Gæsteliste ved Regentparrets haveselskab på Fredensborg Slot kl. 15.30

  •  
  •  
  •  

Blandt de inviterede til Regentparrets haveselskab er repræsentanter for en række frivillige organisationer og foreninger, to repræsentanter udpeget af de enkelte kommuner for at have ydet en særlig indsats samt kulturpersonligheder, som yder en frivillig indsats.

Publiceret 19. juni 2012

Den kongelige familie
Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen
Hendes Kongelige Højhed Kronprinsessen
Hans Kongelige Højhed Prins Joachim
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Marie
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Benedikte


Øvrige gæster (alfabetisk orden)
Frivillig, BØRNEfonden Sine Absalonsen
Frivillig, Samsø Kommune Jenny Ahlgreen
Frivillig, Rudersdal Kommune Margit Albertus
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Natasha Al-Hariri
Frivillig, Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade Karin Alstrup
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Charlotte Amundsen
Frivillig, Sjældne Diagnoser Liselotte Wesley Andersen
Frivillig, Ældre Sagen Mary Andersen
Frivillig, Morsø Kommune Keld Andersen
Frivillig, DGI Kai Dahl Andersen
Frivillig, Red Barnet Tone Andersen
Frivillig, FDF-Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Helge Andersen
Frivillig, Rebild Kommune Ruth Andersen
Frivillig, BØRNEfonden Erik Andersen
Frivillig, Fanø Kommune Poula Marie Andersen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Britta Andersen
Generalsekretær i Landsforeningen  for Spiseforstyrrelser Steen Andersen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Michael Andersen
Frivillig, Ældremobiliseringen Martha Andersen
Frivillig, Skive Kommune Finn D. Andersen
Frivillig, Dansk Røde Kors Lise Andersen
Daglig leder af Angstforeningen Marie Särs Andersen
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Leif El Andersen
Frivillig, ADHD Foreningen Anne Marie Andersen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Vibeke Andersen
Frivillig, DGI Katrine Andersen
Frivillig, Sjældne Diagnoser Terkel Andersen
Frivillig, Læger uden Grænser Christine Andersen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Henny Andersen
Frivillig, Kalundborg Kommune John Frausing Andersen
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Jan Stig Andersen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Lillian Andersen
Frivillig, Horsens Kommune Lillian Andersen
Frivillig, Lemvig Kommune Anne Marie Lund Andersen
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Lena Andersen
Frivillig, Middelfart Kommune Maja Wittrup Andersen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Aage Rosenlund Andersen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Ulla Bitch Andersen
Frivillig, DGI Frank Roed Andersen
Generalsekretær i UNICEF Danmark Steen M. Andersen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Ole Peter Andersen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Martin Andersen
Frivillig, Red Barnet Michala Tarbo Andersson
Frivillig, DGI Benny Andreasen
Frivillig, DGI Susanne Andreasen
Frivillig, Vordingborg Kommune Inge Antonsen
Børne- og undervisningsminister Christine Antorini
Frivillig, Hjørring Kommune Peter Arildsen
Frivillig, Alzheimerforeningen Anne Arndal
Frivillig, Parkinsonforeningen Lise Arnecke
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Thomas M. Arpe
Frivillig, Sønderborg kommune Steen Christian Asmussen
Frivillig, Angstforeningen Mia Attle
Frivillig, Læger uden Grænser Hanne Augustenborg
Frivillig, DGI Karen-Margrethe Hansen Bager
Frivillig, Odder Kommune Jon Bahl
Frivillig, UNICEF Danmark Leif Bahn
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Heidi Balken
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Annemarie Schack Balle
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Maria Sperling Balslev
Frivillig, Hospice Forum Danmark Ingrid Bang
Frivillig, Scleroseforeningen Christian L. Bardenfleth
Frivillig, Lyngby-Taarbæk Kommune Anders Barfoed
Pianist, entertainer Sigurd Barrett
Frivillig, Alzheimerforeningen Birger Bartholomæussen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Anna-Grethe Bech
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Kristoffer Beck
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Hans Christian Beck-Jensen
Frivillig, Gribskov Kommune Jesper Behrensdorff
Frivillig, Hospice Forum Danmark Christian Bendixen
Frivillig, Dansk Røde Kors Kirsten Berentzen
Frivillig, Nordfyns Kommune Jørgen Bergholdt
Frivillig, Furesø Kommune Ole Berner
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Maria Berntsen
Frivillig, Hjerteforeningen Poul Berny
Frivillig, Danmarks Lungeforening Nina Berrig
Formand for Kristeligt Studenter-Settlement Johannes Bertelsen
Frivillig, Stevns Kommune Aase K. Bertelsen
Frivillig, Samsø Kommune Holger Bertelsen
Generalsekretær for IBIS Vagn Berthelsen
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Svend Berthelsen
Skuespiller Anders W. Berthelsen
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Karin Beyer
Frivillig, Holbæk Kommune Jørn Bigum
Designer Malene Birger
Frivillig, KFUM Spejderne Erling Birkbak
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Peder Bisgaard
Præsident for Danmarks Naturfredningsforening Ella Maria Bisschop-Larsen
Frivillig, Høje-Taastrup Kommune Jens Bjerge
Frivillig, Børns Vilkår Lise Kragsig Bjerke-Hansen
Generalsekretær i Blå Kors Christian Bjerre
Frivillig, DGI Grethe Bjerre
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Anne Bjørnstrup
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Ingelise Blangsted
Forfatter Sara Blædel
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Signe Bo
Frivillig, Esbjerg Kommune Frede Boddum
Frivillig, Dansk Røde Kors Solveig Boesen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Kim Bolvig
Frivillig, Caritas Christa Bonde
Handicaphjælper for Janus Tarp Liz Rørdam Bonnevie
Frivillig, Gigtforeningen Ann Borch
Frivillig, PsykiatriFonden Jette Nielsen Borgstrøm
Frivillig, Gigtforeningen Esther Boserup
Frivillig, Roskilde Kommune Signe Boye
Frivillig, SOS Børnebyerne Dot Boye
Frivillig, Allerød Kommune Jette Boyer
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Jette Brandt
Adm. direktør i Danmarks Lungeforening Anne Brandt
Frivillig, Frederiksberg Kommune Inger Brandt
Frivillig, OK-Landsorganisationen Thea Brank
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Inga Bredgaard
Frivillig, IBIS Sarah Brejnvad
Frivillig, Guldborgsund Kommune Ebbe Bressing
Skuespiller Nicolas Bro
Landsformand for OK-Landsorganisationen Michael Brostrøm
Frivillig, Lolland Kommune Ole Bruun
Frivillig, Syddjurs Kommune Benny Buchwald
Frivillig, AIDS-Fondet Kellen Kajule Buga
Frivillig, Parkinsonforeningen Ulla Buhl
Formand for Red Barnet Anita Bay Bundegaard
Frivillig, Dansk Røde Kors Anna Bundgaard
Sekretariatsleder i Red Barnet Ungdom Camilla Burgwald
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Gry Burri
Frivillig, Sorø Kommune Merete Leisted Busk
Frivillig, Kirkens Korshær Kirsten Maarbjerg Busk
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Lotte Büchert
Frivillig, Red Barnet Ursula Bækkegaard
Frivillig, Svendborg Kommune Frank Müller Bøgh
Frivillig, Fredericia Kommune Birthe Simmelsgaard Bøgh
Tennisspiller Kenneth Carlsen
Frivillig, DGI Lissi Carlsen
Frivillig, BØRNEfonden Birte Gruner Carlsen
Handicaphjælper for Inger Brandt Pia Tarp Carmon
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Birgitte Carrebye
Frivillig, Sønderborg Kommune Asmus Carstens
Frivillig, De grønne pigespejdere Charlotte Carstensen
Frivillig, Læger uden Grænser Randi Carstensen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Inge Caspersen
Frivillig, Gigtforeningen Tove Cassøe
Sekretariatschef i Ungdommens Røde Kors Rasmus Grue Christensen
Frivillig, Læger uden Grænser Søren Brix Christensen
Frivillig, Læger uden Grænser Vibeke Brix Christensen
Frivillig, Frederikshavn Kommune Rita Paaske Christensen
Frivillig, Fanø Kommune Carl Martin Christensen
Frivillig, Landsforeningen mod spiseforstyrrelse og selvskade Anne Minor Christensen
Frivillig, KFUM's Sociale Arbejde AnneLise Christensen
Direktør hos BØRNEfonden Bolette Christensen
Frivillig, Care Danmark Luna Christine Christensen
Frivillig, Læger uden Grænser Jakob Brix Christensen
Frivillig, BØRNEfonden Vita Christensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Birgit Sohn Christensen
Frivillig, Faaborg-Midtfyn Kommune Kurt Christensen
Generalsekretær i Sex og Samfund Bjarne B. Christensen
Frivillig, PsykiatriFonden Tina Christensen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Hans Jørgen Christensen
Frivillig, Ældre Sagen Eva Holm Christensen
Frivillig, Aarhus Kommune Jens Christensen
Direktør i Den Boligsociale Fond Bjørn Christensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Peder Christensen
Frivillig, Halsnæs Kommune Flemming Christensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Birthe Christensen
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Lars M. Christensen
Frivillig, ADHD Foreningen Marianne Christensen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Niels Bygballe Christiansen
Generalsekretær for Sydslesvigsk Forening Jens A. Christiansen
Direktør i Egmont Fonden Henriette Christiansen
Frivillig, UNICEF Danmark Jens Christiansen
Frivillig, KFUM's Sociale Arbejde Lise K. Christiansen
Frivillig, Hvidovre Kommune Ena Christiansen
Chef for Kirkens Korshær Helle Christiansen
Leder af Ungdomsbyen Poul Erik Christoffersen
Frivillig, Roskildegruppen Jens Clausen
Frivillig, Odense Kommune Rene Aabo Clausen
Frivillig, Red Barnet Annette Colding
Frivillig, Hvidovre Kommune Flemming Cramer-Larsen
Instruktør, skuespiller Lisbet Dahl
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Morten Dahlin
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Carsten Dalgaard
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Birgitte Marie Dalsberg
Frivillig, Bornholms Kommune Yvonne Dam
Frivillig, Herning Kommune Jimmy Damgaard
Frivillig, Dragør Kommune Tejs Damkjær
Frivillig, Natteravnene Daniel P. Danielsen
Frivillig, grevinde Catherine Danneskiold-Samsøe
Sekretariatsleder for Frivilligcentre og Selvhjælp Danmark Casper Bo Danø
Frivillig, Kirkens Korshær Ruth Davidsen
Frivillig, Gigtforeningen Inge Degler
Frivillig, Hospice Forum Danmark Gunvor Dons
Komiker Sebastian Dorset
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Bjarne Dueholm
Frivillig, Caritas Sylvie Duzat
Frivillig, DepressionsForeningen Minna Dybro
Skuespiller Trine Dyrholm
Roer Eskild Ebbesen
Frivillig, Roskilde Kommune Anni Ellebæk Ehlers
Frivillig, PsykiatriFonden Kirsten Ehrhardt
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Finn Ellegaard
Frivillig, Dansk Røde Kors Ellen-Margrethe Nytoft El-Salanti
Frivillig, Skanderborg Kommune Jette Engelbrecht
Direktør i Børn, Unge & Sorg Preben Engelbrekt
Sekretariatsmedarbejder for DepressionsForeningen Birgitte Engelhardt
Ledelsessekretær i Social- og Integrationsministeriet Mie Henriette Eriksen
Frivillig, Frivilligcentre og Selvhjælp Danmark Ulla Eriksen
Frivillig, ADHD Foreningen Vivi Eriksson
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Per Ernstsen
Frivillig, Ungdommens Røde Kors Mads Espersen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Christel Eyermann
Direktør, komponist Bent Fabricius-Bjerre
Generalsekretær for ADRA Lehnart Falk
Frivillig, Sjældne Diagnoser Sven Fandrup
Frivillig, De grønne pigespejdere Lisbeth Feldballe
Sanger Søs Fenger
Frivillig, IBIS Cecilie Fernandez
Frivillig, KFUKs Sociale Arbejde Kirsten Vesterby Fischer
Departementschef i Ministeriet for Børn og Undervisning Jesper Fisker
Frivillig, Norddjurs Kommune Kenneth Flammild
Frivillig, UNICEF Danmark Knud Flemming
Frivillig, IBIS Ane Karoline Bak Foged
Frivillig, BØRNEfonden Finn Fogtmann
Frivillig, DGI Torben Frank
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Ann-Sofie Frederiksen
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Preben Frederiksen
Frivillig, Ældremobiliseringen John Frederiksen
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Erik Aabjerg Friis
Frivillig, Kirkens Korshær Birgit Friis
Frivillig, AIDS-Fondet Brian Friis
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Suzette Frovin
Frivillig, Ældre Sagen Leif Fuglsang
Frivillig, Lolland Kommune Birthe Funk
Frivillig, Dansk Røde Kors Kjersti Færch
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Matias L. Faaborg
Badmintonspiller Peter Gade
Departementschef i Økonomi- og Indenrigsministeriet Sophus Garfiel
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Ninna Gaustadnes
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Niels Johan Geil
Frivillig, Gigtforeningen Inger Margrethe Germer
Frivillig, Ungdommens Røde Kors Frederik Giese
Major i Frelsens Hær Levi Giversen
Frivillig, Tårnby Kommune Mona Gjedved
Frivillig, Favrskov Komune Mona Gleerup
Frivillig, Næstved Kommune Hernan Gonzales
Frivillig, SOS Børnebyerne Connie Goth
Frivillig, UNICEF Danmark Jan Grarup
Frivillig, Sex og Samfund Christian Graugaard
Frivillig, Kirkens Korshær Inga Gravesen
Departementschef i Udenrigsministeriet Claus Grube
Frivillig, Varde Kommune Ole Fredslund Gudmundsen
Frivillig, Caritas Christian Guldager
Frivillig, Scleroseforeningen René Guldbrand
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Andreas Guttorm
Frivillig, Børn, Unge & Sorg Jens Kr. Gøtrik
Frivillig, Frivilligcentre og Selvhjælp Danmark Mona Gaardsdal
Frivillig, Struer Kommune Lilli Gaardsted
Handicaphjælper for Birgit Hagen Trine Langfeldt Hagen
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Birgit Hagen
Frivillig, Landsforeningen SIND Ole Hagman
Den Kommiterede for Hjemmeværnet Jens Hald
Frivillig, Vesthimmerlands Kommune Niels Hald
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Poul Hald-Mortensen
Frivillig, Dansk Handicap Idræts-Forbund Jannie Hammershøi
Handicaphjælper til Jannie Hammershøj Morten Hammershøj
Frivillig, Gladsaxe Kommune Nina Hanberg
Frivillig, Hjemmeværnet Geert Hugo Hansen
Handicaphjælper til Jørgen Havndrup Christa L. Hansen
Frivillig, IBIS Lene de Neergaard Hansen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Mogens Hansen
Frivillig, IBIS Kasper Gabs Hansen
Handicaphjælper for Birthe Malling Trine Lykke Hansen
Frivillig, DGI Helle Tilsted Hansen
Frivillig, Scleroseforeningen Niels Kristian Hansen
Handicaphjælper for Stig Langvad Conni Hansen
Frivillig, PsykiatriFonden Susanne Hansen
Frivillig, Frederikssund Kommune Annelise Hansen
Frivillig, Slagelse Kommune Lis Hansen
Frivillig, Danmarks Lungeforening Ole Wayland Hansen
Frivillig, Beredskabsforbundet Morten Hansen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Jonna Lund Hansen
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Mads Helmer Hansen
Frivillig, Frelsens Hær Stanley Hansen
Frivillig, Nyborg Kommune Karin Bjerre Hansen
Frivillig, Caritas Jette Svane Hansen
Frivillig, Gribskov Kommune Inger Hansen
Frivillig, Dansk Røde Kors Bente Siig Hansen
Frivillig, Landsforeningen SIND Torben Hansen
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Annelise Hansen
Frivillig, Ældre Sagen Kirsten Skovlund Hansen
Frivillig, Frelsens Hær Tommy Hansen
Frivillig, Næstved Kommune Kirsten Smidt Hansen
Frivillig, Ringsted Kommune Kurt Hansen
Frivillig, KFUKs Sociale Arbejde Jonna Hansen
Frivillig, Glostrup Kommune Benny Hindse Hansen
Frivillig, Tønder Kommune Finn P. Hansen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Ann Hansen
Frivillig, Esbjerg Kommune Inge-Lise Hansen
Frivillig, Vallensbæk Kommune Helen Harder
Frivillig, Den Boligsociale Fond Connie Hartz
Frivillig, Care Danmark Andreas Hastrup
Direktør for Ældre Sagen Knud Bjarne Hastrup
Frivillig, Care Danmark Emilie van Hauen
Entertainer Jacob Haugaard
Frivillig, Den danske Diakonissestiftelse Marleen Havermans
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Jørgen Havndrup
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Lene Havtorn
Frivillig, Hospice Forum Danmark Inger Hee
Balletskoleejer Susanne Heering
Frivillig, Køge Kommune Lily Hegner
Frivillig, Ældre Sagen Max Heidemann
Forfatter Lotte Heise
Frivillig, Jammerbugt Kommune Ellen Helvind
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Gitte Hemmingsen
Sangerinde Caroline Henderson
Frivillig, Foreningen Grønlandske Børn Kaj Linno Henriksen
Frivillig, Dansk Røde Kors Ester Herlak
Frivillig, Brønderslev Kommune Ellen Hermansen
Skuespiller, forfatter og foredragsholder Lone Hertz
Frivillig, SOS Børnebyerne Tove Hesse
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Hanne-Jette Hinsch
Frivillig, Diabetesforeningen Dorte Hinzmann
Frivillig, Frivilligcentre og Selvhjælp Danmark Ingrid Hjarnaa
Frivillig, Dansk Røde Kors Margit Hoffman
Frivillig, De grønne pigespejdere Karin Bræmer Hoffmann
Frivillig, Hospice Forum Danmark Susanne Hogrefe
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Mette Holck
Frivillig, Dansk Røde Kors Arne Holdsen
Frivillig, Care Danmark Jacob Holdt
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Lola Hollesen
Frivillig, Sjældne Diagnoser Birthe Holm
Frivillig, Viborg Kommune Knud Erik Holm
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Lisa Holmfjord
Frivillilg, Norddjurs Kommune Jens Holst
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Chanette Holst
Frivillig, Red Barnet Flemming Horsfeldt
Frivillig, Mødrehjælpen Elsemarie Hougaard
Frivillig, AIDS-Fondet Morten Hougaard
Frivillig, Odder Kommune Henny Hove
Frivillig, Landsforeningen SIND Kirsten Elise Hove
Frivillig, Børn, Unge & Sorg Tone Hughes
Formand for Nordea-fonden Mogens Christian Hugo
Frivillig, Greve Kommune Hanne Hummelshøj
Frivillig, Red Barnet Louise Hviid
Frivillig, Dansk Røde Kors Bente Hynkemejer
Social- og integrationsminister Karen Hækkerup
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Claus Høegh-Guldberg
Landsformand for Parkinsonforeningen Jorry Højer
Frivillig, SOS Børnebyerne Arne Højer
Frivillig, Rebild Kommune Bent Højgaard
Sanger Pernille Højmark
Frivillig, Assens Kommune Vivi Høstrup
Frivillig, ADRA Danmark Kristina Vilén Høy
Frivillig, ADRA Danmark Thorkild Høy
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Ahmet Incikli
Frivillig, Angstforeningen Marianne Bukh Ipsen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Bodil Islann
Frivillig, KFUKs Sociale Arbejde Kathe Iversen
Frivillig, Bund Deutscher Nordschleswiger Phillip Iwersen
Frivillig, Ærø Kommune Axel Jacobsen
Frivillig, Skanderborg Kommune Juljana Gjata Jacobsen
Frivillig, Aabenraa Kommune Holger Jacobsen
Frivillig, Ærø Kommune Grethe Jacobsen
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Erik H. A. Jacobsen
Frivillig, Blå Kors Steffen Engedal Jacobsen
Handicaphjælper for Marie Jakobsen Anders Jakobsen
Frivillig, Ikast-Brande Kommune Gunnar Jakobsen
Frivillig, KFUM's Sociale Arbejde Bodil E. Jakobsen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Aase Jakobsen
Frivillig, Lemvig Kommune René Tolderlund Jakobsen
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Kirsten Rosenmaj Jakobsen
Frivillig, Thisted Kommune Grethe Jakobsen
Frivillig, Holstebro Kommune Marie Jakobsen
Frivillig, Dragør Kommune Dirch Jansen
Generalsekretær i KFUK's Sociale Arbejde Helle Jarlmose
Frivillig, Lejre Kommune Lola Jensen
Frivillig, Herlev Kommune Pia Jensen
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Per Jensen
Frivillig, SOS Børnebyerne Esther Jensen
Frivillig, Mariagerfjord Kommune Knud Erik Jensen
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Jørgen Jensen
Frivillig, Faxe Kommune Erna Jensen
Frivillig, De grønne pigespejdere Tanja Arnholtz Jensen
Direktør for Sjældne Diagnoser Lene Jensen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Ruth Jensen
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Leif Jensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Tove Jensen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Helge Søgård Jensen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Claus Schou Jensen
Frivillig, Sydslesvigsk Forening Torben Jensen
Frivillig, Rødovre Kommune Jette Jensen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Peter Aage Jensen
Frivillig, Varde Kommune Hans Christian Jensen
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Karsten Jensen
Frivillig, FDF-Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Signe Bjørg Jensen
Frivillig, DGI Lotte Jensen
Fhv. kammerjomfru Jonna Jensen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Inger Jensen
Frivillig, Ventilen Eva Cathrine Højegaard Jensen
Frivillig, Hjerteforeningen Ole Peder Sidenius Jensen
Generalsekretær i Bund Deutscher Nordschleswiger Uwe Jensen
Frivillig, Caritas Rosine Jensen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Frode Jensen
Frivillig, Parkinsonforeningen Heino Jespersen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Ruth Jetoft
Frivillig, Red Barnet Tom Joensen
Sekretariatschef for Landsorganisation af Kvindekrisecentre Lene Johannesson
Frivillig, Bund Deutscher Nordschleswiger Dieter Johannsen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Karen Johansen
Frivillig, Dansk Handicap Idræts-Forbund Yvonne Johansen
Frivillig, Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade Jette Johansen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Grete Johansen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Knud Johansen
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Christine Juul Johansen
Frivillig, Hjemmeværnet Niels Fogh Johansson
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Ib Johnsen
Fhv. adm. direktør i Irma Alfred Josefsen

Frivillig, Solrød Kommune Lotte Juhl

Frivillig, Odsherred Kommune Inga Møller Juul
Frivillig, Sydslesvigsk Forening Ingeburg Jürgensen
Frivillig, Bund Deutscher Nordschleswiger Hinrich Jürgensen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Jørgen Jønsson
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Åse Elisabeth Jørgensen
Frivillig, Roskildegruppen Annette Jørgensen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Fin O. Jørgensen
Frivillig, Ishøj Kommune Else Jørgensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Børge Lund Jørgensen
Formand for Læger uden Grænser Jesper H.L. Jørgensen
Frivillig, Dansk Røde Kors Kamma Jørgensen
Frivillig, Thisted Kommune Anders K. Jørgensen
Frivillig, KVINFO Lene Damsholt Jørgensen
Kommunaldirektør i Fredensborg Kommune Kim Herlev Jørgensen
Frivillig, ADRA Danmark Aksel Østerholm Jørgensen
Handicaphjælper for Lola Hollesen Anne Merete Jørgensen
Skuespiller Bodil Jørgensen
Frivillig, Randers Kommune Servgi Jørgensen
Formand i Børnesagens Fællesråds hjælpefond Geert Jørgensen
Frivillig, Slagelse Kommune Inge Boye Jørgensen
Frivillig, Roskildegruppen Kit Jørgensgaard
Frivillig, Natteravnene Tove Jørvang
Frivillig, Frederiksberg Kommune Holger Kallehauge
Generalsekretær for Dansk Flygtningehjælp Andreas Kamm
Frivillig, Lejre Kommune Susanne Karlsen
Spejderchef for Det Danske Spejderkorps Marianne Karstensen
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Rikke Kastbjerg
Frivillig, Red Barnet Birgitte Kastrup
Frivillig, Care Danmark Marianne Kemp
Handicaphjælper til Susanne Olsen Jeppe S. Kerckhoffs
Frivillig, Dansk Handicap Idræts-Forbund Lene Van der Keur
Handicaphjælper til Lene van der Keur Peter van der Keur
Frivillig, Hedensted Kommune Preben Kidmose
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Anders Kildedal
Generalsekretær i KFUM Spejdere i Danmark Thomas Kirkeskov
Departementschef i Kulturministeriet Karoline Prien Kjeldsen
Frivillig, Beredskabsforbundet Marianne Kjær
Sangerinde Birthe Kjær
Direktør i Astma-Allergi Danmark Thorkil Clement Kjær
Frivillig, Favrskov Kommune Bent Thybo Kjær
Frivillig, Langeland Kommune Hans Kjær
Frivillig, Ældre Sagen Erik Kjær
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Verner Kjærsgaard
Komiker Rune Klan
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Lisbeth Klarskov
Tv-vært Sebastian Klein
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Anna Karin Klærke
Landsformand for Osteoporoseforeningen Ulla Knappe
Frivillig, DGI Helga Knudsen
Frivillig, DGI Freddy Knudsen
Fr. Agnethe Knudsen
Frivillig, Blå Kors Elna Knudsen
Frivillig, Ungdommens Røde Kors Anne Plougmann Knudsen
Frivillig, Skive Kommune Thor Knudsen
Frivillig, Blå Kors Bolette Knudsen
Frivillig, Blå Kors John Knudsen
Sekretariatsleder i Dansk Folkeoplysnings Samråd Trine Bendix Knudsen
Frivillig, Osteoporoseforeningen Yrsa K. Knudsen
Frivillig, Natteravnene Henrik Suhr Knudsen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Ragna Mølgaard Knudsen
Handicaphjælper til Anni Kvisgaard Bente W. Knutzen
Direktør, formand for Codan Fonden Vibeke Krag
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Per Kragh
Frivillig, DGI Inger Kristensen
Frivillig, Haderslev Kommune Grethe Kristensen
Frivillig, Danmarks Lungeforening Peter Willemar Kristensen
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Birthe Kristensen
Frivillig, Ringkøbing-Skjern Kommune Vera Kristensen
Frivillig, IBIS Mette Müller Kristensen
Frivillig, Læsø Kommune Kent Kristiansen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Helle Friis Kristiansen
Frivillig, Kristeligt Studenter-Settlement Elsa Karen Kristiansen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Stefán Kristjánsson
Frivillig, Den danske Diakonissestiftelse Rita Krogh
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Inger Krogh
Frivillig, Hillerød Kommune Knud Kruse
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Michael Løvendal Kruse
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Bent Kruse
Frivillig, Natteravnene Jan Krüger-Pedersen
Frivillig, Vordingborg Kommune Johs Lynge Kundakci
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Anni Kvisgård
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Anne-Marie Kyhl
Formand for Rockwoolfonden Tom Kähler
Næstformand i Hjerteforeningen Henning Kærsgaard
Direktør for Bikubenfonden Søren Kaare-Andersen
Generalsekretær for Røde Kors Anders Ladekarl
Frivillig, IBIS Nikolai Lang
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Stig Langvad
Frivillig, Frelsens Hær Knud Børge Larsen
Frivillig, Silkeborg Kommune Mogens Larsen
Rengøringsassistent Irene Larsen
Frivillig, ADRA Danmark Peter Larsen
Frivillig, ADRA Danmark Elinor Larsen
Frivillig, Angstforeningen Boye Larsen
Frivillig, Frelsens Hær Ulla Larsen
Frivillig, Fredericia Kommune Flemming Larsen
Frivillig, Mødrehjælpen Anne Grete Larsen
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Kirsten Lund Larsen
Frivillig, Tønder Kommune Hilda Larsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Marianne Larsen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Karin Larsen
Frivillig, Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade Sandra Kumuduni Larsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Gorm Rønved Larsen
Frivillig, Sjældne Diagnoser Mariette Rytter Larsen
Frivillig, Beredskabsforbundet H.A.J. Larsen
Frivillig, Læsø Kommune Kirsten Marie Larsen
Frivillig, Ringsted Kommune Flemming Larsen
Frivillig, DGI Flemming Carlslund Larsen
Frivillig, Dansk Røde Kors Susanne Larsen
Frivillig, Diabetesforeningen Thomas Elgaard Larsen
Fhv. Chefpolitiinspektør i Københavns Politi Per Larsen
Frivillig, Kerteminde Kommune Poul Larsen
Frivillig, Beredskabsforbundet Poul Erik Lassen
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Jimmy Lassen
Chef for Eksterne Relationer, Mellemfolkeligt Samvirke Camilla Laudrup
Frivillig, Ældremobiliseringen Benny Lauridsen
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Jesper Lauritzen
Formand for Lauritzen Fonden Jens Ditlev Lauritzen
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Johanne Marie Laursen
Direktør i AIDS-Fondet Henriette Laursen
Frivillig, Beredskabsforbundet Bjarne Laustsen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Elisabeth Lawrence
Danseinstruktør Anne Laxholm
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Isabella Leandri-Hansen
Frivillig, IBIS Anna Linaa Leavy
Frivillig, Sydslesvigsk Forening Gudrun Lemke
Frivillig, Hjemmeværnet Claus Henrik Lemming
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Louise Lennon
Handicaphjælper for Maj Britt Mukonde Sabine Mukonde Levisen
Frivillig, OK-Landsorganisationen Niels Levisen
Frivillig, Red Barnet Svend Erik Lilleøre
Frivillig, SOS Børnebyerne Margit Lind
Frivillig, Kolding Kommune Nils Kristian Lind
Direktør i Scleroseforeningen Mette Bryde Lind
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Anita Lindberg
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Henrik H. Linde
Frivillig, Gladsaxe Kommune Karen Margrethe Lindegaard
Frivillig, Hillerød Kommune Ole Steen Lintrup
Frivillig, Hjemmeværnet Heidi Krogh Lodahl
Frivillig, Ballerup Kommune Heidi Lorentzen
Frivillig, DGI Børge Lund
Frivillig, ADRA Danmark Bodil Lund
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Inger Margrethe Lund
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Karen Gonzales Lundager
Frivillig, Egedal Kommune Steffen Mattrup Lund-Hansen
Frivillig, Læger uden Grænser Kate Bruun Lunding
Direktør i ADHD-foreningen Camilla Louise Lydiksen
Frivillig, Red Barnet Ungdom Henriette Lynderup
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Ulla Lynge
Frivillig, Vejen Kommune Janus Harloff Lynggaard
Direktør i Børns Vilkår Dorthe Lysgaard
Handicaphjælper for Ole Erling Lærke Lisbeth Lærke
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Ole Erling Lærke
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Jakob Løve
Frivillig, Ældre Sagen Lisbeth Madsen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Dawn Marie Cote Madsen
Frivillig, Caritas Annette Norma Madsen

Frivillig, Caritas Joan Gitte  Madsen
Frivillig, Holstebro Kommune Peer Madsen

Frivillig, Den Boligsociale Fond Susanne Lund Madsen
Handicaphjælper for Inger Hansen Lone Madsen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Margit Holmskov Madsen
Frivillig, De grønne pigespejdere Miriam Madsen
Frivillig, Ungdomsbyen Mette Juel Madsen
Frivillig, Gentofte Kommune Arne Madsen
Frivillig, Assens Kommune Lisbeth Madsen
Frivillig, Kirkens Korshær Niels Otto Maibom
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Birthe Malling
Tapetserer Kurt Maltesen
Fru Marianne Maltesen
Frivillig, Ringkøbing-Skjern Kommune Martinus Markussen
Frivillig, Danmarks Lungeforening Hanne Markussen
Direktør for TrygFonden Gurli Martinussen
Frivillig, Vesthimmerlands Kommune Sonja Marucssen
Frivillig, Haderslev Kommune Vagn Mattson
Frivillig, Kristeligt Studenter-Settlement Anders Meier
Frivillig, Helsingør Kommune Jytte Mejnholt
Frivillig, Ungdomsbyen Dinah Merklin
TV-vært Bubber Meyer
Frivillig, Ældre Sagen Hanne Meyer
Frivillig, UNICEF Danmark Hanne Meyer
Frivillig, Bund Deutscher Nordschleswiger Barbara Meyer
Frivillig, KFUM Spejderne Bettina Møller Mikkelsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Einar Skovgård Mikkelsen
Adm. direktør for Bella Center Copenhagen Arne Bang Mikkelsen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Anne Marie Mogensen
Frivillig, Den Boligsociale Fond Lisa Mortensen
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Merete Mortensen
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Jesper Mortensen
Frivillig, Beredskabsforbundet Britta Mortensen
Frivillig, Sex og Samfund Cecilie Morville
Frivillig, KFUM Spejderne Steven Frank Andersen Mountfield
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Jette Mouritzen
Frivillig, Scleroseforeningen Maj Britt Mukonde
Fuldmægtig i Social- og Integrationsministeriet Kirsten Munk
Skuespiller Peter Mygind
Frivillig, ADHD Foreningen Jette Myglegaard
Frivillig, Dansk Røde Kors Jonna Møllemand
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Berit Møller
Frivillig, Kerteminde Kommune Else Lawetz Møller
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Søren Møller
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Torben Møller
Frivillig, Svendborg Kommune Lone Møller
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Axel Frederik Møller
Landsformand for DGI, Danmarks Gymnastik- og Idrætsforeninger Søren Møller
Frivillig, Care Danmark Hans-Georg Møller
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Hans J. Møller
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Gunhild Olesen Møller
Frivillig, Landsforeningen SIND Michael Møller
Frivillig, Odsherred Kommune Torben Møller
Frivillig, Vejle Kommune Gudrun Møller
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Peter Friis Møller
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Mette Møller-Larsen
Generalsekretær i Dansk Ungdoms Fællesråd Kåre Månsson
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Hans Natorp
Direktør for Novo Nordisk Fonden Birgitte Nauntofte
Adm. direktør i Diabetesforeningen Henrik Nedergaard
Frivillig, Sydslesvigsk Forening Manfred Nickelsen
Frivillig, DGI Doris Nielsen
Frivillig, Dansk Røde Kors Bente Nielsen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Lisbeth Nielsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Ole Nielsen
Frivillig, Brønderslev Kommune Poul Erik Nielsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Karl Vilhelm Nielsen
Frivillig, KFUM Spejderne Jens Nygård Nielsen
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Peter Skat Nielsen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Frank Ege Nielsen
Frivillig, Hjemmeværnet Bjarne Nielsen
Frivillig, Aabenraa Kommune Karen Nymand Nielsen
Frivillig, Ungdommens Røde Kors Anja Østergren Nielsen
Frivillig, SOS Børnebyerne Solveig Nielsen
Frivillig, Frederikshavn Kommune Henny Nielsen
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Andreas Feilberg Nielsen
Frivillig, Silkeborg Kommune Bent Nielsen
Frivillig, BØRNEfonden Sine Kirkegaard Nielsen
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Mathilde Sofie Støve Nielsen
Frivillig, Osteoporoseforeningen Britta Nielsen
Frivillig, Furesø Kommune Sven Krarup Nielsen
Frivillig, Ventilen Maria Bergmann Nielsen
Frivillig, FDF-Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Sonja Mølby Nielsen
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Carsten Egø Nielsen
Frivillig, Jammerbugt Kommune Else Marie Nielsen
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Jonas Bruntse Dahl Nielsen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Iben Ellersgaard Nielsen
Frivillig, Københavns Kommune Maria Kavita Nielsen
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Sussie Gottlieb Nielsen
Frivillig, Greve Kommune Jørgen Nielsen
Frivillig, SOS Børnebyerne Inge Nielsen
Frivillig, SOS Børnebyerne Vibeke Sallerup Nielsen
Frivillig, DepressionsForeningen Karen Margrete Nielsen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Kirsten Heldt Nielsen
Frivillig, Red Barnet Ungdom Janni Nielsen
Frivillig, OK-Landsorganisationen Karl Rask Nielsen
Frivillig, AIDS-Fondet Signe Nilsen
Direktør i Alzheimerforeningen Nis Peter Nissen
Frivillig, Bund Deutscher Nordschleswiger Hans-Werner Nissen
Frivillig, Børn, Unge & Sorg Sander Nissen-Petersen
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Gitte Nordentoft
Musiker Kaare Norge
Formand for Danmarks Idræts-Forbund Niels Nygaard
Frivillig, Børns Vilkår Poul Nygaard
Frivillig, Det Danske Spejderkorps René Nygaard
Skuespiller Ghita Nørby
Frivillig, Hørsholm Kommune Thom Dam Nørgaard
Frivillig, FDF-Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Christian Jødal O´Keefe
Formand for Det Obelske Familiefond Christen W. Obel
Frivillig, Hjemmeværnet Hanne Odgaard
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Anette Ohm
Departementschef i Ministeriet for Sundhed og Forebyggelse Per Vestergaard Okkels
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Thorkild Olesen
Handicaphjælper for Hans M.G. Pinderup Hanne Hvas Olesen
Frivillig, Mariagerfjord Kommune Søren C. Olesen
Frivillig, Faxe Kommune Kim Læbel Olsen
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Søren Olsen
Landsformand for Dansk Handicap Forbund Susanne Olsen
Frivillig, Sjældne Diagnoser Lærke Olsen
Sekretariatschef i Ældremobiliseringen Gitte E. Olsen
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Erik Olsen
Frivillig, Stevns Kommune Conni Olsgaard
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Flemming Olsson
Frivillig, PsykiatriFonden Birthe Elisabeth Omdahl
Ledsager til Sanne Salomonsen John Overgaard
Frivillig, DepressionsForeningen Hanne Boll Overgaard
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Grethe Oxenbøll
Frivillig, Osteoporoseforeningen Jytte Pedersen
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Dan Pedersen
Frivillig, Diabetesforeningen Dorthe Lund Pedersen
Frivillig, Danmarks Lungeforening Edith Bech Pedersen
Frivillig, Kristeligt Studenter-Settlement Anne Dahl Pedersen
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Merete Pedersen
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Bent Molbech Pedersen
Frivillig, Caritas Gabriela Kovacs Pedersen
Frivillig, Den danske Diakonissestiftelse Rikke Lene Pedersen
Frivillig, ADRA Danmark Mogens Nygaard Pedersen
Frivillig, Dansk Røde Kors Anne Lis Pedersen
Frivillig, Beredskabsforbundet Laurids Pedersen
Adm. direktør for Augustinus Fonden Tommy Pedersen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Betina Kældgaard Pedersen
Borgmester i Fredensborg Kommune Thomas Lykke Pedersen
Adm. direktør i Kræftens Bekæmpelse Leif Vestergaard Pedersen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Carsten Pedersen
Frivillig, Parkinsonforeningen Just Pedersen
Frivillig, Aalborg Kommune Tove Pedersen
Frivillig, Struer Kommune Frode Peitersen
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Bjarne Milandt Petersen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Carl-Christian Petersen
Frivillig, DGI Bent Petersen
Frivillig, Landsorganisationen af Kvindekrisecentre Edel Petersen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Svend Breum Petersen
Frivillig, Ældremobiliseringen Ester Petersen
Frivillig, Dansk Røde Kors Else Marie Petersen
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Ole Skovgaard Petersen
Frivillig, Mødrehjælpen Jette Petersen
Direktør i Danske Handicaporganisationer Poul Erik Herner Petersen
Frivillig, Red Barnet Ungdom Maria Bredal Petersen
Næstformand i Dansk Handicap Idræts-Forbund John Petersson
Frivillig, Rødovre Kommune Bent Pettersson
Skuespiller Søren Pilmark
Frivillig, SOS Børnebyerne Susanne Pilmark
Generalsekretær i FDF, Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Ulrich Piltoft
Frivillig, Frivilligcentre og Selvhjælp Danmark Hans Marinus Grønlund Pinderup
Frivillig, Ishøj Kommune Brian Pirmo
Frivillig, Nordfyns Kommune Birgitte Pliniussen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Erik Pock
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Ewald Pohle
Frivillig, IBIS Yeray David Lopez Portillo
Frivillig, DGI Svend Erik Poulsen
Frivillig, Solrød Kommune Sonja Poulsen
Frivillig, Ældre Sagen Kirsten Poulsen
Frivillig, Helsingør Kommune Peter Poulsen
Forstanderinde for Den danske Diakonissestiftelse, søster Merete Pelle Poulsen
Frivillig, Holbæk Kommune Lotte Pradel
Frivillig, Red Barnet Martin Primdahl
Generalsekretær i KFUM's Sociale Arbejde Lars Rahbek
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Annie Ramberg
Frivillig, Børns Vilkår Gerda Rask
Adm. direktør for RoskildeGruppen Henrik Rasmussen
Frivillig, Dansk Folkeoplysnings Samråd Søren Vang Rasmussen
Frivillig, Køge Kommune Jan Rasmussen
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Hans Rasmussen
Frivillig, Caritas Ove Rasmussen
Frivillig, Dansk Handicap Idræts-Forbund Bent Rasmussen
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Maiken Rasmussen
Frivillig, Middelfart Kommune Edith Rasmussen
Direktør for SOS Børnebyerne Hanne Elisabeth Rasmussen
Frivillig, Roskildegruppen Ida Roed Rasmussen
Frivillig, Foreningen Grønlandske Børn Kathrine Naaja Rasmussen
Frivillig, Hørsholm Kommune Bent Lynge Rasmussen
Frivillig, Sorø Kommune Ingse Rasmussen
Frivillig, Brøndby Kommune Jens Rathje
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Kim Rattenborg
Frivillig, BØRNEfonden Hanne Raun
Frivillig, DGI Lars Ravn
Frivillig, Nyborg kommune Fayez Rawashdeh
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Margrete Rechendorff
Frivillig, Ældre Sagen Astrid Refshauge
Handicaphjælper for Hans Rasmussen Mitzi Reinau
Frivillig, ADRA Danmark Paul Johan Reiter
Fhv. slotsforvalter på Fredensborg Slot, major Jørgen Riber
Anna Margrethe Riber
Frivillig, Sydslesvigsk Forening Tim Riediger
Frivillig, UNICEF Danmark Kirsten Riesel
Direktør i Dyrenes Beskyttelse Britta Riis
Frivillig, Kalundborg Kommune Jens-Arne Riise
Forfatter Monica Ritterband
Frivillig, KVINFO Malene Rix
Frivillig, Læger uden Grænser Birthe Roelsgaard
Frivillig, Red Barnet Judith Rokamp
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Lis Rokkjær
Frivillig, Læger uden Grænser Kirsten Rold
Frivilig, Dansk Ungdoms Fællesråd Vera Rosenbeck
Frivillig, Care Danmark Pernille Rosenbæk
Sanger Pernille Rosendahl
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Hans Rostholm
Sekretariatsleder i Ventilen Danmark Rillo Rud
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Olga Runciman
Frivillig, Herning Kommune Bent Rysbjerg
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Villy Rønn
Frivillig, Egedal Kommune Eskild Rønne
Frivillig, KFUKs Sociale Arbejde Marianne Rønning
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Jørn Rørvang
Frivillig, Vallensbæk Kommune Lotte Rørvig
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Erling Sachse
Sanger Sanne Salomonsen
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Eilzabeth Brautsch Sand
Frivillig, Det Danske Spejderkorps Anne Sandbeck
Frivillig, Beredskabsforbundet Bent Schade
Frivillig, Beredskabsforbundet Lene Krüger Schade
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Esben Scheelke
Frivillig, Dyrenes Beskyttelse Marius Schmidt
Frivillig, Billund Kommune Emmy Schmidt
Frivillig, Blå Kors Bente Schmidt
Frivillig, BØRNEfonden Hanne Schmidt
Frivillig, Bornholms Kommune Lis Schou
Frivillig, Horsens Kommune Keld Schousbøll
Frivillig, Alzheimerforeningen Gunhild Schrøder
Frivillig, Diabetesforeningen Truels Schultz
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Camilla Schwalbe
Frivillig, Caritas Gerda Schwartz
Frivillig, Red Barnet Birgitte Schøler
Frivillig, Red Barnet Ungdom Johan Eiby Seidenfaden
Frivillig, Red Barnet Karin Sevaldsen
Frivillig, FDF-Frivilligt Drenge- og Pigeforbund Semine Sigaard
Frivillig, Fredensborg Kommune Niels Storgaard Simonsen
Designer Karen Simonsen
Generalsekretær for Caritas Danmark Jann Jacob Sjursen
Fuldmægtig i Social- og Integrationsministeriet Pernille Skafte
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Kate Hansen Skavin
Frivillig, Ungdomsbyen Carsten Skjoldborg
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Susanne Skjønnemann
Entertainer Eddie Skoller
Frivillig, Aarhus Kommune Hans Skou
Frivillig, Alzheimerforeningen Grethe Skovlund
Frivillig, Københavns Kommune Asser Skude
Frivillig, Kolding Kommune Ester Skøtt
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Louise Slemming
Frivillig, KFUM's Sociale Arbejde Hans Smed
Frivillig, Ældremobiliseringen Kirsten Smidt
Frivillig, Odense Kommune Kaj Snerling
Frivillig, Hjerteforeningen Tonni Solskov
Frivillig, Rudersdal Kommune Ellis Byrgiel Sommer
Frivillig, Red Barnet Linda Sommer
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Annette Sommer
Frivillig, Fredensborg Kommune Bent Sonne
Frivillig, Frelsens Hær Bente Sorgenfryd
Frivillig, DGI Mogens Spangenberg
Frivillig, Tårnby Kommune Terkel Spangsbo
Frivillig, DGI Katja Spring
Direktør Christian Stadil
Frivillig, Red Barnet Ungdom Jakob Fischer Stamm
Frivillig, Morsø Kommune Marie Starklint
Frivillig, Sex og Samfund Lene Stavngaard
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Birthe Steenberg
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Gitte Steendahl
Frivillig, Ikast-Brande Kommune Anne Dorthe Steffensen
Generalsekretær i Dansk Firmaidrætsforbund Jan Steffensen
Frivillig, OK-Landsorganisationen Bente Steffensen
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Tim Alexander Stojanovic
Frivillig, Faaborg-Midtfyn Kommune Troels Stubager
Generalsekretær i Folkekirkens Nødhjælp Henrik Stubkjær
Handicaphjælper for Jørn Størup Marianne Størup
Frivillig, Hjørring Kommune Jørn Størup
Frivillig, Alzheimerforeningen Kirsten Suhr
Formand for SAND - De hjemløses landsorganisation Ask Svejstrup
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Ole Svendsen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Anette Svendsen
Frivillig, KVINFO Jytte Tholstrup Svendsen
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Erik Norman Svendsen
Frivillig, Parkinsonforeningen Kirsten Sylvang
Frivillig, Ungdommens Røde Kors Titte Obelitz Søe
Frivillig, SAND - De hjemløses organisation Per Søhus
Frivillig, ADHD Foreningen Susanne Fedder Søndergaard
Frivillig, OK-Landsorganisationen Bent Søndergaard
Frivillig, Vejle Kommune Kurt Søndergaard
Frivillig, Ballerup Kommune Kirsten Sørensen
Handicaphjælper for Inga Bredgaard Elisabeth Sørensen
Frivillig, DGI Inger Merete Sørensen
Frivillig, Albertslund Kommune Julie Bolø Sørensen
Generalsekretær i Foreningen Grønlandske Børn Tina Sørensen
Frivillig, Billund Kommune Elna Sørensen
Frivillige, Vejen Kommune Jette Tormod Sørensen
Projektleder, major Bjarne Sørensen
Fru Anna Lise Sørensen
Frivillig, Roskildegruppen Jan Bechmann Sørensen
Frivillig, Care Danmark Bjarne H. Sørensen
Frivillig, Diabetesforeningen Michael Skjødt Sørensen
Frivillig, UNICEF Danmark Knud Sørensen
Frivillig, Randers Kommune Karin Sørensen
Frivillig, Brøndby Kommune Agnete Sørensen
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Niels Sørensen
Frivillig, Aalborg Kommune Jan Karnov Sørensen
Frivillig, Ældre Sagen Margith Havregaard Sørensen
Frivillige, Mellemfolkeligt Samvirke Anne Louise Sørensen
Frivillig, Hjemmeværnet John Glerup Sørensen
Frivillig, DGI Søren N. Sørensen
Frivillig, AIDS-Fondet Gunner Sørensen
Frivillig, Diabetesforeningen John Arne Sørensen
Frivillig, Hedensted Kommune Annette Sørensen
Frivillig, Ældre Sagen Kathrine Sørensen
Frivillig, Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade Mona Tallgren
Frivillig, Danske Handicaporganisationer Janus Tarp
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Dorte Brande Teichert
Frivillig, Folkekirkens Nødhjælp Cecilie Bro Tellefsen
Frivillig, Guldborgsund Kommune Rikke Terney
Frivillig, Danmarks naturfredningsforening Niels Henrik Theisler
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Rikke Agerholm Therkildsen
Landschef Beredskabsforbundet Per Junker Thiesgaard
Frivillig, Ældre Sagen Signe Tholstrup
Frivillig, BØRNEfonden Jacob Grymer Tholstrup
Frivillig, Viborg Kommune Thorben Koed Thomsen
Frivillig, Ældre Sagen Thomas Thomsen
Frivillig, Landsforeningen SIND Karen Thomsen
Frivillig, Danmarks Lungeforening Anne-Marie Thomsen
Frivillig, IBIS Mia Bønlykke Thomsen
Frivillig, Dansk Røde Kors Karen Thomsen
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Jeanette Thornberg
Frivillig, Osteoporoseforeningen Vinnie Thorsen
Sekretariatschef i Natteravnene Erik Thorsted
Frivillig, Læger uden Grænser Axel Thorup
Frivillig, Glostrup Kommune Preben Thorvig
Racerkører Thorkild Thyrring
Frivillig, Dansk Ungdoms Fællesråd Morten Thaarup
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Ole Tikjøb
Frivillig, Dansk Handicap Forbund Lotte Tobiasen
Frivillig, Dansk Røde Kors John Toettcher
Generalsekretær for CARE Danmark Niels Tofte
Frivillig, Foreningen Grønlandske Børn Ulrikke Toftlund
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Tine Tolstrup
Frivillig, Hjemmeværnet Per Tommerup
Frivillig, Gigtforeningen Iben Trabjerg
Frivillig, Red Barnet Anna Marie Trankjær
Frivillig, Høje-Taastrup Kommune Ruth Trier
Frivillig, Kræftens Bekæmpelse Karin Tschicaja
Direktør for A.P. Møller & Hustru Chastine Mc-Kinney Møllers Fond til almene formaal Henrik Tvarnø
Frivillig, Dansk Flygtningehjælp Ellen Tønder
Frivillig, KFUM's Sociale Arbejde Anne Birthe Ulnits
Frivillig, Halsnæs Kommune Hanne Ulvedal
Frivillig, Frederikssund Kommune Kent Ustrup
Frivillig, Care Danmark Kirsten Vaupel
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Nicolai Vest
Økonomi- og indenrigsminister Margrethe Vestager
Formand for Hospice Forum Danmark Tove Videbæk
Afdelingsleder i KVINFO's Mentornetværk Margit Vildlyng
Generalsekretær i Bloddonorerne i Danmark Jesper Villumsen
Frivillig, Dansk Røde Kors Gunhild Vilstrup
Handicaphjælper til Isabella Leandri Jakob Viskinde
Frivillig, Ældre Sagen Birte Vixø
Skuespiller Timm Vladimir
Frivillig, Kulturelle Samråd i Danmark Hans Jørgen Vodsgaard
Direktør i PsykiatriFonden Vibe Klarup Voetmann
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Tine Voight
Sekretariatsleder i Kulturelle Samråd i Danmark Bente von Schindel
Næstformand De Grønne Pigespejdere Anni Waldstrøm
Frivillig, KFUKs Sociale Arbejde Anne Walsøe
Frivillig, UNICEF Danmark Kamilla Warberg
Frivillig, Astma-Allergi Danmark Finn Wehner
Frivillig, Hospice Forum Danmark Aksel Wehner
Frivillig, Mødrehjælpen Karen West
Udviklingschef i Mødrehjælpen Kira West
Frivillig, Osteoporoseforeningen Maud West
Frivillig, AIDS-Fondet Nifa Marie Westergaard
Frivillig, Gentofte Kommune Christina Wex
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Hanne Wiingaard
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Sisse Wildt
Frivillig, Mødrehjælpen Erik Wilhelmsen
Frivillig, Lyngby-Taarbæk Kommune Poul Willumsen
Chef for Hjemmeværnet, brigadegeneral Finn Winkler
Handicaphjælper for Holger Kallehauge Kristian Winther
Direktør for Gigtforeningen Lene Witte
Albertslund Kommune Carsten Wittus
Frivillig, Landsforeningen af nuværende og tidligere Psykiatribrugere Katrine Woel
Skuespiller Susse Wold
Frivillig, Scleroseforeningen Ulla Wæber
Frivillig, ADRA Danmark Carsten Wærn
Frivillig, Herlev Kommune Johnnie Yndal
Frisør Gun-Britt Zeller
Frivillig, Hjerteforeningen Christian Zohnesen
Departementschef i Social- og Integrationsministeriet Jesper Zwisler
Komiker Mick Øgendahl
Frivillig, Syddjurs Kommune Jørgen Ørgård
Frivillig, Mellemfolkeligt Samvirke Bjørg Ørneborg
Frivillig, Danmarks Idræts-forbund Christian Nicolai Ørum-Petersen
Frivillig, ADRA Danmark Morten Jørgen Øster
Frivillig, KFUM Spejderne Anne Kathrine Østerby
Frivillig, DGI Kis Østergaard
Frivillig, Bloddonorerne i Danmark Jan Østergaard
Frivillig, Dansk Firmaidrætsforbund Ib Østergaard
Frivillig, Allerød Kommune Susanne Østergaard
Frivillig, Hjemmeværnet Jens Arne Østrup



Hoffet
Hofmarskal, kammerherre, ambassadør Ove Ullerup
Kammerherreinde  Ullerup
Kabinetssekretær, ordenssekretær, kammerherre Henning Fode
Hofdame, kammerherreinde, grevinde  Krag-Juel-Vind-Frijs
Kammerherre, hofjægermester, greve Mogens Krag-Juel-Vind-Frijs
Ceremonimester, kammerherre, oberstløjtnant Christian Eugen-Olsen
Kammerherreinde  Eugen-Olsen
H.K.H. Prinsgemalens sekretariatschef, kammerherre, oberst Mogens Christensen
Kammerherreinde  Christensen
Adjudantstabschef, oberst, kammerherre Henning Brøchmann Larsen
Slotsforvalter på Fredensborg Slot, kammerherre, oberst John Kidde-Hansen
Kammerherreinde  Kidde-Hansen
Økonomichef, kammerherre Søren Weiskopf Kruse
Kammerherreinde  Kruse Weiskopf
Kontorchef, ordenskapitlets sekretær Bjarne Erbo Grønfeldt
Fr. Henriette Fenger Grønfeldt
Kontorchef Astrid Agerholm Ruge
Hr. Nicolai Ruge
Kommunikationschef Lene Balleby
Adjudant, major Nils Nykjær
Adjudant, orlogskaptajn Ole B. Pedersen
Adjudant, major Ole H.B. Jensen
Adjudant, major Michael Rose
Adjudant, orlogskaptajn Michael L. Bager
Jourhavende adjudant, major Thomas Søborg Lassen
Sekretariatskoordinator Eva Thyra Hilden Leisner

D.K.H. Kronprinsparrets Hof
Hofchef, kammerherre Christian Schønau
Privatsekretær, hofdame for H.K.H. Kronprinsessen Tanja E. Kjærsgaard Doky

D.K.H. Prins Joachim og Prinsesse Maries Hof
Privatsekretær for H.K.H. Prins Joachim, kammerherre, oberst Kurt Bache
Hofdame, privatsekretær Britt Siesbye
Hr. Oscar Davidsen Siesbye

H.K.H. Prinsesse Benediktes Hof
Privatsekretær, kammerherre, generalmajor Gustav Grüner
Kammerherreinde  Grüner
Hofdame Kristina Treschow
Hr. Michael Treschow

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies