2006

  • Hans Kongelige Højhed KRONPRINSEN
  • Hendes Kongelige Højhed KRONPRINSESSEN
  • Hendes Majestæt DRONNINGEN
  • Hans Kongelige Højhed PRINSGEMALEN
  • Hans Majestæt Kong KONSTANTIN
  • Hendes Majestæt Dronning ANNE-MARIE
  • Hans Kongelige Højhed Prins JOACHIM
  • Hendes Kongelige Højhed Prinsesse BENEDIKTE
  • His Royal Highness Crown Prince PAVLOS
  • Her Royal Highness Crown Princess PAVLOS
  • Her Royal Highness Princess ALEXIA
  • Mr. Carlos Morales Quintana
  • His Royal Highness Prince NIKOLAOS
  • Her Royal Highness Princess THEODORA
  • Hans Højhed Prins GUSTAV zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
  • Greve Jefferson-Friedrich von Pfeil
  • Hendes Højhed Prinsesse ALEXANDRA zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
  • Hendes Højhed Prinsesse ELISABETH
  • Hendes Højhed Prinsesse ALEXANDRA, grevinde af Frederiksborg
  • Hans Højhed Prins NIKOLAI
  • Hans Højhed Prins FELIX
  • Hans Excellence greve Ingolf af Rosenborg
  • Grevinde Sussie af Rosenborg
  • Hans Excellence greve Christian af Rosenborg
  • Grevinde Anne Dorte af Rosenborg
  • Greve Carl Johan Bernadotte af Wisborg
  • Grevinde Gunnila Bernadotte
  • Son Altesse Royale le Prince PHILIPPE, Duc de Brabant
  • Son Altesse Royale la Princesse MATHILDE, Duchesse de Brabant
  • Hans Kongelige Højhed Kronprins HAAKON MAGNUS af Norge
  • Hendes Kongelige Højhed Kronprinsesse METTE-MARIT af Norge
  • Hendes Kongelige Højhed Kronprinsesse VICTORIA af Sverige
  • Son Altesse Royale le Prince Héritier GUILLAUME de Luxembourg
  • His Royal Highness Prince CONSTANTIJN des Pays-Bas
  • Her Royal Highness Princess LAURENTIEN des Pays-Bas
  • Prinsesse MÄRTHA LOUISE
  • Hr. Ari Behn
  • Professor John Donaldson
  • Mrs. Susan Elizabeth Donaldson
  • Mrs. Patricia Bailey
  • Mrs. Jane Stephens
  • Mrs. Margaret Cunningham
  • Mr. Jack Maton
  • Mrs. Barbara Maton
  • Mrs. Catherine Murray
  • Monsieur Guillaume Bardin
  • Madame Guillaume Bardin
  • Statsminister Anders Fogh Rasmussen
  • Fru Anne-Mette Rasmussen
  • Økonomi- og erhvervsminister Bendt Bendtsen
  • Fru Kirsten Bendtsen
  • Udenrigsminister Per Stig Møller
  • Finansminister Thor Pedersen
  • Fru Ingelise Pedersen
  • Beskæftigelsesminister Claus Hjort Frederiksen
  • Fru Christina Hall Frederiksen
  • Justitsminister Lene Espersen
  • Hr. Danny Feltmann Espersen
  • Kulturminister Brian Mikkelsen
  • Fru Eliane Wexøe-Mikkelsen
  • Undervisningsminister og Kirkeminister Bertel Haarder
  • Fru Birgitte Haarder
  • Transport- og Energiminister Flemming Hansen
  • Fru Birgit Schultz Hansen
  • Minister for videnskab, teknologi og udvikling, medlem af folketinget Helge Mølsted Sander
  • Fru Ingelis Miltersen Sander
  • Fødevareminister Hans Christian Schmidt
  • Fru Birgitte Raunholt Schmidt
  • Indenrigs- og sundhedsminister Lars Løkke Rasmussen
  • Fru Sólrun Jákupsdóttir Løkke Rasmussen
  • Minister for udviklingsbistand Ulla Tørnæs
  • Hr. Jørgen Larsen Tørnæs
  • Forsvarsminister Søren Gade
  • Fru Helle Buskbjerg Poulsen
  • Socialminister og minister for ligestilling Eva Kjer Hansen
  • Hr. Jørgen Hansen Berg
  • Miljøminister og minister for nordisk samarbejde Connie Hedegaard
  • Hr. Jacob Andersen
  • Skatteminister Kristian Jensen
  • Fru Trine Jensen
  • Minister for flygtninge, indvandrere og integration Rikke Hvilshøj
  • Minister for familie- og forbrugeranliggender Lars Barfoed
  • Fru Vibeke Sylvest
  • Folketingets formand Christian Mejdahl
  • Fru Eva Mejdahl
  • Folketingets 2. næstformand, ekspeditionssekretær Poul Enevold Nødgaard
  • Fru Hanne-Merete Nødgaard
  • Folketingets 3. næstformand, major Helge Adam Møller
  • Landsstyreformand Hans Enoksen
  • Fru Aliaraq Magdaline Kirstine Kristiane Enoksen
  • Lagmand Johannes Eidesgaard
  • Fru Eidesgaard
  • His Excellency Ambassador of Chile, Dean of the Diplomatic Corps Jaime Lagos
  • Mrs. Jaime Lagos Erazo
  • His Excellency The Ambassador of Australia
  • Mrs. Linda Peek
  • Hans Excellence Højesteretspræsident Torben Melchior
  • Fru Barbara Louise Melchior
  • Hans Excellence Skibsreder Mærsk Mc-Kinney Møller
  • Fru Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla
  • Hans Excellence Forsvarschef, General Hans Jesper Helsø
  • Generalinde Helsø
  • Hans Excellence Generalløjtnant K.G.H. Hillingsø
  • Generalinde Hillingsø
  • Departementschef i Statsministeriet, statsrådssekretær Karsten Dybvad
  • Fru Kirsten Dalsjö
  • Direktør for Udenrigsministeriet, ambassadør, cand.scient.pol. Ulrik Andreas Federspiel
  • Fru Birgitte Hartnack Federspiel
  • Protokolchef, ambassadør Christopher Bo Bramsen
  • Fru Gudrun Olafia Islandi Bramsen
  • Rigspolitichef Torsten Erik Hesselbjerg
  • Fru Hanne Hesselbjerg Schmidt
  • Politidirektør Hanne Bech Hansen
  • Overborgmester Ritt Bjerregaard
  • Borgmester i Fredensborg-Humlebæk Kommune John Hemming
  • Biskop over Københavns Stift Erik Norman Svendsen
  • Cand.theol., bispinde Margit Svendsen
  • Provst for Holmens Provsti, Ejgil Bank Olesen
  • Sognepræst ved Holmens Kirke Peter Skov-Jakobsen
  • Sognepræst ved Holmens Kirke Peter Thyssen
  • Domkantor, kapelmester, leder af Københavns Drengekor Ebbe Munk
  • Cand.mag. Birgitte Munk
  • Chef for Gardehusarregimentet, oberst, kammerherre John Kidde-Hansen
  • Kammerherreinde Kidde-Hansen
  • Chef for Den Kongelige Livgarde, oberst, kammerherre Lasse Harkjær
  • Fr. Susanne W. Hesner
  • Hofjægermester, lensgreve Wedell
  • Lensgrevinde Pernille Rosalia Korsbek Wedell
  • Greve Valdemar af Rosenborg
  • Komtesse Marina af Rosenborg
  • Greve Ditlev Erik Ahlefeldt-Laurvig
  • Grevinde Ahlefeldt-Laurvig
  • Godsejer, civiløkonom, cand.agro. greve Michael Brockenhuus-Schack
  • Grevinde Brockenhuus-Schack
  • Kammerherre, major Carl Erik Gustav von Freiesleben
  • Kammerherreinde von Freiesleben
  • Chef for Frømandskorpset, orlogskaptajn Christian Blegvad Andersen
  • Hr. Søren-Ulrik Hedegaard Sørensen
  • Hr. Preben Kristensen
  • Personlig assistent Anja Camilla Alajdi
  • Professor Erik Albæk
  • Direktør Michael Brandt
  • Fru Rikke Juel
  • Komponist Jens Wilhelm Pedersen
  • Fr. Ulla Dietel
  • Hr. Andreas Buchwald
  • Frk. Anna Buchwald
  • Overlæge, dr.med. Christian Buchwald
  • Fru Elisabeth Buchwald
  • Frk. Ida Buchwald
  • Marketingchef Christoffer Castenskiold
  • Fru Ellen Hillingsø
  • Fabrikant, fru Bitten Clausen
  • Direktør Jørgen Mads Clausen
  • Fru Anette Nøhr Clausen
  • Hr. Christian Dalum
  • Fru Gitte Dalum
  • Proprietær Thomas Fabienke
  • Fru Tine Fabienke
  • Direktør og komponist Bent Fabricius-Bjerre
  • Fru Camilla Padilla Arndt
  • Hr. Holger Gad Foss
  • Fru Rose Gad Foss
  • Direktør Bernd Griese
  • Fru Kirsten Griese
  • Direktør Michael Halbye
  • Fru Pernille Halbye
  • Direktør Jeppe Handwerk
  • Fru Birgitte Zachau Handwerk
  • Hr. Kasper Harsberg
  • Fr. Gitte Rosengaard
  • Hr. Michael Haslund-Christensen
  • Fru Pernille Haslund-Christensen
  • Direktør, major Peter Heering, Jr.
  • Fru Caroline Heering
  • Fabrikant Peter Heering, Sr.
  • Fru Susanne Heering
  • Koncernbestyrelsesformand Niels Due Jensen
  • Fru Minna Højgaard Jensen
  • Adm. direktør Carl Erik Kjærsgaard
  • Direktør Kjeld Kirk Kristiansen
  • Fru Camilla Kristiansen
  • Direktør Søren Lauritsen
  • Godsejer Frederik Lüttichau
  • Fru Christel Lüttichau
  • Hr. Peter Bang
  • Direktør Juliane Meulengracht
  • Produktionsleder Julie Mølsgaard
  • Sergent Søren Bredvig Nielsen
  • Direktør Henrik Olsen
  • Fru Anita Valentin
  • Direktør Thomas Olsen
  • Fr. Annette Petersen
  • Pastor, civ.ing. Peter Parkov
  • Fhv. barnepige hos D.K.H. Kronprinsen og Prins Joachim Else Kirstine Pedersen
  • Bestyrelsesformand Michael Pram Rasmussen
  • Fru Anne Pram Kjølbye
  • Baron Otto Reedtz-Thott
  • Baronesse Reedtz-Thott
  • Koncernchef Ruth Schade
  • Direktør, generalkonsul Fritz Schur
  • Godsejer, hofjægermester Jørgen Skeel
  • Hofjægermesterinde Skeel
  • Hr. Lars Thomassen
  • Fru Christina Obel
  • Hr. Christopher Kiær Thomsen
  • Fru Sofie Kirk Kristiansen
  • Fr. Charlotte Velin
  • Trompetist, komponist og dirigent Palle Mikkelborg
  • Fru Helen Margaret Mikkelborg
  • Direktør Peter Warnøe
  • Fr. Julia Tholstrup
  • Advokat, oberstløjtnant, baron Henrik Wedell-Wedellsborg
  • Baronesse Wedell-Wedellsborg
  • Godsejer Lars Wilhjelm
  • Fru Anne Kathrine Wilhjelm
  • Fru Henriette Bjerring Zobel
  • Direktør, hofjægermester Peter Zobel
  • Miss Amber Petty
  • Miss Rowena Calvert
  • Mr. Hamish Campbell
  • Mrs. Genevieve Taubman
  • Mr. Rory Fleming
  • Mrs. Caroline Fleming
  • Fru Laurence Garde-Due
  • Mrs. Jane Graham
  • Dr. Nadine Johnston
  • Friherre Niclas Palmstierna
  • Friherreinde Palmstierna
  • Miss Sacha Hodgson
  • Restauratør Søren Jessen
  • Mr. Oliver Lee
  • Ms. Jillian Kirwan
  • Direktør Jakob Reese
  • Fru Anna-Sofie Reese
  • Hr. Jason Roberts
  • Miss Kate Sutton
  • Ms. Tatiana Blatnik
  • Mrs. Josephine Rechner
  • Miss Emma Turnbull
  • Hovmarskalk for H.K.H. Sveriges Kronprinsesse Elisabeth Tarras-Wahlberg
  • Adjutant for H.K.H. Norges Kronprins Patrick Synnestvedt
  • Hofmarskal, kammerherre, ambassadør Ove Ullerup
  • Kammerherreinde Ullerup
  • Kabinetssekretær, kammerherre, dr.jur. Niels Eilschou Holm
  • Ordenskatmester, kammerherre, ambassadør Paul Fischer
  • Hofchef, kammerherre Per Thornit
  • Kammerherreinde Thornit
  • Hofdame, kammerdame, komtesse Wava K. Armfelt
  • Hofdame, fru Marianne Boel
  • Hofdame, kammerherreinde Camilla Castenskiold
  • Kammerherre, hofjægermester Claus Christian Castenskiold
  • Hofdame, oberstinde Annette de Scheel
  • Oberst Christian Lennart Linois de Scheel
  • Hofdame, fru Ane Vibeke Foss
  • Hr. Christian Foss
  • Hofdame, lensgrevinde Victoria Bernstorff-Gyldensteen
  • Kammerherre, hofjægermester, lensgreve Frants Erich Bernstorff-Gyldensteen
  • Hofdame, grevinde Karin af Rosenborg
  • Hr. Mikael Warberg
  • Ceremonimester, kammerherre, oberstløjtnant Christian Eugen-Olsen
  • Kammerherreinde Eugen-Olsen
  • Privatsekretær, oberst, kammerherre Kurt Bache
  • Kammerherreinde Bache
  • Chef for H.M. Dronningens Adjudantstab, oberst, kammerherre Søren Lyder Jacobsen
  • Kammerherreinde Jacobsen
  • Slotsforvalter, kammerherre, oberst Niels Christian Eigtved
  • Kammerherreinde Eigtved
  • Slots- og palæforvalter, kammerherre, oberst Jens Greve
  • Kammerherreinde Greve
  • H.K.H. Prinsgemalens sekretariatschef, oberst, kammerherre Mogens Christensen
  • Kammerherreinde Christensen
  • Jagtkaptajn, kommandør Kai Rasch Larsen
  • Kommandørinde Larsen
  • Privatsekretær ved H.K.H. Prinsesse Benediktes Hof, generalmajor Gustav Grüner
  • Generalinde Grüner
  • Kgl. jægermester, statsskovrider, hofjægermester Klaus Waage Sørensen
  • Hofjægermesterinde Sørensen
  • Kgl. konfessionarius, professor, dr.phil. Christian Thodberg
  • Professorinde Bodil Karen von Mehren Thodberg
  • Økonomichef Søren Kruse
  • Fru Susanne Weiskopf
  • Ordenshistoriograf, professor, dr.phil. Knud J.V. Jespersen
  • Professorinde Jespersen
  • Håndbibliotekar, dr.phil. Klaus Kjølsen
  • Fru Anne Chaplin Hansen
  • Kontorchef Pui Ling Lau
  • Hr. Neilas Tankevicius
  • Kontorchef i Kabinetssekretariatet Bjarne E. Pedersen
  • Presse- og informationschef Lis M. Frederiksen
  • Hr. Erik Ettrup
  • H.M. Dronningens privatsekretær Karen Clausen
  • Hr. Claus Christian Clausen
  • Privatsekretær for H.H. Prinsesse Alexandra, Christine Lyng
  • Hr. Erik Wiberg-Jørgensen
  • Adjudant, major Michael Christian de Voss
  • Adjudant, major Knud Robenhagen Bendixen
  • Adjudant, major Henrik Ehlers Kragh
  • Adjudant, orlogskaptajn Bjarne Claus Breschel
  • Adjudant, major Hans Jørgen Andersen
  • Adjudant, orlogskaptajn Lars Georg Christensen
  • Orlogskaptajn, fhv. adjudant Bo Lund-Hansen
  • Orlogskaptajn, fhv. adjudant Johnny Wulff Andersen
  • Orlogskaptajn, fhv. adjudant Jens Vester
  • Major, fhv. adjudant Jesper Kønig Wilms 

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies