Gæsteliste ved Festforestilling i DR's Koncerthus

Gæsteliste ved Festforestilling i DR's Koncerthus lørdag den 14. januar 2012.

Den kongelige familie
Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen
Hans Kongelige Højhed Kronprinsen
Hendes Kongelige Højhed Kronprinsessen
Hans Kongelige Højhed Prins Joachim
Hans Højhed Prins Nikolai
Hans Højhed Prins Felix
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Benedikte
Hans Højhed Prins Richard zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Hendes Majestæt Dronning Anne-Marie
Hans Majestæt Kong Konstantin II
Hans Højhed Prins Gustav zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Fr. Carina Axelsson
Hendes Højhed Prinsesse Alexandra zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Greve Jefferson-Friedrich von Pfeil
Hendes Højhed Prinsesse Nathalie zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
Hr. Alexander Johannsmann
His Royal Highness Crown Prince Pavlos
Her Royal Highness Crown Princess Marie-Chantal
Her Royal Highness Princess Theodora
His Royal Highness Prince Philippos
Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth
H.E. Greve Ingolf af Rosenborg
Grevinde Sussie af Rosenborg
H.E. Greve Christian af Rosenborg
Grevinde Anne Dorte af Rosenborg
Fr. Camilla af Rosenborg
Hr. Mikael Rosanes
Fr. Josephine af Rosenborg
Hr. Thomas Christian Schmidt
Fr. Feodora af Rosenborg
Hr. Morten Rønnow


Kongelige og præsidenter fra udlandet
Hans Majestæt Kong Carl XVI Gustaf af Sverige
Hendes Majestæt Dronning Silvia af Sverige
Hans Majestæt Kong Harald V af Norge
Hendes Majestæt Dronning Sonja af Norge
H.E. Islands Præsident Ólafur Ragnar Grímsson
Fr. Dorrit Moussaieff


Regeringen
Statsminister Helle Thorning-Schmidt
Hr. Stephen Kinnock
Økonomi- og indenrigsminister Margrethe Vestager
Hr. Thomas Jensen
Udenrigsminister Villy Søvndal
Fr. Heidi Perto
Finansminister Bjarne Corydon
Fr. Nina Eg Hansen
Justitsminister Morten Bødskov
Fr. Anna Elisabeth Bødskov
Minister for forskning, innovation og videregående uddannelser Morten Østergaard
Fr. Line Legarth Stigel
Skatteminister Thor Möger Pedersen
Fr. Nanna Westerby
Transportminister Henrik Dam Kristensen
Fr. Bente Kristensen
Minister for by, bolig og landdistrikter Carsten Hansen
Fr. Pia Hansen
Beskæftigelsesminister Mette Frederiksen
Hr. Erik Harr
Klima-, energi- og bygningsminister Martin Lidegaard
Fr. Sniff Nexø
Handels- og investeringsminister Pia Olsen Dyhr
Børne- og undervisningsminister Christine Antorini
Social- og integrationsminister Karen Hækkerup
Minister for fødevarer, landbrug og fiskeri Mette Gjerskov
Forsvarsminister Nick Hækkerup
Fr. Petra Freisleben Hækkerup
Miljøminister Ida Auken
Hr. Bent Meier Sørensen
Europaminister Nicolai Wammen
Minister for ligestilling og kirke og minister for nordisk samarbejde Manu Sareen
Fr. Anya Sareen
Minister for udviklingssamarbejde Christian Friis Bach
Fr. Karin Friis Bach
Kulturminister Uffe Elbæk

Folketingets formand, fhv. minister Mogens Lykketoft
Fr. Mette Holm

H.E. Højesteretspræsident Børge Dahl
Fr. Benedicte Federspiel


Grønland og Færøerne
Formand for Naalakkersuisut Kuupik Kleist
Fr. Aviaja Vandersee
Lagmand Kaj Leo Holm Johannesen
Fr. Jórun Johannesen
Formand for Inatsisartut (Landstinget) Josef Motzfeldt
Lagtingsformand Jógvan á Lakjuni
Fr. Odvør á Lakjuni


Øvrige gæster (alfabetisk orden)
Medlem af Folketinget Pia Adelsteen
Hr. Kasper Eli Andersen
H.E. Grevinde Alexandra af Frederiksborg
Hr. Martin Jørgensen
Medlem af Folketinget Karina Adsbøl
Hr. Brian Strodl Olesen Meldgaard
Kammerherre, hofjægermester, lensgreve Ahlefeldt-Laurvig
Kammerherreinde, lensgrevinde  Ahlefeldt-Laurvig
Kammerherre, hofjægermester, greve Ulrik Ahlefeldt-Laurvig
Fr. Kjerstin Margita Lundwall
Kammerherre, hofjægermester, greve Christian Ahlefeldt-Laurvig-Lehn
Kammerherreinde, grevinde  Ahlefeldt-Laurvig-Lehn
Medlem af Folketinget Alex Ahrendtsen
Fr. Pia Vasic
Personlig assistent Anja Camilla Alajdi
Kammerherre, hofjægermester Henrik Algreen-Ussing
Kammerherreinde Algreen-Ussing
Chefsekretær Linda Allermand
Hr. Ole Allermand
Borgmester for Beskæftigelses- og Integrationsforvaltningen, Københavns Kommune Anna Mee Allerslev
Hr. Christian Tarp
Borgmester for Kultur- og Fritidsforvaltningen, Københavns Kommune Pia Allerslev
Kulturejendomschef i Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme Erik Als
Fr. Ellen Als
Medlem af Folketinget, gruppeformand og politisk ordfører for Liberal Alliance Simon Emil Ammitzbøll
Hr. Henning Olsen
Fhv. livrist, kammertjener Anker Andersen
Fhv. nationalbankdirektør Bodil Nyboe Andersen
Medlem af Folketinget Eigil Andersen
Fhv. adjudant, major Hans Jørgen Andersen
Fr. Elisabeth Bagger Andersen
Fr. Hannah Aagaard-Jensen
Medlem af Folketinget Hans Nicolai Andersen
Fr. Jette Hartmann
Kontorassistent i Hoftelegrafen Jane Andersen
Adm. direktør i DSV A/S Jens Bjørn Andersen
Fr. Pernille Henriette Andersen
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Johnny Wulff Andersen
Fr. Jette Andersen
Medlem af Folketinget Kim Andersen
Fr. Bibi Andersen
Ansvarshavende chefredaktør for B.T. Olav Skaaning Andersen
Fr. Malene Andersen
It- og teknologichef i DR Peter Andersen
Fr. Tina Andersen
Våbenmaler Ronny Andersen
Fr. Maibritt Zuschke
Medlem af Folketinget Sophie Hæstorp Andersen
Hr. Troels Andersen
Generalsekretær i UNICEF Danmark Steen M. Andersen
Fr. Merete Hørdum Andersen
Kammerherre, fhv. jagtkaptajn, kommandør Steen Vestergaard Andersen
Kammerherreinde, kommandørinde Vestergaard Andersen
Adm. direktør på Forlaget Gyldendal Stig Andersen
Fr. Jette Krarup
Livrist Sune Andersen
Administrationschef i Statsministeriet Torben Skovgaard Andersen
Hoffourerassistent Vagn Andersen
Fr. Lene Andersen
Biskop over Haderslev Stift Niels Henrik Arendt
Bispinde  Arendt
Formand for Region Nordjylland Ulla Astman
Hr. Ole Park Nielsen
Formand for Dansk-Grønlandsk Kulturfond, adm. direktør Peter Augustinus
Fr. Lis Augustinus
DanmarksDirektør i DR Inger Bach
Hr. Jens Grønbæk
Direktør i Kunststyrelsen Poul Bache
Fr. Elisabeth Møller Jensen
Medlem af Folketinget Pernille Vigsø Bagge
Hr. Michael Bagge
Formand Scleroseforeningen Christian L. Bardenfleth
Fr. Lise E. Bardenfleth
H.E. Dekanesse Marianne E. Bardenfleth
Hr. Niels H. Pedersen
Medlem af Folketinget, partiformand, fhv. minister Lars Barfoed
Fr. Vibeke Sylvest Barfoed
Arkivar Nils G. Bartholdy
Fr. Merethe Guldborg
Borgmester for Teknik- og Miljøforvaltningen, Københavns Kommune Ayfer Baykal
Hr. Rasmus Steen
Monsieur Thomas Beauvillain
Madame Mie Beauvillain
Kammerherre, hofjægermester August Villads Bech
Kammerherreinde Bech
Medlem af Folketinget Tom Behnke
Fr. Nina Berg Behnke
Fhv. adjudant, major Knud R. Bendixen
Chef for Pantomimeteatret, solodanser Peter Bo Bendixen
Fr. Julie Bendixen
Fr. Pernille Hagild Bendixen
Kammerherre, hofjægermester Gustav Berner
Kammerherreinde Elizabeth Berner
Kammerherre Henrik Berner
Kammerherreinde Ruth Berner
Godsejer, kammerherre, hofjægermester Kim A. Berner
Kammerherreinde  Berner
Nationalbankdirektør Nils Bernstein
Fr. Ulla Bernstein
Kammerherre, hofjægermester, greve Peter Bernstorff
Generalsekretær for IBIS Vagn Berthelsen
Fr. Dorte Nissen
(Kommende) Formand for Carlsbergfondet, professor, dr.scient. Flemming Besenbacher
Fr. Bente Besenbacher
Kammerherre, hofjægermester, baron Torben Bille Brahe
Kammerherreinde, baronesse  Bille Brahe
Kammerherre, hofjægermester, lensgreve  Bille Brahe Selby
Kammerherreinde, lensgrevinde  Bille Brahe Selby
Fung. Forsvarschef, H.E. generalløjtnant Bjørn Ingemann Bisserup
Generalinde Maya Strandkvist
Koncernchef i Grundfos A/S Carsten Bjerg
Fr. Lene Bjerg Pedersen
Medlem af Folketinget Jacob Bjerregaard
Fr. Lotte Cederskjold Engsig-Karup
Direktør i Danmarks Rederiforening Peter Bjerregaard
Fr. Elisabeth Bjerregaard
Medlem af Folketinget Liselott Blixt
Højesteretsdommer Peter Blok
Fr. Inge Blok
Fr. Anne Marie Gammelby Bloksgaard
Medlem af Folketinget Mette Bock
Hr. Hans Jørn Bock
Kontorfuldmægtig Janne Bodé
Regnskabsfuldmægtig Randi Boholdt
Ensemblechef i DR Kim Bohr
Fr. Pia Bohr Scharling
Fhv. adjudant, oberstløjtnant Carsten Boje
Fr. Helene Boje
Medlem af Folketinget Erling Bonnesen
Fr. Ann Jacobsen
Fhv. adjudant, oberstløjtnant Thomas N. Bork
Adm. direktør i Realdania Flemming Borreskov
Fr. Irene Borreskov
Arkitekt Jens Borsholt
Fr. Anne Tortzen
Livrist Ali Bouidar
Fr. Mona Kelder Bouidar
Medlem af Folketinget Trine Bramsen
Solodanser Susanne Grinder Brandt
Hr. Andreas Hjelm Brandt
Adm. direktør i Danmarks Lungeforening Anne Brandt
Hr. Ulrik Damgaard Pedersen
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Bjarne Claus Breschel
Fr. Birgitte Ringe Krogh
Biskop over Aalborg Stift Henning Toft Bro
Bispinde Ragna Bro
Kammerherre, hofjægermester, greve Jens Brockenhuus-Schack
Kammerherreinde, grevinde Susanne Ingeborg Brockenhuus-Schack
Hofjægermester, greve Michael Brockenhuus-Schack
Hofjægermesterinde, grevinde Brockenhuus-Schack
Kammerherre, greve Niels Brockenhuus-Schack
Kammerherreinde, grevinde Madeleine Brockenhuus-Schack
H.E. Ambassadør for Norge Jørg Willy Bronebakk
Fr. Kristin Bølgen Bronebakk
Medlem af Folketinget Kirsten Brosbøl
Chefsekretær Louise Bruun
Hr. Martin Bruun Hemmingsen
Direktør for OAK Foundation Nanna Bruun
Hr. Hans Henrik Bruun
Adm. direktør for Håndværksrådet Ane Buch
Kurator Elisabeth von Buchwald
Hr. Christian von Buchwald
S.E. l'Ambassadeur de France Véronique Bujon-Barré
Borgmester i Aarhus Jacob Bundsgaard
Fr. Kirstine Helboe Johansen
Adm. direktør i Reitan Distribution A/S Henrik Burkal
Fr. Helle Burkal
Orkesterchef, DR Symfoniorkestret Ole Bækhøj
Fr. Daniela Rose Bækhøj
Snedkermester John Bøge
Fr. Cecilia Forsberg
Adm. direktør i DLG Asbjørn Børsting
Fr. Ellen Damgaard Børsting
Medlem af Folketinget Anne Baastrup
Formand for Det Kgl. Kjøbenhavnske Skydeselskab og Danske Broderskab, tandlæge Poul Cappelørn
Fr. Ulla Cappelørn
Hr. Dan Carlsson, Frimurerlogen
Fr. Tina Carlsson
Rengøringsassistent Katrine Carlsson
Hr. Rasmus Gaarn Petersen
Politidirektør i Nordjyllands Politi Elsemette Cassøe
Hr. Michael Duve Andreassen
Kammerdame, hofjægermester Anne Dorothea Tesdorpf Castenschiold
Kammerherre Ivar Castenschiold
Kammerherre, hofjægermester Carl Henrik Castenschiold
Kammerherreinde Loa Skuladoftin Castenschiold
Kammerherre, hofjægermester Claus Castenskiold
Medlem af Folketinget Özlem Sara Cekic
Hr. Devrim Ülgü
Præsident for Vestre Landsret Bjarne Christensen
Fr. Hanne Hjulmand Brok
Direktør hos BØRNEfonden Bolette Christensen
Biskop over Ribe Stift Elisabeth Dons Christensen
Hr. Thomas Vincent Bonnor
IT-medarbejder Gregory Christensen
Taffeldækkerassistent Iver Miltersen Christensen
Formand for Danske Sømands- og Udlandskirker, direktør Hans Skov Christensen
Fr. Sys Rovsing
Højesteretsdommer Jens Peter Christensen
Oberstløjtnant Jørn Christensen
Medlem af Folketinget Kim Christiansen
Fr. Majbrit Kjærby Christiansen
Fhv. adjudant, kommandørkaptajn Lars G. Christensen
Fr. Mette Brandt Christensen
Bestyrelsesformand for DR Michael Christiansen
Fr. Susanne Husted-Andersen
Medlem af Folketinget René Christensen
Fr. Charlotte Christensen
Ridderkapelforvalter, major Rolf Christensen
Fr. Marianne Felten Christensen
Medlem af Folketinget Villum Christensen
Fr. Connie Christensen
Fr. Trine Olfert
Medlem af Folketinget Anne-Mette Winther Christiansen
Hr. Niels Leth Christiansen
Politidirektør for Københavns Vestegns Politi Kim Christiansen
Fr. Lene Bøgelund Larsen
Adm. direktør i Danfoss Niels B. Christiansen
Fr. Lene Grodt Christiansen
Fhv. udenrigsminister Henning Christophersen
Fhv. adjudant, major Ernst Højgaard Clausen
Fr. Ingelise Clausen
Kammerherre, hofjægermester, fhv. minister Bernt Johan Collet
Kammerherreinde Catharina Collet
Kammerherre, hofjægermester Peter Collet
Kammerherreinde Birgitte Collet
The Dean of the Diplomatic Corps, H.E. the Ambassador of Mexico Martha Bárcena Coqui
Adm. direktør i Landbrug og Fødevarer Carl Aage Dahl
Fr. Ane Arnth Jensen
Medlem af Folketinget Jens Henrik Thulesen Dahl
Fr. Helle Winther Dahl
Medlem af Folketinget Jonas Dahl
Fr. Tanja Eggert
Medlem af Folketinget, gruppeformand for Dansk Folkeparti Kristian Thulesen Dahl
Fr. Berit Holmgaard Olesen
Adm. direktør i Jyske Bank Anders Dam
Fr. Susanne Dam
Chef for Flyvertaktisk kommando, generalmajor Henrik Røboe Dam
Generalinde  Dam
Medlem af Folketinget Ida Rosendal Damborg
Hr. Ole Rosendal Damborg
Medlem af Folketinget Lennart Damsbo-Andersen
Fr. Birgit Damsbo-Andersen
Livrist Brian Birk Danielsen
Medlem af Folketinget Thomas Nolsøe Danielsen
Fr. Marie Dam Danielsen
H.E. Greve Erik Danneskiold-Samsøe
H.E. Greve Kjeld Danneskiold-Samsøe
Grevinde Grethe-Lise Danneskiold-Samsøe
H.E. Greve Otto Danneskiold-Samsøe
Grevinde Ilse Danneskiold-Samsøe
Chef for Forsvarets Sundhedstjeneste, generalmajor Erik Michael Darre
Generalinde Darre
Kammerherre, hofjægermester Nick Flach de Neergaard
Kammerherreinde de Neergaard
Fhv. adjudant, major Michael de Voss
Fr. Anette Nygaard de Voss
Chef for Jydske Dragonregiment, oberst Lars Dencker
Fr. Benedikte Elisabeth Koefoed
Medlem af Folketinget Mette Hjermind Dencker
Medlem af Folketinget Mikkel Dencker
Brigadier General, Colonel The Princess of Wales Royal Regiment Richard W. Dennis
Ms Richard Dennis
Grosserer Otto Johannes Detlefs
Fr. Annie Detlefs
Vicedirektør i Danske Bank Thomas Borg Dideriksen
Fr. Jette Borg Dideriksen
Bestyrelsesformand, major Tore Vilhelm Dinesen
Fr. Betty Hyldahl Dinesen
Departementschef i Erhvervs- og Vækstministeriet Michael Dithmer
Fr. Jessy Charlotte Münter
Biskop over Fyens Stift Kresten Drejergaard
Bispinde  Drejergaard
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Erik Lauritz Dreyer-Andersen
Fr. Anne Benedikte Dreyer-Andersen
Adm. direktør i Dansk Industri Karsten Dybvad
Fr. Kirsten Dalsjö
Kammerherre, ambassadør Peter Dyvig
Kammerherreinde  Dyvig
Departementschef i Klima-, Energi- og Bygningsministeriet Thomas Egebo
Medlem af Folketinget, fhv. minister Gitte Lillelund Bech
Nanny Melanie Jane Eggleton
Kammerherre, oberst Niels Christian Eigtved
Kammerherreinde Eigtved
Følge til H.E. Islands Præsident, Household Staff Helga Kristjana Einarsdóttir
Medlem af Folketinget Louise Schack Elholm
Medlem af Folketinget, fhv. minister Karen Ellemann
Hr. Kresten Kloch
Fhv. udenrigsminister Uffe Ellemann-Jensen
Fr. Alice Vestergaard Ellemann-Jensen
Medlem af Folketinget Jakob Ellemann-Jensen
Fr. Rikke Ellemann-Jensen
Key Account Manager i Codan Forsikring Jacob Ellenhard
Fr. Pernille Ellenhard
Adm. direkør for GN Store Nord Mogens Elsberg
Fr. Dorthe Elsberg
Koncernchef i Vestas Wind Systems A/S Ditlev Engel
Fhv. Hofdame, privatsekretær Marianne Engel
Medlem af Folketinget Benny Engelbrecht
Fr. Charlotte Engelbrecht
Rigsombudsmanden i Grønland Mikaela Engell
Orkesterchef Eric Enstrøm
Fr. Sofie Enstrøm
Rengøringsassistent Mette Eriksen
Hr. Claus Stig Andersen
Studenterpraktikant Lea Schou Eskildsen
Hr. Kristian Andersen
Medlem af Folketinget, fhv. udenrigsminister Lene Espersen
Hr. Danny Espersen
Folketingets 2. næstformand Søren Espersen
Fr. Yvette Espersen
Direktør Koncernkommunikation & Ledelse Søren P. Espersen
Fr. Tine Bendixen
Kammerherre, professor Hector Estrup
Kammerherreinde Irene Estrup
Skuespiller Helle Fagralid
Fr. Maria Rossing
Generalsekretær for ADRA Lehnart Falk
Fr. Inger Falk
Medlem af Folketinget Nadeem Farooq
Fr. Zubia Amin
Vice President i Haldor Topsøe A/S, fhv. direktør i Udenrigsministeriet, ambassadør Ulrik Federspiel
Fr. Birgitte Federspiel
Skuespilchef Emmet Feigenberg
Fr. Anne Birgitte Lind Feigenberg
Statsinventarieinspektør i Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme Merete Femø
Hr. Allan Schrøder Pedersen
Departementschef i Forsvarsministeriet Lars Findsen
Biskop over Roskilde Stift Peter Fischer-Møller
Bispinde Bente Munk
Departementschef i Ministeriet for Børn og Undervisning Jesper Fisker
Fr. Eva Rask Knudsen
Premierløjtnant Tobias Flint
Fr. Lotte Nordlund Jensen
Medlem af Folketinget Dennis Flydtkjær
Fr. Rikke Stræde Flydtkjær
Politidirektør i Nordsjællands Politi Thorkild Fogde
Fr. Mona Fogde
H.E. Ambassadør for Sverige Inga Eriksson Fogh
Hr. Peter Fogh
VIP chef i Københavns Lufthavne Susanne Frank
Hr. René Arestrup
Medlem af Folketinget Thyra Frank
Hr. Peter Camillo Rasmussen
Medlem af Folketinget, fhv. minister Claus Hjort Frederiksen
Fr. Christina Hall Frederiksen
Kontorbetjent John Frederiksen
Fr. Gitte Bramsted
Kammerherre, major Carl Erik von Freiesleben
Kammerherreinde  von Freiesleben
Skræddermester Annette Freifeldt
Hr. Eli Arad
Skræddermester Celli Freifeldt
Biskop over Færøernes Stift Jógvan Fríðriksson
Fr. Maria Eiriksdóttir
Medlem af Folketinget, fhv. minister Lykke Friis
Hr. Peter Warming
Formand for Det Danske Bibelselskab, overlæge, dr. Cai Frimodt-Møller
Fr. Helga Hauch Frimodt-Møller
Kontorfuldmægtig Lene Frost
Livrist Michael Frølich
Fr. Marie Louise Djernes
Adm. direktør i Sydbank Karen Frøsig
Hr. Karsten Steen Jensen
Medlem af Folketinget Steen Gade
Fr. Turid Leirvoll
Koncernchef for Helnan International Hotels Enan Galaly
Fr. Margrete Gorgy
Folketingets ombudsmand, professor, dr.jur. Hans Gammeltoft-Hansen
Fr. Bodil Susanne Stein
Departementschef i Økonomi- og Indenrigsministeriet Sophus Garfiel
Fr. Anne Buchardt
DR kommunikations- og HR-direktør Elisabeth Geday
Hr. Jens Overgaard Nielsen
Medlem af Folketinget Martin Geertsen
Fr. Maria Elisabeth Christina Larsson
Direktør for Arken Christian Gether
Fr. Vibeke Petersen Gether
Håndbibliotekar, dr. theol. Christian Gottlieb
Fr. Annemarie Lund
Adm. direktør i ISS Holding A/S Jeff Gravenhorst
Fr. Helene Gravenhorst
Premierløjtnant Michael P. Gregersen
Adm. direktør for Dansk Shell A/S Søren Greve
Fr. Dorthe Degn Greve
Højesteretsdommer Niels Grubbe
Fr. Birgitte Grubbe
Departementschef i Udenrigsministeriet Claus Grube
Fr. Susanne Fournais Grube
Politiinspektør ved Politiets Efterretningstjeneste Jesper Grønbech
Fr. Ann Grønbech
Event & Produktionschef i DR Marie Breyen Gröning
Hr. Claus Paul Gröning
Journalist Janina Graae
Statsautoriseret revisor Per Gunslev
Fr. Maj-Britt Hørsøe
Regnskabsfuldmægtig Ann-Mette Gunst
Hr. Michael Gunst
Adm. direktør og koncernchef i SAS Rickard Gustafson
Fr. Christina Westerlind Gustafson
Medlem af Folketinget Karin Gaardsted
Rengøringsassistent Lan Gaardsted
Kammerherre, hofjægermester Henri Hage
Kammerherreinde  Hage
Direktør for Bryggeriforeningen Niels Hald
Fr. Lena Karin Hald
Den kommitterede for Hjemmeværnet Jens Hald
Fr. Birgitte Høeg
Medlem af Folketinget Ane Halsboe-Larsen
Hr. Peter Strauss Jørgensen
Arkivar Asbjørn Thyssen Hansen
Fr. Bente Stistrup
Projektleder i TDC Bo Kjær Hansen
Fr. Tina Andersson
Medlem af Folketinget, fhv. minister Eva Kjer Hansen
Hr. Jørgen Hansen Berg
Chef for Søværnets Operative Kommando, kontreadmiral Finn Hansen
Admiralinde Edith Pernille Wenzel
Næstformand for Kulturministeriets Rektorer Henrik Sveidahl Hansen
Fr. Lisa Johansen
Tilsynsførende på Marselisborg Slot Jørgen Hansen
Fru Anna Margrethe Bøttern
Tilsynsførende på Jagtejendommen i Trend Skov Peter Damgaard Hansen
Oldfrue Susanne Marckmann Hansen
Medlem af Folketinget Torben Hansen
Fr. Anne Marie Baadsgaard
Kammerherre,  fhv. jagtkaptajn, kommandør Viggo Hansen
Kammerherreinde, kommandør Annemette Ruth
Kontorfuldmægtig Lone Hare
Chef for Den Kongelige Livgarde, kommandant i København, oberst, kammerherre Lasse Harkjær
Kammerherreinde Susanne Hesner
Kammerherre, fhv. hofmarskal, generalmajor Søren Haslund-Christensen
Kammerherreinde  Haslund-Christensen
Medlem af Folketinget Orla Hav
Fr. Benthe Hav
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Helle Haxgart
Hr. Peter Haxgart
Koncernchef i Rockwool International Eelco van Heel
Fr. Natalja Dudok van Heel
Balletskoleejer Susanne Heering
Hr. Peter Heering
Koncernchef og CEO i PFA Henrik Heideby
Fr. Hanne Heideby
Kontorfuldmægtig Birgit Heinen
Hr. Nicolas Heinen
Departementschef i Transportministeriet Jacob Heinsen
Fr. Susanne Juhl
Medlem af Folketinget Jane Vallebo Thorngaard Heitmann
Departementschef i Finansministeriet David Hellemann
Fr. Betina Hellemann
Rigsarkivar Asbjørn Hellum
Fr. Ruth Hedegaard
H.E. General, fhv. forsvarschef Hans Jesper Helsø
Generalinde  Helsø
Kriminalassistent i Politiets Efterretningstjeneste Jan Helt
Fr. Kirsten Helt
Rektor ved Københavns Universitet, professor, dr.med. Ralf Hemmingsen
Professorinde Arnfred
Chefredaktør for Se & Hør Kim Ejler Henningsen
Fr. Katrin Henningsen
Medlem af Folketinget Martin Henriksen
Medlem af Folketinget Mai Henriksen
Medlem af Folketinget Preben Bang Henriksen
Fr. Anna Marie Høstgaard
Hr. Christopher Dalberg Mercado
H.E. Fhv. højesteretspræsident Jacques Hermann
Medlem af Folketinget Camilla Hersom
Hr. Carsten Jørgensen
Kulturdirektør i DR Morten Hesseldahl
Fr. Karen Borch Jørgensen
Medlem af Folketinget, politisk ordfører for Socialdemokratiet Magnus Heunicke
Fr. Nina Groes
H.E. Generalløjtnant K.G.H. Hillingsø
Generalinde  Hillingsø
Stuepige Bettina Olander Hjort
Hr. Tom Krogh Nielsen
Kammertjener Allan Hjorth
Fr. Susan Hjorth Baunsgaard
Højesteretsdommer Lars Hjortnæs
Fr. Lis Hjortnæs
H.E. Generalløjtnant Ove Høegh-Guldberg Hoff
Generalinde  Hoff
Adm. direktør for NKT Holdning A/S Thomas Hofman-Bang
Fr. Charlotte Rønhof
Kammerherre, hofjægermester, lensbaron  Holck
Kammerherreinde, lensbaronesse  Holck
Biskop over Århus Stift Kjeld Holm
Bispinde  Holm
Ambassadør Klavs A. Holm
Fr. Tove Dindler Holm
Underdirektør i Danske Bank Mogens Holm
Fr. Lone Holm
Kammerherre, fhv. kabinetssekretær Niels Eilschou Holm
Fhv. adjudant, major Poul A. Holm
Fr. Kate Omel Holm
Fhv. adjudant, major Anders Christian Holmen
Fr. Helle Bruun Holmen
Rektor ved Aarhus Universitet Lauritz B. Holm-Nielsen
Fr. Helle Holm-Nielsen
Kammerherre, hofjægermester, greve Ulrich Holstein-Holsteinborg
Rektor ved Copenhagen Business School Per Holten-Andersen
Fr. Karen Margrethe Pitter Atwell
Medlem af Folketinget, fhv. minister Birthe Rønn Hornbech
Direktør i Finansrådet Jørgen Allan Horwitz
Fr. Tine Riis Horwitz
Regnskabsfuldmægtig Tina Hougaard
Hr. Thomas Hougaard
Chefsekretær Anne Ditlev Houman
Hr. Søren Houman
Kammerherre, hofjægermester Anders Hvass
Kammerherreinde  Hvass
H.E. General, fhv. forsvarschef Christian Hvidt
Generalinde  Hvidt
Balletmester Nikolaj Hübbe
Hr. Jan Wenzel
Næstformand i DRs bestyrelse, forfatter Ole Hyltoft
Fr. Yvonne Rose Svendsen
Læge Per Høeg
Fr. Sara Wiemann
Medlem af Folketinget, fhv. minister Henrik Høegh
Fr. Sonja Høegh
Chefsekretær Anne Grethe Høffner
Hr. Kim Christian Dragstrup
Rigspolitichef Jens Henrik Højbjerg
Fr. Karin Holst Højbjerg
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Per Højgaard-Jensen
Fr. Elisabeth Højgaard-Jensen
Nyhedsdirektør i DR Ulrik Haagerup
Fr Annette Haagerup
Folketingets 1. næstformand, fhv. minister Bertel Haarder
Fr. Birgitte Haarder
Politidirektør i Østjyllands Politi Jørgen Ilum
Fr. Bente Wilken Ilum
Kammerherre, hofjægermester Peter Iuel
Kammerherreinde Dorthe Iuel
Medlem af Folketinget Doris Jakobsen
Hr. Ejvind Jensen
Teaterchef ved Det Kongelige Teater, fhv. departementschef Erik Jacobsen
Fr. Marianne Høgh
Fhv. adjudant, major Erik Jacobsen
Fr. Gitte Møller Madsen
Generalsekretær for Red Barnet Mimi Jakobsen
Hr. Mogens Lund Jensen
Adm. direktør i William Demant Holding A/S Niels Jacobsen
Klosterforvalter, kammerherre, oberst Søren Lyder Jacobsen
Kammerherreinde  Lyder Jacobsen
H.E. the Ambassador of Finland Maarit Jalava
Adm. direktør i Rederiet J. Lauritzen A/S Torben Janholt
Fr. Lizzie Janholt
Generalsekretær i Mellemfolkeligt Samvirke Frans Mikael Jansen
Fr. Eva Keller
Folketingets 3. næstformand, fhv. minister Marianne Jelved
Hr. Jan Jelved
Kontorassistent i Hoftelegrafen Annegrethe Jensen
Hr. Lennarth Thorbøll Madsen
Højesteretsdommer Asbjørn Jensen
Fondssekretær Bodil Jensen
Hr. Per Hillebrandt Jensen
Adm. direktør for Dansk Supermarked A/S Erling Jensen
Fr. Berit Jensen
Overborgmester i Københavns Kommune Frank Jensen
Fr. Jane Frimand Pedersen
Stuepige Fylla Tjørnelund Jensen
Medlem af Folketinget Jacob Jensen
Fr. Marie-Louise Jensen
Medlem af Folketinget, gruppeformand for Venstre, fhv. minister Kristian Jensen
Fr. Trine Overmark Jensen
Medlem af Folketinget Leif Lahn Jensen
Fr. Ann Vad Jensen
Medlem af Folketinget Michael Aastrup Jensen
Fr. Helene Maria Jensen
Medlem af Folketinget, gruppeformand for Socialdemokratiet Mogens Jensen
Bestyrelsesformand i Grundfos Niels Due Jensen
Fr. Minna Højgaard Jensen
Direktør for Organisationen Danske Museer Nils M. Jensen
Fr. Lis Bech
Køkkenassistent Nini Jensen
Hr. Jan Thunø
Koncernchef for Nykredit Peter Engberg Jensen
Fr. Grete Sandberg Mortensen
Medlem af Folketinget Peter Juel Jensen
Fr. Lena Buus Larsen
Højesteretsdommer Poul Dahl Jensen
Fr. Birgitte Marie Tofthøj
Medlem af Folketinget Thomas Jensen
Medlem af Folketinget Jens Joel
Medlem af Folketinget, lagtingsformand, formand for Færøudvalget Edmund Joensen
Fr. Edfríð Joensen
Adm. direktør for Danish Crown Kjeld Johannesen
Fr. Inge Lis Johannesen
Værkstedsleder Finn Killbuck Johansen
Fr. Katrine Graff Hansen
Medlem af Folketinget Jan Johansen
Fr. Jette Hye Johansen
Følge til H.E. Republikken Finlands Præsident, Lieutenant Colonel Jukka Jokinen
Medlem af Folketinget Birgitte Josefsen
Hr. Asger Josefsen
Adm. direktør i Københavns Kommune Claus Juhl
Fr. Eva Zeuthen Bentsen
Læge Trine Juhler
Hr. Morten Randløv Andersen
Kammerherre, hofjægermester Ove Sehestedt Juul
Kammerherreinde  Sehestedt Juul
Hoffourerassistent Daniel Brandt Jørgensen
Fr. Conny Hansen
Ambassadør, fhv. direktør for Udenrigsministeriet Eigil Jørgensen
Fr. Alice Saurbrey Jørgensen
Direktør i JJ Film Jacob Jørgensen
Fr. Jane Jørgensen
Medlem af Folketinget Jan E. Jørgensen
Fr. Jane Nørgaard Jørgensen
Adm. direktør i Wonderful Copenhagen Lars Bernhard Jørgensen
Fr. Charlotte Schmidt
Kontorassistent i Hoftelegrafen Lisbeth Jørgensen
H.E. Admiral, fhv. forsvarschef Tim Sloth Jørgensen
Admiralinde Mariane Lizett Zandra Ekberg
Kammerjomfru Tina Jørgensen
Hr. Oluf Hansen
Kommunikationskoordinator Kirsten Baltzer Kahr
Hr. David Kahr
Generalsekretær for Dansk Flygtningehjælp Andreas Kamm
Fr. Bettina Chu
H.E. Generalløjtnant Ole Larsen Kandborg
Orkester- og Korchef, DR koncertkor Tatjana Kandel
Hr. Tim Frederiksen
Bestyrelsesformand for Villum Fonden Lars E. Kann-Rasmussen
Fr. Lene Kann-Rasmussen
Adm. direktør i ECCO Sko A/S Dieter Kasprzak
Fr. Hanni Toosbuy Kasprzak
Medlem af Folketinget, politisk ordfører for Det Konservative Folkeparti, fhv. minister Benedikte Kiær
Hr. Lars Dam
Departementschef i Kulturministeriet Karoline Prien Kjeldsen
Hr. Hans Henrik Christensen
Virksomhedspraktikant Mie Kjerholt
Hr. Daniel Zakhari
Advokat, kammerherre, hofjægermester Christian Kjær
Fr. Susan Astani
Rektor ved Aalborg Universitet, professor Finn Kjærsdam
Professorinde  Kjærsdam
Formand for Dansk Erhverv Michael Kjær
Fr. Pernille Kjær
Medlem af Folketinget, formand for Dansk Folkeparti Pia Kjærsgaard
Hr. Henrik Thorup
Adm. direktør i Dansk Erhverv Jens Klarskov
Fr. Pia Klarskov
Medlem af Folketinget Karen J. Klint
Hr. Børge Ingvorsen
Rigsombudsmanden på Færøerne Dan M. Knudsen
Koncernchef og chefredaktør for Berlingske Media Lisbeth Knudsen
Hr. Peter Valenius
Kammerherre, lensgreve Knuth
Kammerherreinde, lensgrevinde Knuth
Kammerherre, hofjægermester, greve Adam Kristian Knuth
Kammerherreinde, grevinde Ann Knuth
Kusk Erik Kofoed
Fr. Vivi Kofoed
Medlem af Folketinget Jeppe Kofod
Fr. Anna Nilsson
Kommende ordførende direktør for Danske Bank Eivind Kolding
Fr. Birgitte Kolding
Medlem af Folketinget Simon Kollerup
Fr. Stine Monrad Hansen
Køkkenassistent Lene Kolte
Biløber Jørgen Konge
Personlig assistent Anette Dige Kongsdam
Hr. Claes Reinholdt Kongsdam
Major Johnnie Korsholm
Birgitte Simonsen
Kammerherre, hofjægermester Jon Krabbe
Kammerherreinde Christine Krabbe
Kammerherre, hofjægermester Leif Krabbe
Kammerherreinde Dorrit Krabbe
Adm. direktør og koncernchef for Egmont Group Steffen Kragh
Fr. Helle Kragh
Fhv. adjudant, major Henrik Ehlers Kragh
Fr. Lotte Damgaard Kristensen
Rektor for Det Kongelige Danske Musikkonservatorium Bertel Krarup
Fr. Elisabeth Dahlerup
Medlem af Folketinget Marie Krarup
Forsvarsattaché, oberst Kim Kristensen
Oberstinde Tine Kristensen
Borgmester i Vesthimmerlands Kommune Knud Kristensen
Fr. Bente Kristensen
Højesteretsdommer Lene Pagter Kristensen
Hr. Niels Bang
Landsformand for Landsforeningen LEV Sytter Kristensen
Hr. Mogens Hansen
Studentermedhjælper Marie-Louise Høffner Krogh
Formand for Carlsbergfondet, professor, dr.pharm. Povl Krogsgaard-Larsen
Fr. Tove Krogsgaard-Larsen
Sekretær i Codan Forsikring Vivi Kroman
Hr. Morten Høi
Sanitør Thor Frehr Kørber
Hr. Steffen Andersen
Direktør for Bikubenfonden Søren Kaare-Andersen
Fr. Susanne Ket Kaare-Andersen
Politidirektør i Midt- og Vestjyllands Politi Jens Kaasgaard
Fr. Astrid Kaasgaard
Livrist Louise Ladefoged
Generalsekretær for Røde Kors Anders Ladekarl
Fr. Alice Moltke Ladekarl
Medlem af Folketinget Christian Langballe
Fr. Lone Vase Langballe
Medlem af Folketinget Rasmus Horn Langhoff
Fr. Anne Fuglsang-Damgaard Sina
Koncernchef i Falck A/S Allan Søgaard Larsen
Fr. Mette Toft
Folketingets direktør Carsten U. Larsen
Fr. Hanne Carden
Medlem af Folketinget Esben Lunde Larsen
Fr. Lea Klarup
Medlem af Folketinget Flemming Damgaard Larsen
Fr. Cecilia Rimmer
Rengøringsassistent Irene Larsen
Adm. direktør for Dansk Arbejdsgiverforening Jørn Neergaard Larsen
Fr. Gitte Vestergaard Larsen
DRs bestyrelse, chefredaktør Torben Dalby Larsen
Fr. Elli Lone Larsen
Ejendomsassistent Troels G. Larsen
Fr. Lone Borgvold
Kammerherre, hofjægermester Anders D. Lassen
Fr. Irene Juul
Viceprotokolchef, ministerråd Annette Lassen
Kammertjener Olivier Laurent
Fr. Lisbeth Laurent
Medlem af Folketinget Karsten Lauritzen
Fr. Malene Barkhus
Medlem af Folketinget Mike Legarth
Fr. Pia Legarth
Assistent i Håndbiblioteket Annie Lenschau-Teglers
Hr. Steffen Lenschau-Teglers
Kammerherre, hofjægermester, baron Vincens Lerche
Kammerherreinde, baronesse  Lerche
Kammerherre, hofjægermester, lensgreve  Lerche-Lerchenborg
Kammerherreinde, lensgrevinde  Lerche-Lerchenborg
Fr. Hanna-Lena Lethinen
Chefredaktør for Politiken Bo Lidegaard
Fr. Vibeke Sejrbo Nielsen
Kammerherre, museumsdirektør for De Danske Kongers Kronologiske Samling Niels-Knud Liebgott
Kammerherreinde Joan Frances Davidson
Adm. direktør for Tivoli Lars Liebst
Fr. Anette Abildgaard
Medlem af Folketinget Lars Christian Lilleholt
Fr. Jane Lilleholt
Medlem af Folketinget Annette Lind
Hr. Per Sønderby Harbo
DR1 chef Lotte Køhler Lindegaard
Hr. Robert Marshall Pederson
Politidirektør i Midt- og Vestsjællands Politi Anders Linnet
Fr. Lone Linnet
Departementschef i Skatteministeriet Peter Loft
Fr. Pia Désirée Loft
Medlem af Folketinget Lone Loklindt
Hr. Erik Loklindt
Medlem af Folketinget Kristian Pihl Lorentzen
Fr. Anne Mette Lorentzen
Medlem af Folketinget Marlene B. Lorentzen
Hr. Michel Steen-Hansen
Kammerherre, hofjægermester, orlogskaptajn Lennart von Lowzow
Kammerherreinde Birgitte von Lowzow
Kammerherre, hofjægermester Oluf Krieger von Lowzow
Kammerherreinde Susanne von Lowzow
Medhjælper i kantinen og i håndbiblioteket Katrine Louise Lund
Hr. Jonas Heiber Sørensen
Kontorbetjent Lars Lund
Fr. Pia Lund
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Bo Lund-Hansen
Fr. Hanne Lund-Hansen
H.E. General, fhv. forsvarschef Jørgen Lyng
Formand for Danske Dagblades Forening, adm. direktør, ansvh. chefredaktør Per Lyngby
Fru Jette Lyngby Cloos
Kammerdame Anne Lütken
Kammerherre, hofjægermester Hans von Lüttichau
Kammerherreinde  von Lüttichau
Kammerherreinde, fhv. hofdame Lena von Lüttichau
Medlem af Folketinget Sophie Løhde
Politidirektør i Fyns Politi Poul Bjørnholdt Løhde
Fr. Anne Marie Løhde
Koncerthuschef i DR Leif Lønsmann
Fr. Dorrit Brogaard Lang
Advokat Christian Schow Madsen
Fr. Birgitte Bundgaard
Museumsdirektør for Moesgaard Museum Jan Skamby Madsen
Fr. Pauline Asingh
Studenterpraktikant Katrine Vested Madsen
Hr. Tore Knudsen Christensen
1. Hoffourer Kenneth Lysell Madsen
Fr. Helle B. Nielsen
Museumsdirektør for Nationalmuseet Per Kristian Madsen
Fr. Anne Sisse Dons Christensen
Tapetserer Kurt Maltesen
Fr. Marianne Maltesen
Adm. direktør for Bang & Olufsen A/S Tue Mantoni
Fr. Tine Mantoni
Medlem af Folketinget Morten Marinus
Fr. Christina France Skouboe Kunckel
Chauffør Bjarne Martens
Fr. Mette Christine Martens
Adjudant til H.M. Kongen af Norge Steffen Masserud
Regnskabsfuldmægtig Hanne Mathiasen
Medlem af Folketinget Anni Matthiesen
Hr. Kurt Kirkegaard Jensen
Jæger Steen Flemming Meier
Fr. Jytte Meier
H.E. fhv. Højesteretspræsident Torben Melchior
Fr. Barbara Louise Melchior
Slotshavechef i Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme Niels Mellergaard
Fr. Trine Storm
Staldmester, major Peter Michael Mentz
Fr. Gitte Mentz
Stifter af The John and Birthe Meyer Foundation Birthe Meyer
Projektmedarbejder Christian Meyer
Politidirektør i Syd- og Sønderjyllands Politi Jørgen Meyer
Fr. Eva Braae Henriksen
Adm. direktør i IBM Lars Mikkelgaard-Jensen
Fr. Hanne Mikkelgaard-Jensen
Medlem af Folketinget, fhv. minister Brian Mikkelsen
Fr. Eliane Wexøe-Mikkelsen
Adm. direktør i Udviklingsselskabet By & Havn I/S Jens Kramer Mikkelsen
Fr. Caroline Arends
Medlem af Folketinget Jeppe Mikkelsen
Fr. Maria Skjødt Sørensen
Medlem af Folketinget Leif Mikkelsen
Fr. Hanne Mikkelsen
Kammerdame, grevinde Helle Moltke
Hr. Lars Stumpe
Kammerherre, hofjægermester, greve Adam Moltke-Huitfeldt
Kammerherreinde, grevinde Moltke-Huitfeldt
Hoffourer Knud Momme
Fr. Birgitte Momme
Kontorfuldmægtig Anette Mordhorst
Hr. Lennart Stougård
Adm. direktør i Dampskibsselskabet NORDEN A/S Carsten Mortensen
Fr. Henriette Hyldebrandt Mortensen
Medlem af Folketinget Flemming Møller Mortensen
Hr. Erik Elgaard Sørensen
Biløber Ole Mortensen
Fr. Ingelise Keis
Løber Jørn Müller
Fr. Susanne Müller
Direktør i Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme Anders V. Møller
Fr. Susanne Møller Pedersen
Livrist Bjarne Møller
Hr. Peder Madsen
Kok Jacob Møller
Formand for Dansk Industri, adm. direktør Jesper Møller
Fr. Dorthe Møller
Ambassadør, fhv. direktør for Udenrigsministeriet Otto Erling Møller
Medlem af Folketinget, fhv. udenrigsminister Per Stig Møller
Fr. Xukun Ji
Assisterende barnepige Signe Kaas Neergaard
Hr. Felix Frevert
Frisør Poul Nejlund
Hr. Arne Hother Pedersen
Departementschef i Ministeriet for Ligestilling og Kirke Henrik Nepper-Christensen
Fr. Susanne Lunn
Regnskabsfuldmægtig Bente Nielsen
Jagtkaptajnens Ordonnans, overkonstabel Dan Nielsen
Fr. Mie Spauenfeldt
Løber Eddie Nielsen
Fr. Laila Wiuf Nielsen
Direktør Gunnar Schoubye Nielsen
Fr. Anne Carlen
DR's bestyrelse, administrerende direktør for De Samvirkende Købmænd John Wagner Nielsen
Trine Munk-Petersen
DRs bestyrelse, kommunikationsdirektør Lars L. Nielsen
Fr. Nielsen
Professor Linda Nielsen
Hr. Kjeld Eklund
Politidirektør for Bornholms Politi Peter Møller Nielsen
Fr. Hanne Møller Nielsen
Medlem af Folketinget Sofie Carsten Nielsen
Hr. Rasmus Dalsgaard
Formand for Region Sjælland Steen Bach Nielsen
Fr. Inge Bach Nielsen
Kammerherre, fhv. hofchef, kommandør Svend Kundby Nielsen
Kammerherreinde Kundby Nielsen
Direktør for Dansk Pelsdyravlerforening Torben Nielsen
Fr. Inger Nielsen
Jæger Torben Nielsen
Chauffør Stefan Nicander
Fr. Maria Grønkjær
Departementschef i Ministeriet for By, Bolig og Landdistrikter Claes Nilas
Fr. Lise-Lotte Nilas
Biskop over Viborg Stift Karsten Nissen
Bispinde  Nissen
Protokolchef, ambassadør Jette Nordam
Hr. Steffen Smidt
Borgmester i Sønderborg Aase Nyegaard
Hr. Aksel Christian Jepsen
Formand for Danmarks Idræts-Forbund Niels Nygaard
Fr. Helle Nygaard
Medlem af Folketinget Karin Nødgaard
Hr. Lars Lehmann Nielsen
Medlem af Folketinget, politisk ordfører for Venstre Ellen Trane Nørby
Hr. Ulrik Ryssel Albertsen
Formand for Ny Carlsbergfondet, direktør Hans Edvard Nørregård-Nielsen
Fr. Jette Christiansen
Kammerherre, oberst Ole Nørring
Kammerherreinde  Nørring
Kammerdame, fhv. hofdame Ulla Obel
Rektor ved Syddansk Universitet, professor Jens Oddershede
Fr. Bente Oddershede
Departementschef i Ministeriet for Sundhed og Forebyggelse Per Vestergaard Okkels
Fr. Anne Okkels
Holmens Provst Ejgil Bank Olesen
Fr. Solveig Lentz
Medlem af Folketinget Ole Birk Olesen
Fr. Sif Meincke
Adm. direktør for FDB Thomas Bagge Olesen
Fr. Eva Lysgaard
Medlem af Folketinget Joachim B. Olsen
Fr. Karen Westergaard Nielsen
Kongekontrollør på Det Kongelige Teater Erik Valdemar Buhl Olsen
Fr. Kirsten Teglman
Medlem af Folketinget Sara Olsvig
Kammerherre Mikael Olufsen
Kammerherreinde Kirsten Olufsen
Kammerherre, hofjægermester Peter Skak Olufsen
Kammerherreinde Susanne da Costa Olufsen
Rigsrevisor Henrik Otbo
Fr. Bitten Otbo
Garagemester Bjørn Kvist Ottens
Fr. Dorthe Kvist Ottens
Oberstløjtnant Bo Overgaard
Fr. Chinette Møller
Formand for Det Kongelige Teater, fhv. rektor Lars Pallesen
Fr. Tove Pallesen
Medlem af Folketinget Maja Panduro
Medlem af Folketinget John Dyrby Paulsen
Fr. Charlotte Paulsen
Chef for Gardehusarregimentet, oberst Tommy M. Paulsen
Fr. Susanne Petersen
Oberstløjtnant Anders Mærkedahl Pedersen
Fr. Susanne Lund
Fhv. adjudant, oberstløjtnant Frank Bøje Pedersen
Fr. Charlotte Ann Pedersen
Adm. direktør i Newco Aep A/S Jim Bøjesen Hessellund Pedersen
Fr. Marianne Bjødstrup Hansen
Adm. direktør i Kræftens Bekæmpelse Leif Vestergaard Pedersen
Fr. Marianne Jørgensen
Rengøringsassistent Maria Pedersen
IT konsulent Martin Gorm Pedersen
Ms Holly Goninon
Departementschef i Ministeriet for Forskning, Innovation og Videregående Uddannelser Uffe Toudal Pedersen
Fr. Kirsten Marie Jessen
Borgmester i Fredensborg Kommune Thomas Lykke Pedersen
Fr. Lykke Pasbøl
Medlem af Folketinget Torsten Schack Pedersen
Planlægningsdirektør ved Det Kongelige Teater Henrik Sten Petersen
Fr. Claire Louise Ratcliffe
Rengøringsasssistent Maj-Britt Petersen
Økonomi- og bygningsdirektør Marianne Petersen
Kontorbetjent Nina Petersen
Oberstløjtnant K. Petersen
Fr. Petersen
Stuepige Lene Petersen
Hr. John Jensen
Medlem af Folketinget Rasmus Helveg Petersen
Fr. Helle Bruun
Biskop over Grønlands Stift Sofie Petersen
Medlem af Folketinget, fhv. minister Søren Pind
Formand for Selskabet for Kirkelig Kunst, museumsinspektør Sissel F. Plathe
Hr. Hans Tønnesen
Rigsstatistiker Jan Plovsing
Fr. Mette Plovsing
DRs bestyrelse, adm. direktør Finn Poulsen
Fru Helle Poulsen
Adm. direktør og koncernchef for TDC A/S Henrik Poulsen
Fr. Anette Ahm
Rektor ved Roskilde Universitet, dr. phil. Ib Poulsen
Fr. Gudrun Bodin
Adm. direktør for Bestseller A/S Anders Holch Povlsen
Fr. Anne Storm Pedersen
Medlem af Folketinget Rasmus Prehn
Fr. Heidi Linnemann Prehn
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Niels Preisler
Økonomidirektør i DR Martin Præstegaard
Fr. Præstegaard
Nyhedsredaktør i DR Lau Rabjerg-Eriksen
Hr. Michael Taber Kristensen
Mediedirektør i DR Gitte Rabøl
Hr. Henrik Byager
Kammerherre, hofjægermester, greve Iver Rantzau
Kammerherreinde, grevinde  Rantzau
H.E. Generalsekretær i NATO, fhv. statsminister Anders Fogh Rasmussen
Fr. Anne-Mette Rasmussen
Direktør for SOS Børnebyerne Hanne Elisabeth Rasmussen
Hr. Torben Blom-Hanssen
Politidirektør for Sydsjælland og Lolland-Falster Jesper Vorstrup Rasmussen
Fr. Helle Kvistholm
Adm. koncerndirektør for FLSmidth & Co A/S Jørgen Huno Rasmussen
Fr. Agnete Korsgaard
Adm. direktør i Coloplast Lars Rasmussen
Fr. Helle Kayerød
Medlem af Folketinget, partiformand for Venstre, fhv. statsminister Lars Løkke Rasmussen
Fr. Sólrun Løkke Rasmussen
Adm. direktør i Nordea Bank Danmark A/S Michael Rasmussen
Fr. Kamilla Pitt Rasmussen
Fhv. statsminister Poul Nyrup Rasmussen
Fr. Lone Dybkjær
Major Tommy Rasmussen
Fr. Birthe Elsebeth Rasmussen
Formand for Region Hovedstaden Vibeke Storm Rasmussen
Sekretariatschef i Kunststyrelsen Lone Ravn
Medlem af Folketinget Troels Ravn
Fr. Gitte Heise Ravn
Biskop over Helsingør Stift Lise-Lotte Rebel
Hr. Bent Flemming Nielsen
Politidirektør i Københavns Politi Johan Reimann
Fr. Lita Reimann
Medlem af Folketinget Mette Reissmann
Hr. Nils Gottberg Rømer
Højesteretsdommer Michael Rekling
Fr. Irene Halskov Rekling
Kammerherre, hofjægermester, greve Niels Iuel Reventlow
Kammerherreinde, grevinde Reventlow
Kammerherre Gorm Reventlow-Grinling
Fr. Susan Mary Willis
Kammerherre, hofjægermester Ove Reventlow-Mourier
Kammerherreinde Annette Reventlow-Mourier
Sekretær for Hendes Majestæt Dronningen Ingelise Riedel
Hr. Kaj Jensen
Medlem af Folketinget Merete Riisager
Hr. Mogens Pedersen
Adm. direktør for Novozymes A/S Steen Riisgaard
Fr. Lis Riisgaard
Direktør i ATP Lars Rohde
Fr. Betina Hagerup
Advokat, Partner hos Bruun & Hjejle Elise Ross-Hansen
Hr. Jørgen Rønnow
Kammerdame Merete Rostock-Jensen
Retspræsident for Sø- og Handelsretten Henrik Rothe
Fr. Bettina Maj Abramowitz Rothe
Fhv. adjudant, major Michael Rothmann
Fr. Marina Holme Brodthagen
DRs bestyrelse, journalist Mogens Rubinstein
Fr. Rubinstein
Adm. direktør i Royal Copenhagen Mads Ryder
Fr. Andrea Ryder
Kammerherre, oberst Flemming Rytter
Kammerherreinde  Rytter
Generaldirektør i Danmarks Radio Maria Rørbye Rønn
Hr. Laurits Kruse Rønn
Højesteretsdommer Vibeke Rønne
Højesteretsdommer Thomas Rørdam
Medlem af Folketinget Mads Rørvig
Fr. Tine Kjelst Rosendahl
Køkkenchef René Raabjerg
Fr. Tina Raabjerg
Kontorfuldmægtig Jane Sabro
Hr. Peter Sabro
Adm. direktør i Top Danmark A/S Christian Sagild
Fr. Marianne Sagild
Medlem af Folketinget, formand for Liberal Alliance Anders Samuelsen
Kammerherre, hofjægermester Peter Scavenius
Kammerherreinde  Scavenius
Koncerndirektør i Harboe Ruth Schade
Godsejer, kammerherre, lensgreve Erik Schaffalitzky de Muckadell
Kammerherreinde, lensgrevinde  Schaffalitzky de Muckadell
Chef for Politiets Efterretningstjeneste Jakob Scharf
Fr. Anette Holme Hansen
H.E. Generalløjtnant Jan Scharling
Fr. Nina Katharina Scharling
Højesteretsdommer Jytte Scharling
Hr. Keld Scharling
Formand for Eksportrådet, direktør Sten Scheibye
Fr. Annemette Scheibye Elbrønd
Fhv. statsminister Poul Schlüter
Fr. Anne Marie Vessel Schlüter
Højesteretsdommer Hanne Hesselbjerg Schmidt
Kammerherre, præsident for Corps Consulaire, generalkonsul Fritz Schur
Fhv. adjudant, major Michael E. Schwaner
Fr. Marianne Kiær Schwaner
Hofdame for H.M. Dronningen af Sverige, Friherrinnan Christina von Schwerin
Direktionssekretær Louise Schønau
Hr. Lars Skanvig Bramhelft
H.E. Ambassadør for Island Sturla Sigurjónsson
Fr. Elin Jónsdóttir
Medlem af Folketinget Hans Kristian Skibby
Fr. Linda Skibby Olesen
Hoffourer Kim Skjønnemann
Vaskeriassistent Joan Skjønnemann
Museumsdirektør for Frederiksborgmuseet Mette Skougaard
Hr. Steffen Lundsteen
Kroejer Jens-Peter Skov
Hr. Bertil Nydal
Læge Niels Dyre Skovgaard
Biskop over Københavns Stift Peter Henrik Skov-Jakobsen
Bispinde  Skov-Jakobsen
Biskop over Lolland-Falsters Stift Steen Skovsgaard
Bispinde Skovsgaard
Rengøringsassistentafløser Maria Skovsø
Hr. Martin Skovsø
Stabshjælper, overkonstabel af 1. grad Berit Skree
Hr. Michael Skree
Medlem af Folketinget Sjúrður Skaale
Fr. Súsanna O. Skaale
Medlem af Folketinget Peter Skaarup
Fr. Therese Skaarup Mikkelsen
Adm. direktør for DFDS A/S Niels Smedegaard
Fr. Helle Englyst Smedegaard
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Leif Sondrup
Fr. Betty Marie Strømkjær
Formand for Funktionærernes og Tjenestemændenes Fællesråd Bente Sorgenfrey
Hr. Torkil Sørensen
Underdirektør i DR kultur Dorte Spiegelhauer
Hr. Lars Sparre Conrad
Medlem af Folketinget Andreas Steenberg
Fr. Line Raaby Olsen
Taffeldækker Niels Stentoft
Fr. Tine Høyberg Rasmussen
Biløber Henrik Steinmann
Fr. Bettina Steinmann
Højesteretsdommer Jon Stokholm
Fr. Birte Stokholm
Oberstløjtnant Jan Stoltenborg
Fr. Susanne Stoltenborg
Adm. direktør i Dansk Byggeri Lars Storr-Hansen
Fr. Merete Bork Storr-Hansen
Afd. Arkitekt i Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme Annette Straagaard
Hr. Jens-Peter Rohde Loeb
Ordførende direktør i Danske Bank, formand for Finansrådet Peter Straarup
Fr. Rickie Straarup
Generalsekretær i Folkekirkens Nødhjælp Henrik Stubkjær
Fr. Karen Neergaard Stubkjær
Medlem af Folketinget, fhv. minister Inger Støjberg
Hr. Jesper Beinov
Direktør Poul Svanholm
Fr. Lise Posselt Svanholm
Statsskovrider Thomas Borup Svendsen
Fr. Lise Borup Svendsen
Højesteretsdommer Poul Søgaard
Fr. Ulla Bech Søgaard
Kammerherre, oberst Ib Hedegaard Sørensen
Kammerherreinde  Sørensen
Departementschef i Ministeriet for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri Ib Byrge Sørensen
Fr. Anne-Marie Esper Larsen
Adm. direktør i Schouw & co. aktieselskabet Jens Bjerg Sørensen
Fr. Belinda Blensted
Museumsdirektør for ARoS Aarhus Kunstmuseum Jens Erik Sørensen
Fr. Anne Birgitte Imhof Pedersen
Key Account Manager i TDC Jesper Winther Sørensen
Fr. Louise Kemnitz
Rigsadvokat Jørgen Steen Sørensen
Fr. Pernille Brydensholt
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Torben Sørensen
Højesteretsdommer Oliver Talevski
Fr. Kirsten Talevski
Kammerherre, hofjægermester Iver Tesdorpf
Fr. Jette Gertz
Kjoleskrædder Birgitte Thaulow
Hr. Jes Thaulow
Direktør for Beredskabsstyrelsen Henning Thiesen
Fr. Helle Thiesen
Statsautoriseret revisor Finn Thomassen
Fr. Anne Linette Thomassen
Departementschef i Statsministeriet Christian Kettel Thomsen
Fr. Dorthe Mikkelsen
Borgmester for Sundheds- og Omsorgsforvaltningen, Københavns Kommune Ninna Thomsen
Hr. Claus Pan Pedersen
Medlem af Folketinget Hans Christian Thoning
Fr. Betty Thoning
Adm. direktør Henrik Thorlacius-Ussing
Fr. Susanne Thorlacius-Ussing
Medlem af Folketinget (suppleant) Finn Thranum
Fr. Britta Thranum
Direktør for Eksportråd og strategi, ambassadør Lars Thuesen
Fr. Jeanine Arreguin Ayerdi
Chef for Hesteskadronen, major Per Stangby Thuesen
Kommerciel Chef, DR Koncerthuset Mette Broksø Thygesen
Departementschef i Miljøministeriet Marianne Thyrring
Hr. Bent Pallisgaard Christensen
Rektor ved IT-Universitetet Mads Tofte
Generalsekretær for CARE Danmark Niels Tofte
Fr. Anne Vestergaard Tofte
Bestyrelsesformand for Haldor Topsøe A/S, dr.ph.tec. Haldor Topsøe
Fr. Birgitte Øigaard (datter)
Kammerherre, hofjægermester Fritz Treschow
Fr. Inger Meinich Petersen
Fhv. departementschef Anders Troldborg
Fr. Mariane Troldborg
Formand for Kommunernes Landsforening, borgmester Jan Trøjborg
Fr. Lone Blume
Koncerndirektør i Arla Foods Peder Tuborgh
Fr. Mette Tuborgh
Direktør for A.P. Møller & Hustru Chastine Mc-Kinney Møllers Fond til almene formaal Henrik Tvarnø
Fr. Connie Bang Jensen
Nanny Anneli Claire Twiselton
Medlem af Folketinget, fhv. minister Ulla Tørnæs
Hr. Jørgen L. Tørnæs
Generalkonsul, kammerherre Frank Uhrenholt
Kammerherreinde  Uhrenholt
Bibliotekar Inger-Grete Uldal
Hr. Teit Uldal
Kammerherre, hofjægermester Christian Ulrich
Kammerherreinde  Ulrich
Borgmester for Børne- og Ungdomsforvaltningen, Københavns Kommune Anne Vang
Medlem af Folketinget Eyvind Vesselbo
Fr. Monicka Vesselbo
Fhv. adjudant, orlogskaptajn Jens Vester
Fr. Jette Vester
Medlem af Folketinget Annette Vilhelmsen
Hr. John Vilhelmsen
Salgskonsulent i TDC Frank Vilhelmsen
Fr. Kirsten Andrea Vilhelmsen
Køkkenchef Jesper Vollmer
Operachef Keith Warner
Fr. Emma Warner
Kammerherre, hofjægermester, baron Christian Wedell-Neergaard
Kammerherreinde, baronesse Anette Huld
Advokat, kammerherre, baron Henrik Wedell-Wedellsborg
Kammerherreinde, baronesse  Wedell-Wedellsborg
Adm. direktør i DT Group A/S Steen Weirsøe
Fr. Ida Dagny Howard Grøn
Assistent for Ridderkapelforvalteren Erik Westengaard
Fr. Jonna Bugge Westengaard
Adm. direktør i Energi Danmark A/S Jørgen Holm Westergaard
Adm. direktør i Sonepar Nordic A/S Anders Peter Westmark
Fr. Helga Westmark
Adm. direktør for Lundbeck Ulf Wiinberg
Fr. Gunilla Wiinberg
Adjudant kommendör til H.M. Kongen af Sverige Jonas Wikström
Kammerherre, hofjægermester, fhv. minister Nils Wilhjelm
Kammerherreinde  Wilhjelm
Fhv. adjudant, major Jesper Kønig Wilms
Generalmajor Finn Winkler
Generalinde  Winkler
Direktør for Gigtforeningen Lene Witte
Hr. Søren Nielsen
Adm. direktør i Københavns Lufthavne A/S Thomas Woldbye
Fr. Hanne Lyng
Kammerherre, hofjægermester Gerner Wolff-Sneedorff
Kammerherreinde Wolff-Sneedorff
Adjudant til D.K.H. Kronprinsparret af Norge Lars W. Wroldsen
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Ninna Würtzen
Hr. Hans Würtzen
Kammerherre, hofjægermester, fhv. kgl. jægermester Klaus Waage
Kammerherreinde  Waage
Direktør for udenrigspolitik, ambassadør Michael Zilmer-Johns
Fr. Lisbet Zilmer-Johns
Departementschef i Social- og Integrationsministeriet Jesper Zwisler
Fr. Ann Dorthe Zwisler
Medlem af Folketinget Fatma Øktem
Livrist Rasmus Støttrup Østergaard
Chauffør Kim Østerlyng
Adm. direktør i LEO Pharma A/S Gitte Pugholm Aabo
Hr. Jens Aabo
Livrist Christian Aastrøm
Fr. Regitze Kyllesbech


Hoffet
Hofmarskal, kammerherre, ambassadør Ove Ullerup
Kammerherreinde Ullerup
Kabinetssekretær, ordenssekretær, kammerherre Henning Fode
Kammerherreinde Fode
Ordensskatmester, kammerherre, fhv. hofchef Per Thornit
Kammerherreinde Thornit
Hofdame, oberstinde Annette de Scheel
Oberst Lennart de Scheel
Hofdame, fr. Ane Vibeke Foss
Hofdame, fr. Annelise Wern
Hr. Henrik Wern
Hofdame, kammerherreinde, grevinde Jytte Krag-Juel-Vind-Frijs
Kammerherre, hofjægermester, greve Mogens Krag-Juel-Vind-Frijs
Ceremonimester, kammerherre, oberstløjtnant Christian Eugen-Olsen
Kammerherreinde Eugen-Olsen
Kgl. konfessionarius, fhv. biskop Erik Norman Svendsen
Bispinde  Svendsen
Sekretariatschef, kammerherre, oberst Mogens Christensen
Kammerherreinde Christensen
Adjudantstabschef, oberst, kammerherre Henning Brøchmann Larsen
Kammerherreinde Brøchmann Larsen
Slots- og palæforvalter, kammerherre, oberst Jens Greve
Kammerherreinde Greve
Slotsforvalter, kammerherre, oberst John Kidde-Hansen
Kammerherreinde  Kidde-Hansen
Økonomichef, kammerherre Søren Weiskopf Kruse
Kammerherreinde Kruse Weiskopf
Jagtkaptajn, chef for Kongeskibet Dannebrog, kommandør Lars Rosendahl Christophersen
Kommandørinde Andersen
Ordenshistoriograf, professor Knud J. V. Jespersen
Professorinde Jespersen
Kgl. jægermester, skovrider i Grib Skov Jens Bjerregaard Christensen
Fr. Katherine Richardson Christensen
Kontorchef Bjarne Erbo Grønfeldt
Fr. Henriette Fenger Grønfeldt
Kontorchef Astrid Agerholm Ruge
Hr. Nicolai Ruge
Kommunikationschef Lene Balleby
Hr. Erik Brink Andersen
Sekretariatsfuldmægtig Olivier Lesenecal
Fr. Birte Zeuthen
Adjudant, major Nils Nykjær
Fr. Bodil Nykjær
Adjudant major Gorm M. Larsen
Fr. Belinda Martin Andersen
Adjudant, orlogskaptajn Sten Bilde Jensen
Fr. Annette Sørensen
Adjudant, orlogskaptajn Ole B. Pedersen
Fr. Ninna Wiese Pedersen
Adjudant, major Ole H.B. Jensen
Fr. Susanne Bjerringgaard Jensen
Adjudant, major Michael Rose
Fr. Kittie Rose


Kronprinsparrets Hof
Hofchef, kammerherre Christian Schønau
Kammerherreinde Schønau
Rådgiver, hofdame Caroline E. Heering
Oberstløjtnant Peter Heering
Privatsekretær, hofdame Tanja E. Kjærsgaard Doky
Hr. Chris Minh Doky
Privatsekretær Morten Roland Hansen
Fr. Charlotte Søeborg Ohlsen


D.K.H. Prins Joachim og Prinsesse Maries Hof
Privatsekretær, kammerherre, oberst Kurt Bache
Kammerherreinde Bache
Hofdame, privatsekretær  Britt Siesbye
Hr. Oscar Davidsen Siesbye


H.K.H. Prinsesse Benediktes Hof
Privatsekretær, kammerherre, generalmajor Gustav Grüner
Kammerherreinde Grüner
Hofdame, fr. Benedikte Kristina Treschow
Hr. Michael Treschow

Publiceret 14. januar 2012

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies