Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog den 19. juni 2014 kl. 19.30

  •  
  •  
  •  

Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog i Odense Havn i forlængelse af bybesøg i Odense den 19. juni i forbindelse med Regentparrets sommertogt i juni 2014.

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen

Oberst Flemming Agerskov
Fr. Marianne Vesterby Agerskov
Retspræsident Henrik Agersnap
Fr. Anette Agersnap
CEO for Fayard A/S Thomas Andersen
Fr. Tone Andersen
Bestyrelsesformand for Universal Robots Clas Nylandsted Andersen
Fr. Jette Andersen
Byrådsmedlem Pernille Bendixen
Hr. Kim Møller
Byrådsmedlem Anders W. Berthelsen
Fr.Trine Hannibalsen Larsen
Kammerherre, hofjægermester, baron Torben Bille Brahe
Kammerherreinde, baronesse Bille Brahe
Borgmester Anker Boye
Fr. Lykke Boye
Byrådsmedlem Dorte Hjertstedt Boye
Hr. Kim Ulrik Larsen
Adm. Direktør for Hansson & Knudsen A/S Povl Christensen
Fr. Dorthe Pedersen
Stadsdirektør Jørgen Clausen
Fr. Bente Clausen
Direktør for Brandts Mads Damsbo
Områdedirektør i Nordea Bank Danmark A/S Henrik Damsgaard
Fr. Helle Damsgaard
1.viceborgmester Brian Dybro
Formand for Odense Forenede Skydeselskab Poul William Falck
Byrådsmedlem Christel Gall
Hr. Thomas Gall
Byrådsmedlem Mark Grossmann
Fr. Caroline Grossmann
Byrådsmedlem Kristian Guldfeldt
Fr. Michelle Mørk Hansen
Byrådsmedlem Lars Havelund
Fr. Helle Godskesen
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Helle Haxgart
Hr. Peter Haxgart
Konsul, direktør Hans Erik Hempel-Hansen
Fr. Jette Hempel-Hansen
Direktør for H.J. Hansen Jens Jørgen Hempel-Hansen
Indkøbs- og Salgsdirektør i H.J. Hansen Lars Bo Guldhammer Henriksen
Fr. Malene Guldhammer Henriksen
Hofjægermester Britta Schall Holberg
Advokat, godsejer Jacob Schall Holberg 
Byrådsmedlem Claus Houden
Fr. Gurli Harresø
Næstformand for Odense Forenede Skydeselskab Finn Høffner
CEO hos Universal Robots A/S Enrico Krog Iversen
Fr. Bente Strandlyst Iversen
Rådmand Jane Jegind
Hr. Lars Møllerhøj
Museumschef hos Odense Bys Museer Torben Grøngaard Jeppesen
Fr. Jette Gade
Byrådsmedlem Peter Rahbæk Juel
Fr. Christina Rahbæk Juel
Kammerherreinde Sehestedt Juul
Byrådsmedlem Niclas Turan Kandemir
Fr. Fatma Kandemir
Byrådsmedlem Morten Kibæk
Fr. Simone Staal Jacobsen
Byrådsmedlem Cæcilie Crawley Larsen 
Hr. Daniel Wilhelmsen
Rådmand Susanne Crawley Larsen
Koncernchef for Larsen & Ibsen A/S Claus Larsen
Fr. Lene Albrecht
Byrådsmedlem Bo Libergren
Byrådsmedlem Christoffer Lilleholt
Fr. Stine Bondo
Byrådsmedlem Lars Chr. Lilleholt
Fr. Jane Lilleholt
Biskop Tine Lindhardt
Byrådsmedlem Steen Lund
Fr. Rikke Valentin Lund
Politidirektør Poul B. Løhde
Fr. Anne Marie Hauschultz Løhde
Direktør for Det Grønlandske Hus Kirsten Mærsk
Hr. Karsten Andersen
Rådmand Steen Møller
Fr. Anna Langkilde Møller
Byrådsmedlem Line Mørk
Byrådsmedlem Helle Nielsen
Hr. Leif Swintek-Henriksen
Direktør for Nielsen & Nielsen Ejendomme A/S C.C. Nielsen
Fr. Bente Nielsen
Direktør for Radisson Blu H.C. Andersen Jack Nielsen
Fr. Marianne Guldhammer Nielsen
Direktør for Gartneriet Alfred Pedersen & Søn Mads Pedersen
Fr. Rikke Dybkjær Pedersen
Marketingchef i H.J. Hansen Birgitte Holmer Petersen
Hr. Torsten Petersen
Kammerherre, hofjægermester, lensgreve Bille Brahe Selby
Kammerherreinde, lensgrevinde Bille Brahe Selby
Hr. Jacob Stokkebye
Fr. Helle Johansen
CEO hos Odense Marcipan A/S Niels S. Søgaard
Fr. Henriette Hansen
Direktør for 3CGroups Niels Thorborg
Fr. Rikke Mølhave
Byrådsmedlem Tim Vermund
Fr. Jeanett Drevsfeldt
CEO hos Nielsen & Nielsen Holding A/S Søren K. Vilby
Fr. Louise Vilby
Læge Peter Winding
Fr. Elsebeth Lohfert
Direktør for Arkitektgruppen Hollufgård Jørgen Witting
Fr. Inger Witting
Leder for Varmestuen Heinz Wolf
Fr. Charlotte Wolf
Havnedirektør Carsten Aa
Fr. Lone Aa

Publiceret 19. juni 2014

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies