Gæsteliste til reception på Kongeskibet Dannebrog den 25. august 2011

Reception på Kongeskibet Dannebrog i Hirtshals Havn torsdag den 25. august 2011 kl. 19.30

Hans Kongelige Højhed Kronprinsen
Hendes Kongelige Højhed Kronprinsessen

Byrådsmedlem, fhv. Borgmester Birthe Andersen
Direktør ved MarineShaft Knud Andersen
Fru Jette Pommerencke
Byrådsmedlem, specialkonsulent Børge Leif Bech
Ledsager Anette Rosengreen Nielsen
Byrådsmedlem, social- og Sundhedshjælper Lene Berendt
Hr. Morten Berendt
Byrådsmedlem, lærer Sven Bertelsen
Fru Tove Norsk Bertelsen
Byrådsmedlem, skuespiller Jørgen Michael Bing
Fru Vibeke Grønbeck Bing
Borgmester Niels Arne Boelt
Fru Susanne Anette Boelt
Byrådsmedlem, revisor Jens Broen
Fru Hanne Kathrine Broen
Bestyrelsesformand for EUC Nord Ole Carlsen
Fru Ann Carlsen
Politidirektør Elsemette Cassøe
Hr. Michael Duve Andreassen
Hr. Bjarne Hjelm Christensen
Fru Marianne Bøg Christensen
Byrådsmedlem, kunderådgiver Jørgen Christensen
Byrådsmedlem, landmand Svenning Christensen
Fru Dorte Morild Christensen
Kommunaldirektør Tommy Christiansen
Fru Hanne Lindstrøm
Byrådsmedlem, major Keld Emil Damsgaard
Byrådsmedlem, pens. receptionist Lilli Damsgaard
Byrådsmedlem, tidl. Folketingsmedlem Peter Klaus Duetoft
Ledsager Ida Lucas Kærsgaard
Provst for Hjørring Nordre Provsti Ole Dybro
Fru Susanne Beith Dybro
Byrådsmedlem, kontorleder Lene Ninna Frandsen
Byrådsmedlem, selvstændig Kristine Cæcilie Filholm Gjedde
Hr. Jesper Markman
Bibliotekschef Benthe Editha Rosenkilde Hansen
Hr. Jan Petersen
Direktør ved Nordsøen Oceanarium Jens Rostgaard Lauersen Hjorth
Fru Elisabeth Hjerl Hjorth
Direktør ved EUC Nord Andrew Neil Jacobsen
Ledsager Anne Krogh
Byrådsmedlem, lærer Morten Bjerg Jakobsen
Fru Astrid Joest Jakobsen
Direktør ved MarineShaft Anders Jensen
Fru Gitte Pallesgaard Grønkjær
Retspræsident Niels Otto Jensen
Fru Mette Lindhardt
Byrådsmedlem, direktør Michael Hjorth Karlborg
Fru Susanne Karlborg
Byrådsmedlem, sagsbehandler Jette Christiansen Kirkeby
Hr. Brian Pedersen Kirkeby
Direktør ved ExpoNet John Klinkby
Fru Anette Kaae Klinkby
Direktør ved ExpoNet Lars Klinkby
Fru Laila Klinkby
Formand ved Hirtshals Havn Anker Laden-Andersen
Fru Gitte Marie F. Laden-Andersen
Byrådsmedlem, styrmand og lærer Ivan Brunstermann Leth
Fru Lone Birgitte Leth
Byrådsmedlem, pens. seminarielektor Bent Mikkelsen
Fru Lene Reffstrup
Byrådsmedlem, fhv. bankfuldmægtig Kurt Mikkelsen
Fru Bente Dahl Mikkelsen
Byrådsmedlem, smed Morten Albert Petersen
Fru Lis Janni Petersen
Byrådsmedlem, afdelingschef Per Harfeld Petersen
Fru Inge Petersen
Byrådsmedlem, lærer Niss Ribergaard
Fru Kristine Ribergaard
Hofjægermester Hans Rottbøll
Hofjægermesterinde Rottbøll
Byrådsmedlem og folketingsmedlem Daniel Rugholm
Byrådsmedlem, socialkonsulent Susanne Sander
Hr. Jørgen Fønss Nielsen
Byrådsmedlem halinspektør Henning Sigsgaard
Fru Johanne Elisabeth Sigsgaard
Hofjægermester Jørgen Skeel
Hofjægermesterinde Skeel
Byrådsmedlem, kommunikationsmedarbejder Bente Skjønning
Hr. Lars Bodum
Stiftamtmand Leif Sondrup
Fru Betty Marie Strømkjær
Provst ved Hjørring Søndre Provsti Lars-Erich Stephansen
Fru Birte Helledi Stephansen
Byrådsmedlem, erhvervsrådgiver Gert Storgaard
Fru Kirsten Schjøtt Storgaard
1. Viceborgmester Knud Størup
Fru Bodil Irene Størup
Brigadegeneral Claus Uttrup
Fru Hanne Wathne Uttrup
Repræsentant for Hirtshals Fyr Torben Vandsted
Fru Anna Margrethe Frederikke Vandsted
Byrådsmedlem, falckredder Ole Ørnbøl
Fru Sinne Ørnbøl
Souschef Jette Steensgaard Linnemann
Hr. Bo Rix Madsen

Publiceret 25. august 2011

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies