Gæsteliste til reception på Kongeskibet Dannebrog den 24. maj 2011

Reception på Kongeskibet Dannebrog i Hals Havn tirsdag den 24. maj 2011 kl. 19.30.

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen

Provst Yvonne Nielsen Alstrup
Hr. Per Nielsen Alstrup
Udvalgsformand Eskild Sloth Andersen
Ledsager Anna Marie Larsen
Byrådsmedlem Jens Andersen
Fru Conny Susanne Andersen
Ledende fysioterapeut Jens Kristian Bech
Ledsager Margit Larsen
Afdelingschef i Vej og Park Finn Bjerning
Fru Lise Bjerning
Politidirektør Elsemette Cassøe, R1.
Hr. Michael Duve Andreassen
Byrådsmedlem Margit Chemnitz
Hr. Preben Chemnitz
Direktør (Altuglas) Björn Thor Eiriksson
Fru Rita Birgitte Eiriksson
Byrådsmedlem Karsten Frederiksen
Fru Karin Nielsen Frederiksen
Direktør (Cubic) Jens Torben Fristrup
Fru Bodil Aarup Fristrup
Borgmester Lene Hansen
Projektleder Lone Nedergaard Hansen
Ledsager Kenneth Meyer
Byrådsmedlem Ole Bruun Hansen
Ledsager Henny Nødskov
Direktør (Badeanstalten) Iben Park Holm
Hr. Jan Park Holm
Byrådsmedlem Hans Christian Holst
Fru Bettina Anette Smolinski Holst
Chefkonsulent (Brønderslev Kommune) Mette Krogh Jakobsen
Byrådsmedlem Adnan Yossef Moussa Jedon
Viceborgmester Arne Munkholt Jensen
Fru Valborg Jensen
Udvalgsformand Jens Arne Hedegaard Jensen
Fru Inge Kirstine Lyngsø Jensen
Byrådsmedlem Marianne Jensen
Ledersager Henrik Jensen
Faglig leder (Brønderslev Kommune) Mona Brink Jensen
Hr. Bent Brink Jensen
Udvalgsformand Ole Jespersgaard
Udvalgsformand Mikael Klitgaard
Fru Doris Løgtholt Nielsen
Byrådsmedlem Jacob Staal Kolind
Fru Pernille Mejling Kolind
Byrådsmedlem Claus Kongsgaard
Fru Dorte Høyer Kongsgaard
Byrådsmedlem Peter Harry Skov Kristensen
Fru Jette Birkbak
Biblioteksleder Bente Mariann Kristoffersen
Hr. Henrik Thingholm Kristoffersen
Udvalgsformand Thomas Krog
Fru Ulla Nielsen Krog
Udvalgsformand Gitte Krogh
Hr. Jacob Brandborg Krogh
Garnisonskommandant Oberst Flemming Larsen, K.
Fru Ulla Larsen
Kunstmaler John Steen Laursen
Fru Sonja Laursen
Byrådsmedlem Lone Birkmose Lex
Hr. Jens Jørgen Enemærke Langeland Lex
Directeur (Altuglas) Christophe de Saint Louvent
Fru Véronique de Saint Louvent
Forstander Louis Mogensen
Fru Eva Marianne Winther Olesen
Byrådsmedlem Peter Mølbjerg
Fru Hedda Mølbjerg
Byrådsmedlem Karl Emil Nielsen
Fru Anni Nielsen
Regionsrådsformand Ulla Astman Nielsen
Hr. Ole Park Nielsen
Byrådsmedlem Johannes Trudslev Pedersen
Fru Bodil Pedersen
Byrådsmedlem Knud Larsen Pedersen
Fru Dorte Kjeldgaard Pedersen
Byrådsmedlem Hildo Gunner Rasmussen
Fru Nancy Bisgaard Rasmussen
Hofjægermester Hans Rottbøll
Hofjægermesterinde Rottbøll
Afdelingsleder (Rhododendronparken) Else Simonsen
Ledsager Niels Persson
Direktør (PN Beslag) Erik Ahlgreen Skov
Fru Connie Egeskov Skov
Stiftamtmand Leif Sondrup, R1.
Fru Betty Marie Strømkjær
Kommunaldirektør Søren Sigvard Steensen
Fru Grethe Helledi Kristensen
Byrådsmedlem Peer Thisted
Fru Greta Jytte Thisted
Direktørsekretær (Statsforvaltningen) Joan Thomsen
Hr. Torben Møller Thomsen
Forretningsfører (Nordjyllands Idrætshøjskole) Ole Wille
Fru Anette Damkjær Wille
Formand for boligforeningen PM Hanne Wulff
Ledsager Henrik Rud Andersen
Billedhugger Claus Ørntoft
Fru Benthe Norheim

Publiceret 24. maj 2011

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies