Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog den 5. september 2012

  •  
  •  
  •  

Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog i Rønne Havn i forbindelse med besøg på Bornholm den 5. september 2012 kl. 19.30 i forbindelse med Regentparrets sommertogt i september 2012.

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen 

Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Lene Feldthus Andersen
Plejehjemsleder for Plejecenter Snorrebakken Jeanette Bech
Hr. Michael Per Mortensen
Direktør for Rønne Havn A/S Thomas Bendtsen
Fr. Jannie Dahl Sørensen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune René Nordin Bloch
Fr. Iben Nordin Bloch
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Ole Dreyer
Fr. Pernille Dreyer
Chefkonsulent i Statsforvaltningen Hovedstaden, afdelingskontoret på Bornholm Leise Døllner
Projektleder og produktions- Ansvarlig for Bornholms Mosteri Bertil Ekstrøm
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Dorthe Fink
Statsskovrider Søren Friese
Fr. Mya Elise Wingstrand
Guldsmed Sebastian Frost
Fr. Signe Bay Frost
Borgmester i Bornholms Regionskommune Winni Grosbøll
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Erik Lund Hansen
Fr. Birgitte Sonne Klausen
Projektleder for Bornholms Mosteri Morten Hansen
Chefpolitiinspektør Ole Bolvig Hansen
Fr. Maria Bolvig Hansen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Lotte Helms
Keramiker Anne Mette Hjortshøj
Hr. Jesper Lindstrøm Larsen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Betina Haagensen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Carl Ilsøe
Fr. Britta Finne
Bestyrelsesformand for Jensen Denmark A/S og CEO i Jensen Group Jesper Munch Jensen
Fr. Lise Munch Jensen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Lykke Jensen
Hr. Henrik Schou Jensen
Folketingsmedlem Peter Juel Jensen
Fr. Lena Buus Larsen
1. viceborgmester i Bornholms
Regionskommune Steen Colberg Jensen
Fr. Malene Colberg Jensen
Chef for Christiansø Orla Johannsen
Fr. Mona Jensen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Bente Johansen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Martin Sten Jørgensen
Fr. Helle Lindblad
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Bjarne Hartung Kirkegaard
Fr. Marianne Bech Kirkegaard
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Lars Kjøller
Fr. Gitte Irene Kjøller
Folketingsmedlem Jeppe Kofod
Fr. Anna Nilsson
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Bjarne Kristiansen
Chef for Beredskabsstyrelsen Bornholm Peter Kaas-Claesson
Fr. Anne-Grethe Striboll Kaas-Claesson
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Erik A. Larsen
Fr. Marianne Larsen
Provst ved Rønne Sogn Gotfred Larsen
Fr. Sinikka Larsen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Leila Lindén
Hr. Niels Lindén
Produktionsdirektør for Bornholms konservesfabrik A/S Jacob Lund
Fr. Mia Drechsler Poulsen
Koordinator ved administrationen i Bornholms Regionskommune Inge Mogensen
Direktør for Østkraft A/S Ole Schou Mortensen
Fr. Lillian S. Mortensen
Leder af Nexøhuset Natasja Sander Mortensen
Direktør for Bornholms Kunstmuseum Lars Kærulf Møller
Fr. Margit Bybech Stenbæk
Chef for opklaringsbataljonen, oberstløjtnant Gunnar Nielsen
Fr. Jeannie Nielsen
Politidirektør Peter Møller Nielsen
Fr. Hanne Møller Nielsen
Adm. direktør for Jensen Denmark A/S Steen Nielsen
Fr. Sonja Birgitte Nielsen
Servicedirektør i Bornholms
Regionskommune Johannes Nilsson
Fr. Kathrine Holm Nilsson
Direktør for St. Clemens Bornholms Andelsmejeri Per Olesen
Fr. Gitte Olesen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Leif Olsen
Fr. Birgitte Kjøller Pedersen
Skovfoged John Orbitt
Fr. Vibeke Orbitt
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Poul Overlund-Sørensen
Chef for Gardehusarregimentet og 2. Brigade, oberst Tommy M. Paulsen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Per Ole Petersen
Fr. Laila Falk Petersen
Fungerende chef for Det Bornholmske Hjemmeværn, kommandant Torben Hedemann Petersen
Fr. Lonni Hedemann Petersen
Direktør for Statsforvaltningen Hovedstaden, stiftamtmand Niels Preisler
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Birger Rasmussen
Fr. Dorrit Rasmussen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Trine Rasmussen
Chef for Hesteskadronen, major Casper Persson de Renouard
Retspræsident Henrik Engell Rhod
2. viceborgmester i Bornholms Regionskommune Torben Rønne-Larsen
Fr. Birgit Rønne-Larsen
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Kirstine van Sabben
Hr. Cornelis van Sabben
Kommunalbestyrelsesmedlem i Bornholms Regionskommune Carsten Scheibye
Fr. Susanne Würtz
Direktør for Svaneke Bryghus A/S Tim Kofoed Stender
Fr. Trine Kofoed Stender
Fhv. Direktør for Teknik og Miljø Poul Veise
Fr. Susan Veise


Publiceret 5. september 2012

Se programmet for Regentparrets sommertogt i september 2012.  

Accept af cookies

Ifølge lovgivningen skal der oplyses om brugen af cookies. Kongehuset benytter cookies for at sikre, at hjemmesiden virker korrekt samt i forbindelse med statistik.

Cookies fra hjemmesiden kan altid slettes igen.

Læs mere om cookies