Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog den 18. juni 2014 kl. 19.00

  •  
  •  
  •  

Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog i Aalborg Havn i forlængelse af bybesøg i Aalborg den 18. juni i forbindelse med Regentparrets sommertogt i juni 2014.

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen

Byrådsmedlem Kirsten Algren
1. Viceborgmester Daniel Nyboe Andersen
Fr. Laila Holdt
Kultur- og Fritidschef for Nordkraft Lis Rom Andersen
Hr. Carsten Meldgaard
Godsejer Julius Arenfeldt
Fr. Marian Arenfeldt
Byrådsmedlem Hans Peter Arnth Beck
Pædagogisk leder i Børnehuset Tiziana Susanne Brauer
Biskop Henning Toft Bro
Fr. Ragna Bro
Politidirektør Elsemette Cassøe
Hr. Michael Duve Andreasen
Byrådsmedlem Lene Krabbe Dahl
Hr. Morten Dahl
Rådmand Mads Duedahl
Fr. Anne Christensen
Byrådsmedlem Tommy Eggers
Fr. Livia Eggers
Byrådsmedlem Mette Ekstrøm
Hr. Martin Jervild
Byrådsmedlem Helle Frederiksen
Hr. Carsten Herman Juul Frederiksen
Byrådsmedlem Lars Peter Frisk
Fr. Alis Frisk
Direktør for Helnan International Hotels Enan Galaly
Fr. Margrete Gorgy
Byrådsmedlem Rose Marie Sloth Hansen
Hr. David Kjølby Larsen
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Helle Haxgart
Hr. Peter Haxgart
Byrådsmedlem Jørgen Hein
Fr. Ulla Carlsen
Rådmand Hans Henrik Henriksen
Fr. Pernille Storgaard Gamskjær Hermansen
Byrådsmedlem Salah Nuuradiin Hussein
Fr. Christina Johansen
Rådmand Mai-Britt Iversen
Hr. Lars Hegnet
Chef for Air Transport Wing Aalborg, oberst Karsten Fledelius Jensen
Fr. Andrea Fledelius
Byrådsmedlem Lasse Frimand Jensen
Fr. Kirstine Maria Frimand Jensen
Direktør i NOVI Niels Jesper Jespersen Jensen
Fr. Grete Lis Jespersen Jensen
Bestyrelsesformand for Voersgaard Slot, advokat Hans Jørgen Kaptain
Fr. Birgit Kaptain
Borgmester Thomas Kastrup-Larsen
Fr. Anna Ørnemose Rasmussen
Byrådsmedlem Christian Korsgaard
Rådmand Niels Thomas Krarup
Fr. Charlotte Strandhave
Byrådsmedlem Lisbeth Anny Signe Brask Lauritsen
Hr. Rasmus Brask Lauritsen
Retspræsident Christian Lundblad
Fr. Birgitte Krejsager
Kommunaldirektør Jens Kristian Munk
Fr. Birgitte Sand Munk
Chef for Grilleriet hos Weber Martin Mygdam
Fr. Pia Mygdam
Regionsrådsformand Ulla Astman Nielsen
Hr. Ole Park Nielsen
Rådmand Tina French Nielsen
Hr. Peter Henriksen
Byrådsmedlem John Gregers Nielsen
Fr. Lisbeth Nielsen
Direktør i Himmerland Boligforening Ole Nielsen
Fr. Gunhild Bjørn
Udviklingschef for Fremtidens Plejehjem Lars Nøhr
Byrådsmedlem Mariann Nørgaard
Hr. Jan Hansen
Byrådsmedlem Anna Kirsten Olesen
Hr. Jan Karkov Sørensen
Chef for Gardehusarregimentet, kammerherre, oberst Tommy M. Paulsen
2. Viceborgmester Mads Sølver Pedersen
Fr. Gitte Sølver Pedersen
Vicekommunaldirektør Jørgen Litske Petersen
Fr. Jo Dissing Laursen
Eskadronchef, major Casper Persson de Renouard
Kammerherre, hofjægermester Steen Reventlow-Mourier
Kammerherreinde Reventlow-Mourier
Godsejer, hofjægermester Hans Rottbøll
Hofjægermesterinde Rottbøll
Godsejer Adam Tesdorpf Saunte
Fr. Kiki Tesdorpf Saunte
Garnisonskommandant, oberst Christian Mollerup Schmidt
Fr. Anette Sjøgaard Dodd
Kammerherreinde Skeel
Teknologichef hos Siemens Henrik Stiesdal
Fr. Mette Pernille Hertz
Byrådsmedlem Jan Nymark Thaysen
Fr. Mette Rose Svendsen
Kommunikationschef Lotte Birk Thomsen
Hr. Peter Bols Thomsen
Adm. direktør Henrik Thorlacius-Ussing
Fr. Susanne Thorlacius-Ussing
Eventchef Søren Thorst
Fr. Majbritt Hyttel Thorst
Byrådsmedlem Hans Thorup
Fr. Lotte Buus Thorup
Byrådsmedlem Jens Toft-Nielsen
Fr. Bente Underbjerg Toft-Nielsen
Direktør for Aalborg Kongres- og Kultur Center Ernst Trillingsgaard
Fr. Else Johanne Trillingsgaard
Byrådsmedlem Anne Honoré Østergaard
Hr. Claus Christensen


Publiceret 18. juni 2014

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies